selami111
07.03.12,22:05
Ahojte a pekný večer všetkým....

Mám obrovský problém....Po doužívaní tbl. CURACNE - liek na liečbu akné/ brala som ho 6 mesiacov/ mi začali VEĽMI PADAŤ VLASY a NEVIEM, čo robiť :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( SOM ZÚFALA :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Prosím, nevie niekto, ako tomu zabrániť???? Je tomu asi cca 3-4 mesiace, ako som ho doužívala a problémy začali asi 3 týždne dozadu. Teraz sa ich bojím už aj dotknúť...................Ak prosím niekto vie poradiť, prosím napíšte!!!!!!!!!!!!! Budem čakať !!!!...ĎAKUJEM KRÁSNE

S pozdravom Miška
kopretinka
07.03.12,21:08
tri týždne? a načo čakáš? treba ísť k doktorovi!
selami111
07.03.12,21:15
tri týždne? a načo čakáš? treba ísť k doktorovi!

Už som bola, doporučila mi pripravok od BIODERMY/ kompex vitamínov a minerálov na vlasy / no nič, nevidím žiadnu zmenu...stále je to rovnaké....som ZUFALA :(((((((((((((( Mala som husté dlhe kučeravé vlasy a teraz mi padaju už aj takmer v predklone.....NEVIEM ČO ROBIŤ......Nestretli Ste sa s týmto istým problémom niekto??????????????????????????????????????????? Čo Ste robili, ako postupovali.......???????????????????????
selami111
07.03.12,21:17
Aké možné prípravky, lieky, vitamíny Ste nato používali ???????????????????????????.................
kopretinka
07.03.12,21:18
nemôžeš čakať,že po troch týždńoch sa to zlepší.....to padanie je určite následok toho curacne?
terezamaria
07.03.12,21:20
Už som bola, doporučila mi pripravok od BIODERMY/ kompex vitamínov a minerálov na vlasy / no nič, nevidím žiadnu zmenu...stále je to rovnaké....som ZUFALA :(((((((((((((( Mala som husté dlhe kučeravé vlasy a teraz mi padaju už aj takmer v predklone.....NEVIEM ČO ROBIŤ......Nestretli Ste sa s týmto istým problémom niekto??????????????????????????????????????????? Čo Ste robili, ako postupovali.......???????????????????????
Jednoznačne treba navštíviť dobrého kožného lekára /lekárku/, pokiaľ nepomôže jeden, treba o týždeň ísť k druhému. Netreba to zanedbať, lebo pokiaľ sa porušia a odumrú vlasové cibuľky niet už potom návratu.
avalik
07.03.12,21:22
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/curacne-40-mg-47337.html

spomina sa v suhrne charakteristickych vlastnosti lieku - symptomy hypervitaminozy A spontanne reverzibilne po vysadeni
v pribalovom letaku sa tiez spomina zmena hustoty vlasov
lujza.j
07.03.12,21:24
tak si treba aspoň nasadiť nejaké vit. lebo tieto nieky sú pekná pliaga
kopretinka
07.03.12,21:25
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/curacne-40-mg-47337.html

