karner
06.03.12,22:36
Keď nahrám na satelit. prijímači film v TS formáte - prípona dvr - nechce mi ho Gom player na počítači prehrať. Prehráva len formát PS s príponou mpg. Ani DVD rekordér ho neprehrá. Aká je pomoc?
misoft
06.03.12,21:40
Fero11
07.03.12,04:54
TS = Transport Stream zaznamenava sa napr. stream zo satelitu, cize nenahrava sa len zvuk(audio) a obraz(video) ale komplet vsetko co je v streme obsiahnute, napr. ako uz bolo spomenute A-pid, V-pid, PMT-pid, ECM-pid (ak je kanal kodovany) TXT-pid (ak ma aj teletext) atd ....
Davno som nic nenahraval, ale myslim, ze TS (co je vlastne mpeg2) ide prehrat v roznych playeroch napr. MPC, VLC ... ine ani nemam :)
Na vyselektovanie audia a videa som este hodne davno pouzival PVAStrumento a este davnejsie projectX (jawovska aplikacia).
Pozor, dnes su na trhu boxy, napr. cryptoboxy, ktore nahraju TS, ale ide prehrat len v boxe (cize zrejme pouzivaju nejaky svoj vlastny sifrovaci algoritmus (neviem co ich k tomu viedlo (a ak sa nemylim, tak cryptoboxy robili nasi ludia (slovaci) aj soft))). Je mozne, ze do buducnosti soft trocha opatchuju, aby to bolo funkcne ... ja inak tento box nevlastnim, ale pocul som, ze je to tak :)
nunenko
07.03.12,06:10
veru tak, niektoré prehráš len v tom boxe kde bol nahratý. Formát ts prehráš ale príslušný musíš mať kodec
Taserda
07.03.12,06:26
To že nahrávku prehrá iba box čo ju nahral má byť krok k ochrane autorských práv, tak to mám aj v tv Philips. Nezabezpečená nahrávka v TS ide prehrať v VLC media player (spomínaný vyššie). O aký prijímač sa jedná? Je to Ariva? Ak áno na ich stránke je konvertor pre arivacké nahrávky.
karner
07.03.12,11:37
Mám sat. prijímač Argus Piccolo s PVR. Počítač v PS formáte s príponou MPEG všetko prehrá, ale TS formát nepozná. Skúsim VLC prehrávač. Keď vložím USB kľúč do DVD recordéra Philips, ten ho ani nerozpozná -kľúč bol naformátovaný najskôr v NTFS, neskôr FAT. Prečo?
misoft
07.03.12,16:48
DVD-čo taký formát asi nepozná - nepodporovaný - pozri do manuálu DVD-čka do časti špecifikácie a podporovaných formátov.
Taserda
07.03.12,17:13
V Argusovi si treba nastaviť v menu nahrávku z TS na PS, potom malo by to ísť aj v GOM PLayeri.
karner
07.03.12,18:46
To som urobil ako prvé. Trápi ma, že cestopisy, ktoré som nahral v TS z HD staníc, nemôžem prehrať cez DVD recordér, do ktorého hardisku chcem ich uložiť z USB kľúča. Ako naformátovať USB kľúč, aby ho DVD recordér Philips spoznal?
misoft
07.03.12,18:49
Terajšie DVD-playere akceptujú formátovanie na FAT32 - modernejšie (možno) aj NTFS, alebo exFAT. Takže naformátovať USB-čko na FAT32.
karner
07.03.12,20:58
Naformátoval som ho na FAT 32 a TS nahrávku na počítači neprehral cez GOM player ani cez VCL media player. PS nahrávky prehrávajú oba programy. DVD recordér Philips sa zaťal a ignoruje USB kľúč.
Taserda
08.03.12,05:55
Spojiť DVD s PC a zistiť aký formát má HDD v ňom? Prípadne cez PC vložiť nahrávky na HDD prehrávača?
Dať nám vedieť aký prehrávač to je aby sme sa dočítali aký formát podporuje?
