malawka
07.03.12,20:50
Ahojky, zaujímalo by ma čo máte doma za lieky pre detičky. Mám deti vo veku cca 3roky a 4 mesiace. Dnes je toho tak veľa,že by som mohla prehodnotiť čo používam. Hlavne na nachladenie, poranenie,horúčku,... Čo vám zaberá, o čom viete, že je šetrné,..? Díky
kukučka
07.03.12,19:55
objatie, bozk a milé slovo, čím sú staršie, tým viac to potrebujú a ver, že to pomáha
Jurivo
07.03.12,20:06
Tak u nás je to detský panadol (tabletky aj čípky), Nurofen, náplaste na rôzne drobné poranenia. To je taký základ pri horúčkach. Ak horúčky pretrvávajú dlhšie ako 2 dni ideme k lekárovi a potom sa lekárnička dopĺňa podľa receptu. Ďalej používame Colostrum pre deti a BioGaia (probiotické kvapky) hlavne po liečbe antb. Imunoglukan na posilnenie imunity. To je asi taký základ. Moje deti majú 9 a 4 roky. Zabudol som na antiseptický sprej Septonex.
Pri nachladnutí dávame deťom bylinkové čaje, citróny, med a nálev z cibule a medu pri kašli.
SvetlaMiska
08.03.12,06:49
Dakujem za super temu. Vzdy rozmyslam nad tym, co v mojej lekarnicke naozaj treba a co tam mam navyse. Mame doma totiz dve. Jednu velku krabicu dospelacku a jednu detsku. Takze, co mame v detskej lekarnicke (zoberiem to z kraja :-)): Septonex na rany, Ambrobene sirup od kasla, Pityol na "plienkovy" zadocek, Sinupret proti nadche, Sterimar proti nadche, Calcium pantothenicum na rany a suchu pokozku, Cebion - vitamin C v kvapkach pre deti, Smecta a Hylak forte na nevolnosti, Mundisal gel na bolave dasna, antirepelentny krem a sprej proti komarom a kliestom (kupeny v zahranici, takze nazov je zbytocny), Nurofen sirup a Nurofen cipky proti horucke, Bactroban na zapaleny penis a toto by vas asi nenapadlo B-komplex - tabletky ako prevencia proti kliestom. Jeden znamy lekar nam uzivanie vitaminov B odporucal, ked ideme niekam do prirody. Vraj to klieste citia a na cloveka potom nejdu. Ucinky neboli nikdy dokazane, ale on sam povedal, mozu len pomoct, uskodit nie :-) No a samozrejme teplomer - digitalny aj ortutovy. Dost, vsak? :-) Inak, pravidelne kontrolujem datum expiracia a presle lieky odnasam do lekarne.
malawka
08.03.12,20:52
Ahojky, diky za rady. Sinupret ani Bactroban nepoznam a ten B komplex je dobry napad - tiez mam obavy o klieste - dik svetlaMiska. Jurivo tie caje, citron, med pouzivam tiez ako zaklad pri prechladeni. Casto nam zabralo osccillo..homeopatika na nachladenie a pomaha aj ako prevencia. Inak pouzivame tiez nurofen - cipky aj sirup, septonex, sterimar, skusam teraz Quixx - moze sa bez obmedzenia, sinecod kvapky, cierne uhlie,sudocrem, linola,harmancekovu tinkturu.,..
Piste, piste!!
buchač
08.03.12,21:05
objatie, bozk a milé slovo, čím sú staršie, tým viac to potrebujú a ver, že to pomáha

Mamkááááááááá ............. http://www.celysvet.cz/skin/smile/s5193.gif .................................................. ..............http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif http://www.celysvet.cz/skin/smile/s7737.gif.....
alabut
08.03.12,23:35
Pilku, kladivo, klieste, sekeru a nozik. Ak ich nieco bolelo, vytiahol som lekarnicku a okamzite boli zdravi. :-)
Andulka85
12.03.12,12:53
Ano, lieky na teplotu ako Nurofen a na dezinfekciu ran Septonex. To clovek vyuzije pri detoch stale. To je asi zaklad. Ostatne sa da dokupit podla potreby.
jacekova
12.03.12,13:03
sirup proti kašlu,
kvapky fenistil (keď mal drobec laryngytídu, bolo to super, lebo to zmenšuje opuchy v hrdle)
cebion - vitamín (ale ten máme v chladničke)
.... a tiež väčšinu čo bolo už v predchádzajúcich príspevkoch spomenuté
msa
12.03.12,13:09
b-komplex, celaskon, náplaste a fače, peroxid, paralen, fenistil , ambrobene, hylak, smecta.
malawka
14.03.12,14:36
Diky alabute, uz dlho som sa tak nezasmiala. Urcite si od vas nieco vezmem - myslim rady :). Ten hylak, smecta - to som nepouzivala - asi preto, ze nebolo velmi potreba. Co homeopatika, mate skusenosti? Diky, piste!
alabut
15.03.12,03:59
Kuwa a zdravi su doteraz aj s materou. :-)