spomina sa v suhrne charakteristickych vlastnosti lieku - symptomy hypervitaminozy A spontanne reverzibilne po vysadeni
v pribalovom letaku sa tiez spomina zmena hustoty vlasov
áno,už som to našla,o tých vlasoch.....:(
selami111
07.03.12,21:26
Určite z toho, pretože mám komplex odberov- štítna žľaza, nadobličky, železo- všetko je v poriadku, nemám stresy, neužívam antikoncepciu, neličim sa na žiadne ochorenie, nemám kožné ochorenie pokožky vlasov, užívam ako doplnok Zinok aj Pantenol / orginál na vlasy tbl./. Pichám ho pacientom, ked maju podobný problém....No mne nič nezaberá :((((( Čo robiť????...........Som zdrav.sestra, všetko sa snažím dodržiať, vyšetriť, no neviem, prečo sa tento spúšťací moment s vlasmi začal až 3-4 mesiace po liečbe....To neviem :((((((( Počas liečby mi naopak zhustli a teraz radikálny obrat.......Kebyže som vedela, čo to môže spôsobiť, URCITE to nebudem užívať..... No teraz.........neviem fakt, čo robiť..................
lujza.j
07.03.12,21:27
tu je podobná téma a podobné svinstvo:http://www.porada.sk/t139016-roaccutane.html
lujza.j
07.03.12,21:29
Určite z toho, pretože mám komplex odberov- štítna žľaza, nadobličky, železo- všetko je v poriadku, nemám stresy, neužívam antikoncepciu, neličim sa na žiadne ochorenie, nemám kožné ochorenie pokožky vlasov, užívam ako doplnok Zinok aj Pantenol / orginál na vlasy tbl./. Pichám ho pacientom, ked maju podobný problém....No mne nič nezaberá :((((( Čo robiť????...........Som zdrav.sestra, všetko sa snažím dodržiať, vyšetriť, no neviem, prečo sa tento spúšťací moment s vlasmi začal až 3-4 mesiace po liečbe....To neviem :((((((( Počas liečby mi naopak zhustli a teraz radikálny obrat.......Kebyže som vedela, čo to môže spôsobiť, URCITE to nebudem užívať..... No teraz.........neviem fakt, čo robiť..................
kremík, biotín,
terezamaria
07.03.12,21:32
Presne som to chcela napísať, je to neskutočná hrúza, nedala by som to do úst...
selami111
07.03.12,21:36
Ďakujem za radu, skúsim ešte iných lekárov, čo mi doporučia, no neviem, či to nebude rovnaké............tie isté vitam.prípravky.........no za pokus to stojí. Ak by Ste niekto vedeli ešte o niečom dobrom, PROSIM, dajme vedieť!!!!!!!!!!!!!! PROSIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nateraz želám dobrú a pokojnú nôcku. A ešte raz ďakujem za všetky možné rady. Papáááááááááá
lujza.j
07.03.12,21:39
Ďakujem za radu, skúsim ešte iných lekárov, čo mi doporučia, no neviem, či to nebude rovnaké............tie isté vitam.prípravky.........no za pokus to stojí. Ak by Ste niekto vedeli ešte o niečom dobrom, PROSIM, dajme vedieť!!!!!!!!!!!!!! PROSIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nateraz želám dobrú a pokojnú nôcku. A ešte raz ďakujem za všetky možné rady. Papáááááááááá
mne padali vlasy hodne, pchám dosť vit. a som teraz "vlasatica"
selami111
07.03.12,21:41
predtým mi vôbec nepadali / pred liečbou/ , nemala som s tým žiadny problém....boli pekné, zdravé, husté a počas liečby ešte viac zhustli,. Myslela som, že to vypadávanie po liečbe môže robiť štítna žlaza, no tá je o.k.....žiadny problém som nenašla.....iba ten liek a reakcie naň, ktoré som si prečítala pred malou chvilkou a VELMI som sa zhrozila.................
avalik
07.03.12,21:41
je to ta ista ucinna latka
Melnick
07.03.12,22:46
selami111, ak máš dlhé vlasy,skús ich radikálne skrátiť. Vieš,ak vypadávajú dlhé vlasy zdá sa Ti, že ich je viac a ver, že psychika a neustále myslenie na to, že Ti padajú, tiež urobí svoje.

Si zdravotná sestra ,takže ja laik sa Ti neodvážim radiť, ale zo svojho okolia viem, že vypadávanie vlasov spôsobil aj skrytý zápal v tele.

mimotemy: mali sme tu na porade "ubku" zaoberala sa alternatívnou medicínou a jej rady boli naozaj užitočné - ja som jej jednu radu vyskúšala a veľmi mi pomohla, teraz ju ja dávam všetkým naokolo. Bohužiaľ, závistlivé "Poraďáčky" ju vyštvali z Porady,iba preto, že za krátku dobu získala veľa bodíkov.:cool: Skús si nájsť, či neradila niečo aj k vypadávaniu vlasov.
Melnick
07.03.12,22:59
Recept na zdravý vápnik:

