Anit89
08.03.12,11:47
Ahojte, som tu nova. Chcela by som sa informovat ci niektora ste nemali v prsniku lozisko adenozy a vo vajecniku cystu? som strasne zufala. :mad:
Indeed
08.03.12,10:57
možno Ti pomože téma myom na maternici

prelistuj a prečitaj
ludmilla
08.03.12,12:28
Myóm je nezhubný nádor vyrastajúci zo svaloviny maternice, odvodený od názvu tejto svaloviny - myometrium:)
ludmilla
08.03.12,12:37
Téma "myom na maternici" v tomto momente čítať nemusíš, radšej vyhľadaj tému cysta na vaječníku. Cysta vaječníka zahŕňa všetky zmeny na vaječníku cystického charakteru, je to vlastne dutina vyplnená riedkym alebo hustým obsahom, sú to nezhubné útvary, liečba závisí od charakteru a typu cysty.
Adenóm alebo fibroadenóm, adenóza je nezhubný nádor, ktorý sa zvyčajne zväčšuje v druhej polovici menštruačného cyklu hormonálnym vplyvom.
Anit89
09.03.12,05:37
ludmilla : mna caka laparoskopia cysty na vajecniku len nechapem preco ma posielaju do NOU.
Uz som bola 2x v prsnikovej poradni, docent mi tvrdil, ze to mam adenozu, zmnozenie zlazy, ale chce mi za tyzden robit biopsiu, neni si isty? ved uz ma dost rokov praxe, ja mam neskutocny strach.
Zdravotnica
09.03.12,05:49
Je potrebné zistiť , čo spôsobuje spomínaný problém. Príčin môže byť neskutočne veľa: od poruchy metabolizmu tukov,cukrov,kolagénu, pitný režim, krvná skupina ,..., ako aj psychické príčiny a duchovné príčiny.
Príčiny zisťujú v Trnave bezoperačne. Po odstránení príčin sa orgány regenerujú...
ludmilla
13.03.12,19:59
ludmilla : mna caka laparoskopia cysty na vajecniku len nechapem preco ma posielaju do NOU.
Uz som bola 2x v prsnikovej poradni, docent mi tvrdil, ze to mam adenozu, zmnozenie zlazy, ale chce mi za tyzden robit biopsiu, neni si isty? ved uz ma dost rokov praxe, ja mam neskutocny strach.

Myslím si, že či NOU alebo iná nemocnica asi podstatné v tomto momente nie je.
MR a sono nemajú stále úplnú výpovednú hodnotu, diagnózu môže potvrdiť až biopsia.
Biopsia je jedno zo štandardných vyšetrení, tzv. poistka, ktorá niečo potvrdí alebo vylúči. To, že ti lekár odporučil biopsiu nemá nič spoločné s jeho neskúsenosťou, ale naopak svedčí o správnom prístupe, podľa výsledku biopsie sa potom môže rozhodnúť o správnom liečebnom postupe.
Je mi ľúto a plne chápem tvoj strach, ale verím, že výsledok biopsie bude dobrý. Dôležité je, že sa tento zdravotný problém rieši, veľmi ti držím palce:)