Homeopatika su beh na dhlsie trate, neviem posudit, ci pre deti vhodne. Ja by som siel inou cestou. Skovat mater alebo inu milujucu osobu a: "Ak vyzdravies, maminka pride.". :-)
Zuzkaa2
18.03.12,12:39
Ja neodcudzujem homeopatika, urcite dokazu niekedy pomoct, ale ked ma moje dieta naozaj teplotu, teda horucku, tak nevaham a supnem mu Nurofen. Tom by som fakt neriskovala, aby sa nieco stalo...
malawka
20.03.12,20:37
Ahoj Zuzkaa, no tie homeopatika mam oskusane napr. na nachladenie - ten priebeh je ovela rychlejsi ako bez nich. Urcite by som sa nepustala do horucky, na to taktiez pouzivam nurofen - pre dceru mam cipky (prave dnes bola ockovana, tak dufam, ze nebudem potrebovat) a sirup pre starsieho chlapca. K homeopaticke zajdem az ked hori a nikto iny nevie pomoct - nedavno mi na koznom liecili skaredy ekzem na pleti a este mi ho zhorsili a homeopaticka mi ho po 4 tyzdnoch uplne odstranila. Takze homeopatii zacinam verit viac a viac.
katkanovak
21.03.12,05:35
Tak urcite teplomer a potom Nurofen na teplotu, Fenistil a kremy, lebo mala je alergik a atopik. Inak nic...
danushka
21.03.12,06:58
Ten Hylak forte je dobrý aj pri hnačkách, aj pri zápchach, je to hotový zázrak v detskej lekárničke!
danushka
21.03.12,07:09
Na základe vlastnej skúsenosti s febrilnými kŕčami u mojej 18mesačnej dcéry v minulosti by v mojej detskej lekárničke NIKDY NECHÝBAL DIAZEPAM !
Malé detičky nemajú vyvinutú termoreguláciu a Božechráň všetky deti pred febrilnými kŕčmi v čase, keď rodičia nemajú doma diazepam...

Pre lepšie info a presne rovnaký zážitok prikladám link http://www.google.at/url?sa=t&rct=j&q=diazepam%20proti%20febriln%C3%BDm%20k%C5%95%C4%8 Dom&source=web&cd=1&ved=0CCUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.rodinka.sk%2Fzena%2Fpribeh-zeny%2Fskutocny-pribeh-rodicia-pozor-na-febrilne-krce%2F&ei=k4tpT67jE6bj4QSknKiZCQ&usg=AFQjCNEFTd_CqT3xATukYbQvMBlAiCQJOw
Nella_2
21.03.12,07:16
Masť alebo sprej na popáleniny (Panthenol), masť calcium pantothenicum, Heparoid
margot157
21.03.12,09:56
No nám stačí ísť k našej pediatričke s hocičím a odchádzame s plnou náručou liekov, čiže niečo proti teplote, najlepšie hneď pri jednej chorobe pre istotu dva sirupy a ešte čípky, niečo proti vracaniu, proti hnačke, mastičky na potieranie atď, doplatíme na mieste 20,-, 30,-€ a ideme domov, lieky nám ani nepomohli, dostali sme sa ja tak do nemocnice, kde sme za cely pobyt, starostlivosť, lieky, stravu neplatili ani cent, je jasné že dieťa tie lieky ani nepotrebuje, ale čo ak náhodou a keď som sa spýtala, že na čo sú nám, keď je už zdravá, či by si ich nechcela zobrať späť, tak vraj v tom čase kým expirujú určite dostane niečo z toho, na čo sú určené, no ale nebolo by ich lepšie predpísať až potom, ak nebodaj ozaj niečo z toho bude potrebovať? No neviem, jasné, že základné veci pre dieťatko treba mať v domácej lekárničke, ale také kvantá, prečo potom farmaceutický priemysel tak prekvitá.
malawka
27.03.12,16:46
Ahoj margot, tiez mam podobnu skusenost, lekar predpisuje lieky, ktore nie su az tak nutne. Ja som sa uz naucila hovorit nie - napr masticky, tak tie mi predpise aj 3 naraz. No urcite dokupim panthenol a diazepam - to doma nemavam a je pravda, ze to clovek potrebuje surne.
buchač
27.03.12,17:54
Ahoj margot, tiez mam podobnu skusenost, lekar predpisuje lieky, ktore nie su az tak nutne. Ja som sa uz naucila hovorit nie - napr masticky, tak tie mi predpise aj 3 naraz. No urcite dokupim panthenol a diazepam - to doma nemavam a je pravda, ze to clovek potrebuje surne.
...to zíram ....

Diazepan je od kedy na voľno ???
Ak by tak bolo ...he , veľmi rýchlo by sa minuli zásoby v lekárňach ...narkoši - drogisti by sa iba potešili ...