5 vajec / domáce čerstvé/
4 dcl medu /aj viac,podľa chuti/
dcl koňaku /vodka slivov. aspoň 36%/
10 - 12 citrónov

Vajcia sa dobre umyjú, vložia do skleneného pohára a zalejú sa citrónovou šťavou tak, aby vajcia boli zaliaté ešte 1 cm nad. Pohár uložíme do chladničky na 7 dní. Občas premiešame. Keď sa pôsobením šťavy z citrónov škrupina vajec úplne rozloží obsah pohára rozmixujeme, pridáme med a alkohol. Rozlejeme do fľašiek a odložíme do chladničky.

Tento vaječný likér je vitamínovou bombou posilňujúcu našu imunitu. Prírodný vápnik sa veľmi dobre vstrebáva do tela. Pôsobí proti osteoporóze a chorobám kostí, chrupaviek, zubov, padaní vlasov a pod. Je prevenciou pred chrípkou a angínou. Pôsobí aj pri astme a paradentóze. Denne si môžeme dopriať jeden až tri štamperlíky vaječného likéru.



ubka
13.03.10, 01:05
kup si v drogérii Brezovú vodu a vtieraj si do pokožky hlavy denne, po týždni už príde výsledok, ale pokračuj aspoň tri týždne. Predpokladám, že nedržíš nejakú dietu, lebo môže ísť aj o deficit niektorého vitamínu, či minerálu.



13.03.10, 15:04
Doporučujem obyčajný žihľavový šampón, žihľavový čaj - pravidelne piť - dá sa, žihľavový prípravok na vtieranie do pokožky na hlave. Ide jar, neviem kedy začne rásť žihľava, ale určite by som pátrala po čerstvej - kvôli účinkom. Lekárka mi doporučila nejaké lieky /niečo tuším na R......./, tie kúry vyšli dosť draho, ale čo človek neurobí ...
Napokon sme skúsili aj homeopatiká. Takže neviem, čo z toho nakoniec zabralo, hlavne, že zabralo - myslím, že spúšťačom celej patálie bol prežitý stres /smrť blízkeho človeka/ - iné zdravotné problémy neexistovali, rozbor krvi bol tiež v poriadku a pokožka na hlave ani nebola suchá - a organizmus sa s tým snažil vyrovnať týmto nečakaným spôsobom - bolo to strašné, dcére vypadávali celé chumáče dlhých vlasov. Neprežívaš aj Ty nejakú výnimočnú psychickú záťaž ?


