aninaa
06.02.06,11:57
Zamestnávateľ mi vystavil potvrdenie k ročnému zúčtovaniu dane. V celkovom príjme na potvrdení mám vyššiu sumu ako je súčet mojich hrubých miezd za rok. Vysvetlil mi to tak, že rozdiel vznikol započítaním príspevkov zo soc. fondu (na permanentky na plaváreň a masáže), ktoré mi boli poskytnuté počas roka. Na výplatnej páske sa tie sumy prejavili iba vo zvýšenom základe dane, čiže mi tie príspevky boli riadne zdanené. V hrubom príjme však počas roka nikde nefigurovali. Je postup zamestnávateľa správny?
Jana23
20.02.06,13:59
Myslím si že áno. Takéto príspevky zo SF sa musia riadne zdaniť. Zároveň tieto príspevky neovplyvňujú Tvoj zárobok - hrubú mzdu, nejdu do priemeru na dovolenku.....
ecuch
23.03.06,11:58
Upozorňujem na zmenu od 1.1.2006 - §5 ods.7 písm d zákona o DZP... podľa ktorého je oslobodené od dane aj použitie rekreačného...telovýchovného alebo športového zariadenia poskytnuté zamestnávateľom zamestnancom.
Nika
10.01.07,13:39
Zabudla som pracovníkom zdaniť príspevok zo SF vo výplate za december.
Musím daň z tohoto príspevku odviesť ešte s decembrovou daňou(daň vypočítam, odvediem a zaúčtujem ako pohľadávku voči zamestnacom), alebo stačí s januárovou?
Tweety
10.01.07,13:41
Zabudla som pracovníkom zdaniť príspevok zo SF vo výplate za december.
Musím daň z tohoto príspevku odviesť ešte s decembrovou daňou(daň vypočítam, odvediem a zaúčtujem ako pohľadávku voči zamestnacom), alebo stačí s januárovou? Je to potrebné dodaniť v 12/06.
Paula
10.01.07,13:42
Upratala by som to ešte opravou za december.
liba2
10.01.07,13:43
Zabudla som pracovníkom zdaniť príspevok zo SF vo výplate za december.
Musím daň z tohoto príspevku odviesť ešte s decembrovou daňou(daň vypočítam, odvediem a zaúčtujem ako pohľadávku voči zamestnacom), alebo stačí s januárovou?Ja by som to dala do decembra, lebo daň sa mala zraziť a odviesť.
Nika
10.01.07,13:47
Ďakujem.......