luckapastvova
10.03.12,15:54
Ahojte!
Chcela by som sa spýtať na pár vecí, žien, ktoré majú podobnú nepríjemnú skúsenosť ako ja. Takže začnem pekne po poriadku. 16. februára 2010 sa nám s manželom narodil krásny synček, Oliver. Odvtedy som tu nebola. Dnes som tu zavítala 1-krát po 2 rokoch. Našťastie sme zdraví, ale aj tak mám menšie trápenie. Minulý rok sme začala túžiť po ďalšom dieťatku (blíži sa mi 30 - to asi preto). V novembri som vysadila antikoncepciu a po Vianociach som už bola tehotná. Bola som prešťastná, ale mala som zvláštny pocit, že to dobre nedopadne. A tak aj bolo. Ani pozitívne myslenie nepomohlo môjmu bábätku, aby sa pekne vyvíjalo. 10. februára som musela podstúpiť kyretáž (zamĺknutý potrat bol verdikt). Fyzicky sa cítim dobre, ale psychicky je to horšie po mesiaci ako tesne po zákroku. Viem, že je lepšie, že zomrelo. Nechcela by som, aby trpelo a trápilo sa, alebo aby bolo choré. Ale mám trocha obavy, či to ten 3-krát vyjde. Viem, že mám krásneho zdravého syna a že niektorí manželia nemajú ani to 1 dieťatko, ale aj tak chcem ešte aj to ďalšie dieťatko.
Čítala som, že príčiny sa nedajú vždy zistiť. Ani nám nepovedali dôvod, prečo sa prestalo vyvíjať.
Chcem vedieť, či ste otehotneli znova a všetko bolo OK. A či je možné ísť na vyšetrenie po prvom potrate. Môj doktor povedal, že je to zbytočné. Hovoril aj, že ďalšie tehotenstvo môže prebehnúť bez problémov. Ale chcela by som poznať skúsenosti iných žien.
Samozrejme len ak nemáte problém o tom písať. Krásny deň
cacka
10.03.12,16:00
Ahoj Lucka,
prežila som presne to čo ty. Prvé dieťa som mala ako 22 ročná, druhé v 30 a tretie sa ozvalo akosi neplánovane a tiež sa plod prestal vyvíjať už veľmi skoro. Všetko som zvládla celkom fajn, asi mám dobré nervy... no a o pol roka sme čakali tretie (tentokrát plánované). Všetko dopadlo absolútne super, po dvoch chlapcoch prišlo vytúžene dievčatko a ani ma nenapadlo, že by niečo nevyšlo. Myslím, že do takýchto vecí netreba ísť so strachom a predsudkami....niekedy sa stávajú aj takéto nepríjemné veci, ale to asi matka príroda takto zariadi veci a my ich nedokážeme ovplyvniť. Takže treba sa pustiť do výroby :D a prajem nech to tentokrát dopadne všetko dobre.
luckapastvova
10.03.12,21:10
Veľmi pekne ďakujem! Presne niečo takéto som chcela počuť. My už pracujeme a poctivo. Aj keď mesiac od potratu je asi zavčasu, ale baví nás to, tak čo. Gratulujem ku krásnym trom detičkám a aj k dievčatku. Ja tiež túžim po babe, ale môže byť aj chlap. Aspoň ma bude mať kto nosiť na rukách:-). Krásny večer
AlaNR
10.03.12,21:40
Kamoške sa toto stalo v jeden rok v decembri a na ďalší rok si domov doniesli na Vianoce krásneho zdravého synčeka...
lujza.j
10.03.12,22:03
už som to písala v inej téme, moja mama bola 6x tehotná a sme dvaja, 4x potratila veľa nepríjemného na psychiku si vytrpela to mi ver:(/jeden potrat dokonca taký že ju nechali v miestnosti aj s mŕtvym bábom pričom videla že malo ručičky nožičky pršteky všetko no strašné/ked už si s tatkom povedali že ok zostanem sama, po čase otehotnela, síce je medzi nami 9r rozdiel.....aj ked pôrod bola samozrejme katastrofa, lebo si mysleli že to budú dvojičky mame sa "rozsypala" lonová kosť a brata ťahali kliešťami aj zo zvonom pričom ho oskalpovali:(
..všetko je o psychike....aj ked to nie je jednoduché;) držím palce...
annadam
22.03.12,18:38
Doktor Jonáš ešte stále funguje, mám čerstvú skúsenosť - jeden a polročné zdravé dievčatko. Vie vypočítať aj zdravy plod a tehotenstvo bez problémov. Odporúčam. Býva niekde pri Nitre - nájdete na internete.