Harold22
09.03.12,21:28
Potreboval by som poradit: Firma mi urobila stierky.Kedze som o tychto veciach nemal vela informacii,nechal som sa presvedcit,ze nova stierka sa moze pokojne davat aj na stare farebne natery,ktore sa najskor penetruju a na nich sa nasledne nanesie nova stierka.Vraj to tak robia bezne a nie je s tym ziadny problem.
Avsak po vymalovani na bielo stale vidno flaky a preraza povodny nater.To sa nezmenilo ani po tretom natere.
Je vobec nejaka sanca,ze po pripadne dalsich nateroch sa tento problem vyriesi a flaky zo stien zmiznu?Alebo je potrebne dat namiesto bielej farby nejaky iny farebny odtien,ktory by dokonale prekryl povodne natery a tak by zmizli aj tie flaky?
Mam totiz podpisat preberaci dodatok k ukonceniu prac,obavam sa vsak,ze to urobim a problem sa dalsim naterom nevyriesi,bude potrebne celu sierku davat nanovo.Dakujem za rady.
220870
10.03.12,04:55
Neodporúčam dávať stierku na starú maľovku, ktorá má niekoľko vrstiev.Ani nie tak skrz prerážanie starých hlinkových farieb ale skrz to že sa to môže po čase olupovať.Dá sa to riešiť tak ,že to necháte týždeň vyschnúť napenetrujete a po 24 hod premalujete.Primalex nieje farba ale odpad.Neodporúčam podpisovať ani zaplatiť.Dobre si skontrolujte či sa vám stierka už teraz nezačína olupovať od podkladu.Ja osobne by som nikdy nedal stierku na maľovku.Maľovka nieje nosný materiál pod akékoľvek iné materiály.
Indeed
10.03.12,05:04
V tejto záležitosti existuje taký kompromis, že do steny ktorá je pokrytá viacerými vrstvami maľovky sa porobia hlboké ryhy až do omietky,asi tak vo vzdialenosti 10 cm od seba zvislo aj vodorovne, takže vznikne akási mriežka

tieto ryhy sa vyplnia omietkou, potom sa celá stena napenetruje a potom možno ťahať stierku

Takto sa stierka prepojí s povodnou omietkou a nepraská a neopadáva.
Harold22
10.03.12,05:16
No stierky su uz natiahnute,nejake narusene miesta,kde by hrozilo opadavanie,nevidno,ale stale neviem,co s tym,ze po vymalovani prerazaju povodne natery a vytvaraju sa nerovnomerne namalovane miesta.Pomozu dalsie hustejsie natery,alebo je to problem bielej farby a je potrebne malovat nejakou inou farbou s odtienom?
Indeed
10.03.12,05:20
To je problém namočenia pri maľovaní, po zaschnutí by malo byť O.K.

Ak bude niečo presvitať aj ked to bude vyschnuté, premaľovať ešte raz.
Harold22
10.03.12,05:30
Boli urobene uz tri natery.Kolko naterov este bude nutnych?To az tak nove stierky vsakuju do seba farbu?
Indeed
10.03.12,16:26
Farbu nanášať valčekom, biela je len základ,

najlepšie je premaľovať farebne.