filipenkobs
08.03.12,22:06
Čaute poraďáci,

jedná sa o takú vec , chlapi mi ukladaju polystyren pod systémové dosky. Ale mám tam poťahané káble, vodu a podobne . Čiže polystyrén nie rozložený rovnomerne po celej ploche. Nemal by som tie škáry a miesta kde je vynechaný styrén a spoje prebehnúť PU penou a zarezať do roviny ? Nebudú tam tepelné mosty, alebo prestupy tepla , poprípade iné problémy ? Dávaju mi 6cm styrén a 3cm systémové dosky, nato príde cca 4cm potery (viac mi nevydá). Díííky za rady :)
lapejko
08.03.12,21:14
Veľmi správne! Polystyrén musí perfektne ležať, ak bude podložený bodovo časom si ľahne aj s poterom a máš problém. Nie je to taká jednoduchá sranda ako by sa mohlo zdať...
alltracboy
08.03.12,22:02
tiez sa z tym teraz trapim.. a musim povedat ze pochybujem ze sa s tym kurenari nejak hraju. Poter to zatazi, ked vytvrdne tak sa to uz rozklada plosne. polystyren moze prefektne lezat iba ak bude na rovnuckom podklade. Najlepsie je to nechat na ineho a nepozerat, lebo sa z toho clovek zblazni.. ako s celou stavbou.
marko182
09.03.12,22:21
Kedze davas systemove dosky, tak predpokladam, ze ides robit podlahove kurenie. Ak si dobre pamatam, tak hrubka poteru by mala byt minimalne 3,5 cm nad rurkami podlahoveho kurenie v pripade anhydridu (cize min. 5 cm celkovo) a este o 1 cm viac v pripade cementovych poterov. Pozor na to.
Ja osobne by som radsej ubral z EPS aj za cenu vyssich tepelnych strat, ako riskovat popraskanie prip. ine problemy s potermi.
drozdm
23.05.12,16:32
dobry den
mam na komplet podlahu cca 13cm ..teda od podkladoveho betonu po finalnu podlahu.idem robiťpodlahove kurenie . Skladba je asi taka ..Ipa+6cm EPs+anhydrit a v nom kurenie a potom už dlažby..zaujima ma či sa mi tam vmestia systemove dosky pod anhydrit
lapejko
23.05.12,20:08
pozri www.schlueter.cz a zameraj sa na bekotec-therm...