...k tej súrnosti ...a ešte doplním , že v DETSKEJ LEKÁRNIČKE má miesto .......k tomu je aj škoda klávesnice ...
calawen
27.03.12,18:03
My máme permanentne v lekárničke:
oscilococcinum - v začiatku choroby (dávam rovnako pri prechladnutí ako aj v prípade choroby vírusového typu)
coryzaliu na soplíky
paragrippe - na vírusové ochorenia
stodal sirup - na kašeľ
homeovox - na zachrípnutie - pri začínajúcich chorobách
nosný sprej z čistej morskej vody, alebo stačí aj fyziologický roztok
v krajnej núdzi pri horúčke detský nurofen
pri nachladnutí zásobu bylinkových čajov
tiež dithiaden pri prechladnutí - zmenšuje opuch nošteka, aby vedel drobech dýchať
c-vitamín dávame iba pri chorobe, bežne jedáva čerstvé ovocie.

Pred očkovaním dávame aj tuju (tuším thuya occidentalis) - pomáha proti nežiaducim prejavom pri očkovaní
Zuzkaa2
28.03.12,10:12
ahojte. Ja mam 2 lekarnicky. Jednu pre deti a dalsiu pre dospelych. Pre deti tam mam dezinfekciu, fenistil kvapky aj gel, ten ale v chladnicke, leukoplast, od teploty Nurofen sirup aj cipky a najnovsie som kupovala na nachladenie a bolest hrdla akoby take vitaminy, vola sa to isla.
Soninka555
28.03.12,17:47
V našej lekárničke, či pre malých alebo veľkých nesmie chýbať teplomer, vitamín C a B, tabletky, čípky na zníženie horúčky, na kloktanie soľ, na kašeľ a odhlienenie hedelix, pastilky na cmúľanie a ako hovorí kukučka, nesmie chýbať ani vľúdne slovko, pohladenie, objatie a bozk.
Zuzkaa2
04.04.12,05:36
No keby si mal dieta, ktore ma febrilne krce, tak ako moja kamoska, tak by si ten diazepam potreboval. Ked maly dostane nejaku chorobu a ma co i len 37,5 hned mu dava Diazepam a Nurofen, aby nedoslo ku krcom. Teplota mu totiz dokaze vyskocit velmi rychle a hned sa dostavia krce. Chlapcekovi sa zacnu krivit usta, ruky, nohy, je to strasny pohlad...
krupicka
05.04.12,09:28
Kadeco. Podla sucasnych potrieb deti a rad lekara. Urcite vsak lieky na teplotu ako nurofen, na odrete kolena betadine, na prevenciu vitaminy. Teraz mali deti nedavno v skolke vsi, tak aj sampon proti vsiam :-)
lujza.j
09.04.12,17:05
Ivana Š
09.04.12,17:15
ja mám všetko čo ste popísali, a k tomu aj ventolín -pri astme syna je treba nevyhnutne mať poruke
mimotemykeď sme išli na dovolenku, kufrík s liekmi bol tuším väčší ako ten môj so šatami :(
Zuzkaa2
12.04.12,09:58
Ja som teraz niekde citala, ze vraj Nurofen je ovela menej zatazujuci oblicky ako napriklad Paralen. takze som spokojna, lebo NUrofen prave pouzivame :)
Ivana Š
12.04.12,10:47
paralen veľmi zaťažuje hlavne pečeň
malawka
23.04.12,11:59
ahojky calawen, tak presne k tomuto ja asi smerujem. pouzivame oscilo a chystam sa vyskusat coryzaliu a pri ockovani nam lekarka tiez doporucila thuya oc. v kombinacii so silicea. Pri prechladeni pouzivam quixx - je to cista morska voda. Z klasicky liekov mam tiez ten detsky nurofen a este nam pomaha sinecod. Ten stodal ukludnuje kasel aj pred spanim?
Bionda
23.04.12,12:32
Ja radšej používam Peroxid, je dobrý aj na anaeroby , inak tiež Sinupret alebo Calciový sirup, Nurofen alebo Panadol sirup, Hylak je naozaj dobrý ale tiež Carbosorb ( čierne uhlie je dobré mať vždy aj pri otravách !) Kvapky do nosa tiež musíme mať buď mám Mar alebo Quixx s aloe a potom jasné Olynth alebo iný spray na uvoľnenie pri nádche. Ja osobne mám v lekárničke aj ten Fenistil ale tiež Aerius . Náplaste s detským motívom nesmú :D chýbať. Nie je zlé mať očné kvapky nejaký opthalmo septonex na výplach. Klasicky tiež máme Probiofix a tiež Imunoglukán ( hoci som počula že Colostrum je lepšie na posilnenie imunity) a Multivitamín . :) Sudocrem je naozaj výborný a ja aj pre nás mám doma vždy Octanovú masť a Peruánsky balzám .
Najlepšie je nikdy nič nepoužiť :) a aby stačilo len to pohladenie a pomojkanie ..... nuž ale keď treba je dobré mať to po ruke :)