SSAndrea
06.03.12,21:15
Dobrý večer, chcem sa poradiť. Svokrovci si dali teraz montovať do "starého" rodinného domu nový kondenzačný kotol na plyn. Prezentovaná "ústne dohodnutá CELKOVA" cena kotla cca 1500 € plus cena do "celkovej ceny" mala byť od 350 do 450 € /načo majú 1 svedka a predpokladladali, že zvyšok pri opýtaní sa na celkovú cenu zahŕňa všetko, t.j. materiál, služby... - neviem, či len my sme taký "blbí", že nechápeme pojem celková cena/. Čiže predpokladaná cena celkom 1950 €.

V prvej cenovej ponuke, ktorú dostali od nemenovanej firmy bola cena prezentovaná zamestnancom ako "cenníková" cena 2790€ a cena pre zákazníka po zľave 1920 € /z toho ústne povedané zamestnancom danej firmy, že cena za kotol je 1500 € a cena za ostatné služby vrátane materiálu od 350 do 450 €/ .

No pán, ktorý to prezentoval zabudol dodať, že na tretej strane ponuky je ešte navyše cena za montáž 320 € a, cena za uvedenie do prevádzky a zaškolenie obsluhy v sume 80 € a ešte spotrebný materiál a dopravné náklady cca 70 €. Na základe tejto cenovej ponuky, z ktorej mali dať ešte zľavu na tých 1850 € /nakoľko bol zbytočne fakturovaný určitý materiál, ktorý nebol vôbec potrebný/ môj "dôveryhodný" svokor podpísal zmluvu o dielo, ktorú neprečítal a nedočítal ani cenovú ponuku, a v ktorej bola uvedená cena:
kotol cca 1500 € plus materiál spolu 1920€ a na tretej "neprezentovanej" strane cenovej ponuky cena za služby 470 €. Takže celková cena 2390€.

No ja viem, že keď podpísal zmluvu o dielo už sa s tým asi nedá nič robiť. Ale majú jedného svedka (môjho muža), kedy sa pýtali na celkovú cenu (a ja teda neviem, som účtovníčka ale mňa keď sa zákazník opýta na celkovú cenu, tak ho informujem o celkovej cene za rok + DP, proste všetko, čo od neho za rok "zinkasujem" a už si potom nevymýšlam nič navyše). Následne pri obhliadke domu sa pýtala svokra /svokore prítomný nebol/ na cenu, kde jej povedali 1500 € kotol plus od 320 do 350 € za ostatné práce a materiál /na čo svedka nemá/.

Vie mi niekto poradiť:
- aká je cena za montáž - z akou ste sa stretli. Zdá sa mi to za pol dňa práce veľa pýtať 320 €
- aká je cena za uvedenie do prevádzky (ktoré spočívalo v zapojení kontla do zástrčky a ukázanie vypýnača a to je asi tak všetko cca 3 min práce - joooj takto moja práca nebude v živote ohodnotená, asi som si zmýlila povolanie :(

Je možné nejakým spôsobom takúto zmluvu napadnúť, vypovedať????, keď už je podpísaná. Som veľmi nahnevaná, moji svokrovci sú na dôchodku a sú veľmi dôverčivý ľudia a nemajú navyše 500 €, ktoré by mali firme zaplatiť. Ja viem, že je to ich chyba, že si neprečítali zmluvu o dielo skôr než ju podpísali. Len sa proste "chytám slamky" a prosím o radu, ak ste sa s niečím podobným niekto stretli.
SSAndrea
07.03.12,10:47
posúvam
:mee:
alltracboy
07.03.12,11:26
1, co je psano, to je dano
2, pokial nemaju podlahovku tak im je kondenzacny kotol na dve veci
3, jedna vec je cena za kotol a druha za kotol + prislusenstvo
4, komin na kondenzacny kotol nieje zrovna lacny
5, spustenie je sice banalita, ale musi ho spustat povereny clovek, inak nemate zaruku, a to nieco stoji

ja mam v ponuke nasledovne:

