ZoraŽ
11.03.12,08:43
Ahojte.
Mala by som otázku ohľadom ceny zákrokov u zubárov v okolí Senca.
Minulý rok som nebola a mám zlomený zub,najprv mi s neho vypadla blomba a potom sa mi aj zlomil ,asi mi ho budú trhať,no neviem čo ma to bude stáť. Som po materskej a momentálne bez práce tak peňazí je pomenej.
Ďakujem za info
Mila123
11.03.12,07:47
plomba.....

ak si nebola na preventívnej prehliadke, budeš si výkony platiť všetko sama, lekárovi nezaplatí ZP nič....takže stačí už iba cenník stomatologickej amnulancie naštudovať.......
ZoraŽ
11.03.12,07:54
Vraj by som mala ísť na preventívku a objednať sa ešte raz,no pôjdem zajtra a ak sa bude dať nech mi ho vytrhne hneď.Snaď to bude do 20eur max.
Mila123
11.03.12,07:57
celý tento rok ťa zubné ošetrenie bude stáť dosť....až budúci ti ho začne ZP čiastočne uhrádzať.....
IVEB
11.03.12,07:58
Ak pri preventívnej prehliadke mi zistí stomatológ kaz, doplácam niečo? Ja som pri preventívke platila za plombu 20EUR / chodím pravidelne na prehliadky/. Čo mi vlastne prepláca poisťovňa , ak na tie prehliadky chodím ?
kopretinka
11.03.12,08:00
škoda trhať zub,ak sa dá zaplombovať a dorobiť......ale vytrhnutie asi bude lacnejšie....nezabudni,že ak si tam nedáš urobiť náhradu,zuby sa postupne "roztiahnu",zmenia polohu...
Mila123
11.03.12,08:01
čo ti prepláca? ZP má svoj cenník za bod.....ten preplatí ambulancii, ak má vyššiu cenu lekár, tento rozdiel doplácaš......
kopretinka
11.03.12,08:03
Ak pri preventívnej prehliadke mi zistí stomatológ kaz, doplácam niečo? Ja som pri preventívke platila za plombu 20EUR / chodím pravidelne na prehliadky/. Čo mi vlastne prepláca poisťovňa , ak na tie prehliadky chodím ?
Preventívka je zadarmo,takže za zistenie neplatíš nič.Presné sumy neviem,to si zistíš priamo v poisťovni,ale zubár by to mal povedať,ak sa ho opýtaš.Ja mám Union,za blombu platím cca 15 euro
Benko
19.11.12,15:37
Zdravím, pozeral som po nete všetky možné ambulancie a sročky na zuby, ide o možno 4 implatáty a mostík. Zaujímalo by ma, či sa oplatí zaťažovať sa vyhľadávaním ambulancie, ktorá má zmluvu s poisťovňou. V tých súkromných bez zmluvy s poisťovňou ma to vyjde na cca 3000 až 4000 eur. Neviem zistiť, koľko by ma to vyšlo u zazmluvneného.
Nemáte takéto poznatky?
Ďakujem
hubatá
19.11.12,15:43
Ako to že preventívne prehliadky sú zadarmo? Ja mám poisťovňu Dôveru a platila som 20 €.
Ľubomír
19.11.12,16:30
Ako to že preventívne prehliadky sú zadarmo? Ja mám poisťovňu Dôveru a platila som 20 €.

Preventívna prehliadka je zadarmo. Máš na ňu nárok zo zákona. U zubárov raz ročne. U praktických lekárov raz za dva roky. Na tých 20€ sa spýtaj svojho zubára.
majka 62
19.11.12,16:38
Chcem sa spýtať, či nemáte skúsenosť s tým, ako postupovať v prípade keď súkromný stomatológ nemá zmluvy so zdravotnými poisťovňami a chodíte pravidelne na preventívnu prehliadku 2x do roka, dentálnu hygienu a všetko čo je potrebné, skúšali ste niekedy požiadať zdravotnú poisťovňu o preplatenie preventívnej prehliadky?