--------------------------------------------------------------------------------
Je možné že máš kľúč s malou kapacitou a preto ho nevidí. Mám tv Philips a čítačka kariet nevidí 8 GB ale až 32 Gb. Kľúč s 4 GB vidí ale nahrá až na väčší (teraz neviem či 16 alebo 32GB). To som sa dozvedel na linke podpori. V návode je zmienka čo treba použiť ale nie je tam napísané že menší kľúč nepôjde.
karner
08.03.12,09:06
Preštudoval som dôkladne príručky k DVD recorderu Philips DVDR3575H a dozvedel som sa, že prehráva iba formát MPEG, nie DVR, ktoré sú v TS kvalite. Okrem toho malá príručka uvádza, že do USB možno kopírovať len datové súbory, nie filmy. Zaujímavosťou je, že hrubá príručka umožňuje prehrať záznam z tv na USB fo formáte DivX.
karner
08.03.12,09:49
Pardón, zmýlil som sa pri opisovaní formátu - neprehráva MPEG ale JPEG a DivX. Preto by ma zaujímalo, či možno konvertovať MPEG do DivX? Inak USB zariadenie berie aj veľkokapacitné flešky. Neviem, prečo moju 8 Gb nespozná.
Fero11
08.03.12,09:50
Preštudoval som dôkladne príručky k DVD recorderu Philips DVDR3575H a dozvedel som sa, že prehráva iba formát MPEG, nie DVR, ktoré sú v TS kvalite. Okrem toho malá príručka uvádza, že do USB možno kopírovať len datové súbory, nie filmy. Zaujímavosťou je, že hrubá príručka umožňuje prehrať záznam z tv na USB fo formáte DivX.
Niesom v tomto odbornik, ale tak vseobecne o tom trocha viem, aspon teaoreticky (takze berte to z rezervou)
DVD prehravace boli niekedy konstruovane tak, ze procesor, resp. HW dekoder vedel spracovat len MPEG2 a to je aj standard pre DVD-Video. Potom sa zacali vyrabat prehravace, ktore vedeli spracovat viacero video formatov (napr. velmi rozsireny divx a pod.).
TS nie je format, to je Transport Stream. Velmi vulgarne povedane: v studiu sa zmiesa video, audio 1,2,3 .., (data) txt, ecm, sub ... do jedneho streamu. Vysle sa akymkolvek sposobom (kablom, vzduchom) k zakaznikovy, ktory ma na svojej strane prijimac, ktory to spracuje a znova rozdeli, tam kde ma ist zvuk, obraz atd ...

Skus si ten TS s boxu natiahnut do DVR video, PVAStrumento, VideoRedo atd ... a uvidis, ci je zakodovany, alebo nie. Alebo si ho natiahni cez nejaky offline dekoder a uvidis co su tam za pids, prip. nejaky soft ktory ti da nejake info o subore
karner
08.03.12,12:16
Natiahol som ho do GOM playera a napísal mi, že video súbory DVR neprehráva. Preto už nahrávam len v PS videosúbory MPEG.
Taserda
09.03.12,06:08
Pardón, zmýlil som sa pri opisovaní formátu - neprehráva MPEG ale JPEG a DivX. Preto by ma zaujímalo, či možno konvertovať MPEG do DivX? Inak USB zariadenie berie aj veľkokapacitné flešky. Neviem, prečo moju 8 Gb nespozná.
Áno možno, pýtaš sa veci čoho je plný googl. Vyššie píšem že možno vidí iba väčšie pamäte.
karner
09.03.12,09:29
Berie aj 2 gb flešky. Mám to overené. Včera som od kamaráta priniesol 8 gb-ovú ako je moja a tú zobral. Aj tá je naformátovaná s FAT 32. V Googli som nikde nenašiel riešenie môjho problému, preto sem píšem.
misxo
13.03.12,15:46
VLC player alebo moj najoblubenejsi KM player
karner
13.03.12,20:35
Ani jeden z uvedených mi nechce TS formát prehrať. NApíše, že DVR súbory neprehráva, iba MPEG.
misxo
13.03.12,20:55
no schvalne som si pozrel anglicku diskusiu a niekto pise, ze to konvertuje radsej na .AVI alebo inu koncovku.
aaaale nasiel som este jeden kodek ktori by ti moooozno pomohol. nemam ziadny subor v podobnom formate takze to neviem fyzicky vyskusat, ale skus toto:

http://www.pyrogen.com/DvrActiveXSetup.exe
Fero11
14.03.12,04:48
Uz som diskusiu prestal sledovat, ale vidim, ze stale trapis tym, ze ti nejde prehrat TS ... skus si nahrat nieco z volneho kanalu, napr. z CT24, alebo TA3 a uvidis ci ti to pojde prehrat v PC, ak ano, tak potom vies kde je problem