regain
07.03.12,20:42
Dobry den.
Chcem sa poradit... Zhorsil sa mi zrak, zasiel som ocnej... prve moje dioptrie... vraj -1,25 na obe oci rovnako. Okuliare nechcem... neprakticke,zavadzaju... proste nechcem.
Rad by som pouzival sosovky,ale.... od 1.3. mam 30 dnove nejake skusobne co mi objednala moja ocna doktorka... no lenze su to cylindricke... vraj nebudem vidiet hned normalne... lenze uz ich mam sedem dni a stale je to onicom...stale sa mi zahmlieva... vidim castokrat horsie nez bez... :-( juuuj neviem ci sa to este upravi,alebo nie. stve ma to,lebo okuliare fakt nechcem... Ake mate skusenosti? Je mozne aj to, ze mi sosovky proste nebudu vyhovovat (ziadne) a ze ich nebudem moct pouzivat? :-(
Dufam, ze taka moznost nebude :-) co sa tyka oci... oci vpohode zvladaju, sosovky mi v nicom nevadia, akurat ze zial nevidim tak ako by som mal :-(
Potom sa chcem este spytat ci existuju aj farebne... tento konkretny typ s dioptriami a tzv. toricke.
Dakujem za rady a Vase reakcie.
maja
08.03.12,08:06
Pri cylindrických šošovkách je dosť problém, nevyrába ich veľa výrobcov. Absolvovala som to s dcérou. Tiež mala podobný problém ako Ty, niektoré šošovky jej boli "veľké" na oko a videla zle. Nepoteším Ťa, ale cylindrické šošovky sú oveľa drahšie, ako obyčajné. Aké máš hodnoty ? Staršej dcére, keď bola ešte malá tiež doktor nameral slabší astigmatizmus, ale v okuliaroch videla zle. Tak sme išli k inému a ten ho nepotvrdil a odvtedy ho nemá. K tým okuliarom, odporúčala by som jedny okuliare mať. Môžeš dostať zápal spojiviek, alebo len obyčajnú nádchu, keď oči viac slzia a už je to so šošovkami problém.
regain
08.03.12,11:02
Mam -1,25 dioptrie ako moje prve zistene dioptrie... Ano chcem si kupit aj nejake okuliare, urcite ano... obcasne ich pouzivat, ale ovela radcej by som pouzival sosovky... no mam trochu obavy, ze ci mi budu sosovky vyhovovat, ked je to zatial tak ako to je :-( lebo zatial sa to moje zahmlene videnie neupravuje (ani dnes napr.) A hej, viem.Cylindricke su drahsie, no co uz :-( ved co je dnes lacne :-) asi nic. A na zdravi by som setrit nechcel, takze toto by som si urcite doprial... asi este tyzden pockam a uvidim co mi povie nato moja ocna.
ja.nus.ka34
05.05.12,15:36
no ako si nakoniec dopadol???? som zvedavá,lebo aj moja 17 ročná dcéra bola v optike kôli šošovkám...tiež by podľa okuliarov mala mať cilindrické,ale lekárka vravela,že kľudne sa môže stať že jej budú vyhovovať aj normálne...tak objednali aj,aj....behom dvoch týždňov by ich mala mať...tiež na mesiac skúšobné...môžem sa opýtať koľko si platil???tu bude stáť vyšetrenie a poučenie k šošovkám 14 eur a k tomu na mesiac tie šošovky...teda ak som to správne pochopila...
Bionda
07.05.12,09:16
Moja staršia dcéra používa šošovky od 14rokov ona má obyčajné a údajne typy ktoré uvádzaš sú ak je nejaký atyp oka a ani ona by napr. cez ne nevidela a najdôležitejšie je nájsť správny typ, ale to by mal dobrý očiar určiť . A odkedy zmenila typ - model zbavila sa aj pocitu suchého oka a jej očiar tvrdí, že všetci môžu nosiť šošovky od detstva po starobu. A šošovky majú jemnejšie číslovanie a vieš lepšie doladiť ako okuliare ...
Bionda
07.05.12,09:17
podľa informácii ako uvádzaš nemáš vhodný typ
Bionda
07.05.12,09:18
šošovka sa nemôže zahmlievať a hneď musíš vidieť dobre a ostro
Boleslav Vančko
07.05.12,11:39
Dobry den.
Chcem sa poradit... Zhorsil sa mi zrak, zasiel som ocnej... prve moje dioptrie... vraj -1,25 na obe oci rovnako. Okuliare nechcem... neprakticke,zavadzaju... proste nechcem.
Rad by som pouzival sosovky,ale.... od 1.3. mam 30 dnove nejake skusobne co mi objednala moja ocna doktorka... no lenze su to cylindricke... vraj nebudem vidiet hned normalne... lenze uz ich mam sedem dni a stale je to onicom...stale sa mi zahmlieva... vidim castokrat horsie nez bez... :-( juuuj neviem ci sa to este upravi,alebo nie. stve ma to,lebo okuliare fakt nechcem... Ake mate skusenosti? Je mozne aj to, ze mi sosovky proste nebudu vyhovovat (ziadne) a ze ich nebudem moct pouzivat? :-(
Dufam, ze taka moznost nebude :-) co sa tyka oci... oci vpohode zvladaju, sosovky mi v nicom nevadia, akurat ze zial nevidim tak ako by som mal :-(
Potom sa chcem este spytat ci existuju aj farebne... tento konkretny typ s dioptriami a tzv. toricke.
Dakujem za rady a Vase reakcie.

Ja som si kupoval doteraz iba cez net http://www.farebnesosovky.sk/ (http://www.farebnesosovky.sk/)za 20 eur johnson and johnson acuvue oasys a pozrel som majú aj torické, ja som tie moje mal nosiť podla navodu 2 tyždne, pretým mi tieto osté predali v očnej optike, že sú to mesačné ale ja som ich nosil 2 mesiace a v pohodičke... No farebné šošovky cylindrické som našiel tu http://www.kontaktne-sosovky.sk/big-eyes-toric2-trojmesacne-sosovky/d-69639/ .....