pripojovacia sada potrubi, ventilov, fitingov 120eur
kominova rura 32eur/m
kominove koleno 26eur/ks
nadstresny ukoncovaci diel 90eur
prechodova skridla cca 30eur
celkova montaz kotla, zasobnika, pripojenie, komin 280eur
day
07.03.12,14:30
uz bola chyba, ze kupili drahy kotol,
kazda zmluva je vypovedatelna, kotol je namontovany?
SSAndrea
07.03.12,18:49
Áno montáž prebehla minulý týždeň. A teda zase im radil a predával niekto, kto chcel len zarobiť? Nakoľko podlahovku nemajú, je to starý 40 ročný dom.
alltracboy
07.03.12,18:55
kondenzacny kotol je fajn vec, ludia maju pocit ze budu setrit, ale on funguje v kondenzacnom mode iba pri nizkych teplotach. Teda cim nizsia teplota, tym vyssia ucinnost. pri beznom radiatore ktory vykuruje napriklad na 60 stupnov a viac uz funguje ako klasicky turbokotol. Kondenzacny je navyse zbytocne drahy a aj moze byt poruchovejsi-je to zlozitejsie zariadenie.
day
07.03.12,19:50
Áno montáž prebehla minulý týždeň. A teda zase im radil a predával niekto, kto chcel len zarobiť? Nakoľko podlahovku nemajú, je to starý 40 ročný dom.

to uz by som zaplatil, samozrejme dohodnute sumy
SSAndrea
07.03.12,19:59
to uz by som zaplatil, samozrejme dohodnute sumy

Takže len dohodnuté ústne alebo písomne?
alltracboy
08.03.12,09:19
zaplatit mozes iba to co je na fakture. Inak to budu vymahat. Jedine ze tam dojdes so svojim argumentom a donutis ich zmenit fakturu na cenu o ktorej ste sa bavili.
SSAndrea
08.03.12,12:10
Všetkým moc ďakujem za informácie
iv@n
08.03.12,14:25
2, pokial nemaju podlahovku tak im je kondenzacny kotol na dve veci

ak majú predimenzované staré radiátory ako to tak zvyčajne býva od oka navrhnuté, tak je kondenzák v pohode.



4, komin na kondenzacny kotol nieje zrovna lacny

lacnejší komín ako plastový pre spaliny do 120C, ktorý sa používa pri kondenzákoch som ani moc nevidel.
alltracboy
08.03.12,14:36
ak majú predimenzované staré radiátory ako to tak zvyčajne býva od oka navrhnuté, tak je kondenzák v pohode.


lacnejší komín ako plastový pre spaliny do 120C, ktorý sa používa pri kondenzákoch som ani moc nevidel.

asi si nepochopil. ze som pisal o tom ze ku kotlu treba aj komin a je jedno o kolko je lacnejsi v porovnani s inym kominom.
laceti
15.03.12,06:07
to je prave to co tieto firmy robia,ak kotol predavaju trebars 3000e,a Vam urobia zlavu na 1800e,tak treba mat na pozore ,ze tieto chybajuce peniaze vytrieskaju na inych polozkach,montaz ,material,doprava atd,mal som ten isty problem urobili mi zlavu na kotol s tim ,ze si dam urobit spustenie ,montaz atd,kotol som sice kupil po zlave ale dohodnute sluzby uz som nepodpisal.kedze tu uz vykonavala ina firma nez ta co kotol predavala,ale kotol som uz mal doma,som videl ,ze je to predrazene,montaz som si urobil svojpomocne,nieco cez inu firmu lacnejsiu.ja sa cudujem ,ze v dnesnej dobe internetu a takto naletiet,je tolko predajcov kotlov a montaznych firiem ,ani sa netreba bat ze,kotol kupim aj vzdialeneho mimo svojho bydliska,vsetko Vam dovezu az do domu.no to je teraz rada tazka.
peterf81
20.10.15,16:50
Su to vsetko odrba*aci . Zaplat im len kolko bola dohoda .
arizona
20.10.15,18:20
Myslis,ze tri roky cakal na tvoju radu??? Vsim si aj datumy zadania otazky