mandyla
08.03.12,12:01
Dobrý deň, poraďáci,
smútne zisťujem že asi nám vymrzla kalina-viburnum pregensis. Listy má zvädnuté, viac hnedé než zelené, suché, dajú sa pomrviť prstami. Má zopár aj živých listov. Chcem sa vás opýtať, čo sa bude ďalej diať. Vyschne alebo vypučia nové listy ak staré odpadnú? Bol to krásny ker, vyše 10 ročný, je mi ho veľmi ľúto, bude nám veľmi chýbať ak vyschne. Za rady a názory vopred ďakujem.
arizona
08.03.12,20:19
tazko povedat takto na dialku...
Je mozne, ze omrzli iba konariky,ale ak koren zostal v poriadku,tak by sa mala na jar rozzelenat. Ine nezostava,len cakat. Drzim palceky :-)
mandyla
26.05.12,05:42
Dobrý deň, na moje veľké potešenie, kalina nevymrzla, už jej narástli listy, má ich menej ale žije.
hubatá
26.05.12,05:48
Obstrihaj tie "neživé" konáriky až po "živé", aby mohli rašiť lístočky na zdravých častiach a ona sa pozbiera. Vypýtaj si pár "kozích bobkov" od susedov a prihnoj ju, bude sa tešiť kalinka, kalinka tvaja ..... hehe.
Rumex
27.05.12,18:25
hmmm doposiaľ som si myslel ze mam japonsky rododendron a to je dajaka prazska kalina ... .... :D ... mne ta potvore nevymrza ani v najtuhsej zime a toho roku veraboze bola fest tuha ... akurat teraz troca trpi suchom ... ked ti viac zpevnie a zmohutnie neboj sa strihat od dola zmladzovacim rezom odvdaci sa ti peknym habitusom a kvetmi v buducom roku
AlaNR
27.05.12,18:30
Ja som prekvapená z môjho pajazmínu. Zabudla som ho v umelom črepníku cez zimu vonku pred garážou, resp. zabudla som ho upratať, keď začalo mrznúť a potom som sa naň vykašľala, reku zamrzol.
A on minulý týždeň vyhnal nové lístky, ako keby sa nič nedialo.
Teším sa z neho :D
asedma
27.05.12,19:28
Ala, mne takto isto primrzla na balkone cinska ruza, ostal len pahyl a tiez zacala rasit listy a teraz je krasne husta a kvitne.