Je toho tu veľa, hľadaj, možno niečo zaberie aj Tebe. :)
korela
07.03.12,23:14
Ak by ťa zaujala liečba brezovou vodou, teraz je práve marec, ideálny mesiac na získanie čerstvej pravej šťavy z brezy. My sme kedysi z nevedomosti odpílili na nej konár, a skutočne statočne tiekla celý mesiac. Mali sme obavy že vyschne, nič sa nestalo. Zachytili sme litre, opatrovali v chladničke. Nakoľko sme boli príliš mladí a zdraví, nevyužili sme ju napokon.
Nemáš niekoho vo svojom okolí s týmto stromom?
korela
07.03.12,23:16
Ešte mi napadlo, dala si si urobiť minerálne hospodárstvo? Ako si na tom s minerálmi? O biosoliach niečo vieš?
babka - ježibabka
08.03.12,13:27
Neviem či Ti nejako pomôžem. Po niektorých ochoreniach (aj napr. po pôrode) zvyknú padať v dosť veľkom množstve vlasy. Ja som posledne užívala vlasový stimulátor REGHAAR. Vlasy sa mi zviechali asi za 4 -5 mesiacov. Práve nedávno bola u mňa kamarátka, ktorej som to tiež poradila a vraj aj jej to pomohlo. Ja som tam mala aj iné problemy a užívala som všeličo. Ak chceš prečítaj si v mojej téme http://www.porada.sk/t98023-nadmerne-nocne-potenie.html Teraz mám opäť menšie zdravotné problémy a znova mi vlasy padajú, ale nie v takom veľkom množstve. Zatiaľ užívam iba vitamínový šampón.
akeber
08.03.12,13:57
Ja som po chemoter. dala na radu a kúpila som si v lekárni BIO AQUNOL , je aj na rast vlasov aj proti vypadávaniu ( dva druhy )
http://www.mojalekaren.sk/produktova-rada/bioaquanol/#utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=produktove-rady
mne to naozaj pomohlo, dokonca som si merala ako rýchlo rastú za mesiac 1,5 cm .To ti určite neublíži vtieraj si to na pokožku na hlave niekoľko krát za deň. Skús možno pomôže , veď aj mne vypadali z toho svinstva. Začali mi rásť krásne lesklé, husté , kučeravé vlasy ( v živote som kučeravé nemala ).
lujza.j
08.03.12,15:30
http://www.demiclen.sk/sk03_01.htm výborné výrobky za málo peňazí stará klasika, ale kúpi ju málo kto.... radšej si kúpi v lekárni niečo od zvučnej značky wichy aspoň minimálne za 30e.moja dcéra sa dlho trápila s chrastami vo vlasoch /už sa to tu riešilo v nejakej teme/ zmizli zase sa vytvorili niekedy mokvali, pomohla žihľavová voda....
misomiso
08.03.12,15:56
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/curacne-40-mg-47337.html

spomina sa v suhrne charakteristickych vlastnosti lieku - symptomy hypervitaminozy A spontanne reverzibilne po vysadeni
v pribalovom letaku sa tiez spomina zmena hustoty vlasov


tak si treba aspoň nasadiť nejaké vit. lebo tieto nieky sú pekná pliaga

No pockaj, ak ten liek moze sposobit HYPERvitaminozu, tak potom snad uz nie nasadzovat dalsie vitaminy, aby sa to este zhorsilo nie ? !!!

Na hypervitaminozu (napriklad vitaminom A) zomierali v minulosti namornici, ktori zjedli hoci len maly kusok pecene z ladoveho medveda. Samozrejme im vypadavali vlasy mali aj ine problemy a ukrutne bolesti. Zomierali mesiace a nebolo im pomoci. Ked sa raz telo vitaminom A alebo D predavkuje, nedokaze ich vylucit.

Skuste sa tu trocha zamysliet nad tym, co tu radite a este si k tomu udelujete vzajomne aj "uzitocne" a ake taketo odporucania mozu mat dopady na tu nestastnu zadavatelku otazky.

Apropos - nejdem robit reklamu a ani to nemam na sebe vyskusane ale od netere som pocul, ze na akne zazracne zabera Akneon (ktry teraz frcal v radiach v reklame).
terezamaria
08.03.12,17:51
Je tam písané, že hypervitaminóza vzniká pri užití nadmerného množstva lieku...
Estetic
10.03.12,04:44
Tak v prvom rade prestaň panikáriť,čím viac budeš vystresovaná,tým viac Ti z toho stresu budú padať vlasy.Vitamíny by som teraz veľmi netlačila,Curacne je veľmi ťažký preparát,skôr detoxikácia bylinkami je vhodná.Z homeopatík si môžeš dať Selenium 5 CH denne.A najdi v okolí pracovisko s kvalitným biostimulačným laserom a daj si laserovú kuru-nezaťažíš organizmus a zároveň podporíš metabolizmus v danej oblasti.Nazbieraj žihľavu a denne oplachuj vlasy a vypi 2 dcl žihľavového čaju.Ak si blond,na oplachovanie používaj radšej harmanček.
A ešte k tomu Curacne,vravíš že si sestrička.Nechceš mi dúfam povedať,že ako zdravotná sestra si si neprečítala nežiaduce účnky lieku.
Estetic
10.03.12,09:15
Opravim sama seba-žiariče až pol roka po dobratí liekov.