day
11.03.12,07:25
Dobry den priatelia,

rad by som sa informoval,

kto z Vas sa rozhodol pre automatizaciu v RD? Napr.: el. zdvihanie vonkajsich zaluzii, markiz, brany, svetla na GSM, zavlahy, ...., multimedia pripadne ine vymozenosti dnesnej doby.

Rad by som sa dozvedel aku firmu, znacku komponentov ste zvolili, samozrejme uvital by som pripadne aj neake svojpomocne riesenia.

dakujem

p.s.: myslim nieco podobne: http://www.somfy.cz/ http://www.elkoep.cz/
petervi
11.03.12,07:33
Ja si planujem neskor automatizovat, ale ako zaklad som vsetky kable z vypinacov, svetiel a roliet potiahol do jednej meistnosti.
Dáša_
11.03.12,07:41
ke´d vidím takéto riešenie, vždy ma napadne, čo sa stane, keď vypadne elektrika.

Bývam v byte, máme vlastné plynové kúrenie. A keď vypadne elektrina, sme nahraní - kotol nekúri...

ale ako nápad je to zaujímavé.
220870
11.03.12,09:49
Známi sa aj týmto živí.Od závlah cez kúrenie až po chladničku.Zapneš kotol alebo závlahu cez mobil alebo počítač.
TomasHC
11.03.12,17:37
Môj šéf to robí ako bokovku, môžem sa ho popýtať, prípadne posunúť kontakt.
7406
12.03.12,13:23
inteligentná elektroinštalácia umožňuje nielen zažať zhasnúť svetlo, vytiahnuť žalúzie a pod. - cez riadiacu jednotku je možné nainštalovaný „ovládač“ ľubovoľne naprogramovať (časovanie, nastavenie režimov, spájanie s ďalšími ovládačmi, vytváranie scén atď. atď. atď.)
Táto inštalácia si vie bez problémov poradiť aj s tým „čo sa stane, keď vypadne elektrika.“
Vzhľadom na možnosti ktoré tento systém umožňuje sa každá zákazka realizuje individuálne. Orientačne investícia do tohto systému keď to má aj za niečo stáť je 1500-2000€

Spolupracujem s firmou ktorej patrí druhý link. Realizujem inteligentnú elektroinštaláciu a pokiaľ má niekto otázky, pýtajte sa ..ak má niekto vážny záujem tak cez súkromnú správu
day
12.03.12,20:11
7406 ako funguje system ked vypadne elektrika?
mozes nam povedat ake su skusenosti z praxe, z pouzivania?

elko ep? je mozne system aj vyskladat? pripadne svojpomocne zhotovit?

Tomas sef robi aky system?
tienik
12.03.12,20:15
7406 ako funguje system ked vypadne elektrika?



no predsa nefunguje :-) co ine moze urobit elektricky system bez elektriky?

Elko ep sa da vyskladat podla lubovole.
day
12.03.12,20:20
no predsa nefunguje :-) co ine moze urobit elektricky system bez elektriky?

Elko ep sa da vyskladat podla lubovole.

:D zaujalo ma - „čo sa stane, keď vypadne elektrika.“
lujza.j
12.03.12,20:24
nejaký záložný zdroj.... nie je ?
7406
13.03.12,07:54
7406 ako funguje system ked vypadne elektrika?
mozes nam povedat ake su skusenosti z praxe, z pouzivania?

elko ep? je mozne system aj vyskladat? pripadne svojpomocne zhotovit?

Keď vypadne elektrika sú dve možnosti :
manuálne ovládanie - napr. pri zatiahnutých bezpečnostných roletách je možné vstupné dvere uvoľniť kľúčom (podobne ako je to u automatických brán)
záložný zdroj - buď batérie alebo elektrocentrála, záleží od toho čo treba zálohovať a ako dlho
systém vie dať informáciu o tom čo sa deje na základe svojho nastavenia

robím s týmto systémom niečo cez rok, vyberal som z viacerých dodávateľov - inels som vybral na základe doporučení a vyskúšal si ich napred ako zákazník. V tom čo majú sa vyznajú, rýchlo riešia aj rôzne neštandardné situácie ..primeraná cena, zatiaľ bezproblémová práca .. ja som spokojný

svojpomocne áno, vieme sa dohodnúť na rozsahu prác