silviaz
10.03.12,15:26
Ahojte

Potrebujem poradit ohľadne záruky na vyrobené okuliare.
Okuliare som si dala vyrobiť v optike, v ktorej je aj ordinácia očného lekára. Lekárka mi premerala oči, podklady na objednávku dala pracovníčke optiky. pri prevzatí sa zistilo že dioptrie nesedia. Sú síce vyrobené presne podľa podkladov z merania, lenže v tých je to bohužiaľ zle. Dioptria ktorá má byť na pravom oku je na ľavom a naopak. problém je že pracovníčka trvdí že to neni jej vina, lebo to vypisovala podľa pokladov od lekára, a podľa mňa má aj pravdu. Lenže lekárka tvrdí že som si to mala všimnúť ja. Okrem toho mi oznámila, že záruka sa vzťahuje len na vady rámu prípadne vady dioptrii a toto vraj nieje vada dioptrie. Kto za niečo také nesie zodpovednosť ? Mám vážnu zrakovô vadu a moje jedno dioptrické sklo stojí 200 eur, takže by sa jednalo o 400 EUR ktoré mi odmietajú vrátiť prípadne preplatiť nanovo vyrobenie.

Dakujem
luigi72
10.03.12,14:35
Podľa mňa je to jednoznačne chyba lekárky, prečo by si si to mala všimnúť ty? Niekedy používajú také skratky, že z celého chorobopisu nerozumiem ani mäkké f... Samotné sklíčka sú dosť drahé, prečo by si ich výmenu z jej chyby mala platiť ty?
silviaz
10.03.12,14:48
Ved to som sa aj ja pýtala :o). Oni tam boli všetci strašne milí a strašne ich to mrzelo, že sa niečo také stalo, ale dalej sme sa nedostali. V pondelok tam idem znova, dúfam že keď im pohrozím zákonmi tak sa už dohodneme. Len som to naozaj nenašla v zaručných podmienkach. Ako tento konkretny problém sa tam neuvádza.
alaya1
10.03.12,15:20
urcite by som sa informovala na SOI a az tak isla naspat, aby som vedela argumentovat a ak by som nepochodila, napisala by som podnet na SOI.
misoft
10.03.12,15:25
Pokiaľ p.doktorka zle zapísala dioptrie do poukazu - chyba je na strane lekára, ten má to opraviť. Vzhľadom k tomu, že okuliare si dostávala na predpis (chybne vypísaný) - má to riešiť lekárka - teda nech si hradí vzniknutú škodu voči optikovi sama. Okrem toho - oznámiť toto ÚDZS s odôvodnením, že nesprávne napísaným predpisom na okuliare (a prípadným ich nosením) ti mohla ešte zhoršiť zdravotný stav. V žiadnom prípade neplať za nesprávne napísaný predpis (a teda nesprávne urobené okuliare). Nech si to vyriešia lekár vs. optik - ty máš nárok na správne vyšetrenie, správne napísaný predpis, správne urobené okuliare a punktum
silviaz
10.03.12,15:28
Dakujem veľmi pekne za rady :o)
kopretinka
10.03.12,15:31
...Lenže lekárka tvrdí že som si to mala všimnúť ja. no sorry,ale odkedy sa má pacient rozumieť do receptu??:eek:....že záruka sa vzťahuje len na vady rámu prípadne vady dioptrii a toto vraj nieje vada dioptrie.to je vada jej práce,za ktorú je ZODPOVEDNÁ:mad:
Dakujem
v žiadnom prípade sa nenechaj odbiť,pohroz jej,trebárs aj že to dáš do TV.
misoft
10.03.12,15:42
Okrem toho mi oznámila, že záruka sa vzťahuje len na vady rámu prípadne vady dioptrii a toto vraj nieje vada dioptrie.
Toto vyjadrenie je už pádnym dôvodom, aby sa na postup odbornej lekárky pozrel ÚDZS a prípadne jej odobral licenciu a zakázal vykonávanie praxe. Lekár je plne zodpovedný (je predsa odborne školený, má na to patričné vzdelanie) za správne určenie diagnózy, za správne určenie liečebného postupu, za správne dávkovanie a predpísanie medikamentov (teda aj lekárskych a zdravotných pomôcok) - pacient nie je predsa odborne spôsobilý, aby kontroloval výkon práce lekára!
Ľubomír
10.03.12,18:06
Obrať sa na Úrad pre dohľad nad zdr. starostlivosťou. Lekárka predsa nemôže takto reagovať. Keď zle vypísala recept, tak nesie za chybu plnú zodpovednosť.
silviaz
13.03.12,05:26
ahojte

dakujem vsetkým za rady. Včera som sa vybrala teda do optiky. Pred tým som sa vyzbrojila info od SOI a od Združenia na ochranu spotrebyteľov ale nebolo treba. Keď som prišla pracovníčka mi oznámila že o celej záležitosti informovala majiteľa optiky. Ten prišiel osobne s iným očným lekárom. Premeral mi oči na novo, objednali nové okuliare na vlastné náklady. Majiteľ sa mi ospravedlnil, oznámil mi, že ukončili s pani lekarkou dohodu a ešte som dostala ako odškodnenie aj slnečné okuliare. Takže ako som zistila niekde sa ešte nosí aj seriozny prístup.
misoft
13.03.12,16:28
No huráááá! Koniec dobrý, všetko dobré. Optik tiež asi pochopil, že "doktorka" je teda na slovo vzatá "odborníčka".