majko 15
11.03.12,09:58
Dobrý deň chcel by som vedieť váš názor pridal som foto komody.Chcel by som vedieť váš názor na ňu či sa páči alebo nie?A či by som uspel s takouto výrobou keby som s tým chcel začať?Je to moja vlastná výroba a je to ručná výroba.Dakujem za rady.
lujza.j
11.03.12,09:01
100 ľudí 100 chutí. ja si myslím že na zákazku...určite
hubatá
11.03.12,09:06
Ja mám rada veci z dreva, hlavne z borovice lebo mi pripomína rodné Záhorie. Takže myslím že áno pokiaľ ťa nezhltne nejaký biznismen.
Ľubomír
11.03.12,09:06
Mne sa to veľmi nepáči, ale možno ďaľšej stovke ľudí ano. Takže ...
buchač
11.03.12,09:14
....hezkáááá.....

No mne osobne ( podotýkam ) nepasuje tejto komode ten ľudový motív v spojení s týmto konkrétnym vyhotovením ...

Volil by som ( keby som kupoval pre seba ) skôr motiv rustikálneho štýlu ...

Mám za to , že sa snažíš ( bol si inšpirovaný oboma ?????? ...) o niečo ako - ľudový štýl vo forme rustikality...a to dokopy nejde ...
avalik
11.03.12,09:26
mne sa to nepaci - je to preplacane - aj ornamenty aj vyrazne uchytky :(
Evkake
11.03.12,09:36
Presna ako pise lujza.j, sto ludi sto chuti. Dnes sa ludia zadiaduju povacsine modernym stylom, zrejme by tu bola uzsia klientela.


Zastavila by som sa pri nej, keby som ju videla v obchode, pretoze by ma zaujala, ale zrejme by som si ju nekupila.

Pouvazovala by som nad masivnejsim korpusom, minimalne vrchna doska by sa mi ziadala hrubsia a mozno by som pouzila panty dvierok, ktore nie je vidiet a dvierka a zasuvky by boli nalozene, aby nebolo vidiet ani bocnicu, pokial by som ju nedala masivnejsiu.


Ber to len ako nazor kupujuceho, ja som laik, v ziadnom pripade sa do stolarciny nemiesam.


Si sikovny, zelam, nech sa Ti dari.
misoft
11.03.12,10:46
Ako Evkake naznačila: vrchná doska by mala byť aspoň o 1/2 hrubšia. Ďalej tie úchyty :( - nie sú na takúto komodu vhodné - veľmi bijú do očí - skôr kovové, mosadzné, medené
http://www.nabytok-tilia.sk/pcdata/images/041.jpg
- ornamenty kvetinového (rastlinného) typu nie je ono - skôr by som to vynechal.
Príklad podobnej komody:
http://www.cz-nabytek.cz/obrazky/1000/nahledy_300/0_65364.jpg
Je bez ornamentov.
Ale toto je môj názor (nemusíš sa stotožňovať - ty si výrobca) - pokiaľ bude kvalita na dobrej úrovni, bude aj záujem. A chce to dobrú propagáciu.
ewita888
11.03.12,11:52
bola by pekná bez tých ornamentov, úchyty ako píše misoft, hrubšia vrchná doska..
majko 15
11.03.12,12:49
Evkake- (http://www.porada.sk/member.php?u=177292) váu že laik vyjadruješ sa profesionálne.Dakujem za dobré rady budem sa nimi inšpirovať.Ja práveže by som chcel tvoriť niečo také s ornamentami to ma hlavne baví sa s z tým daním kusom nábytku vyhrať

http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-offline.png

Mám za to , že sa snažíš ( bol si inšpirovaný oboma ?????? ...) o niečo ako - ľudový štýl vo forme rustikality...a to dokopy nejde ... chcel som vyskušat čo tá kombynácia spravý a čo na to poviete tak som to vyskúšal ďakujem za pripomienky
terezamaria
11.03.12,13:33
Práca a celkové vyhotovenie vyzerá pekne. Stotožňujem sa s tým, čo píšú predchodcovia, že vrchná doska hrubšia, iné úchytky a ten ornament aspoň v menšom prevedení. Aj tu je taká komoda / iný štýl /, ale ornamentu je menej.http://m1.aimg.sk/bazar/img2_4587404_a88ef4566d71c8cba4e0764bddf5228b.jpg
lujza.j
11.03.12,13:41
pekna...
arizona
11.03.12,14:08
Nie je to spatne,ale tiez by som ju nekupila. Vadia mi tie ruzicky.
Mam rada nabytok a vyrobky z dreva,ale uprednostnujem jednoduche a neprecackane veci,tie sa lepsie kombinuju s ostatnym zariadenim.
V jednoduchosti je krasa...

Ale suhlasim s ostatnymi, ze sto ludi, sto chuti :)
misoft
11.03.12,14:21
Viete, ako sa vraví:
V jednoduchosti je krása! (sorry arizona - opakujem sa :D)
a
Menej je niekedy viac!
Evkake
11.03.12,14:42
Skutocne som uplny laik, len som nam zariadovala byt (nabytok do obyvacky som nechala robit na mieru, kedze som nenasla nic podla predstav), zariadujem chalupu a to cloveka donuti sa trosku zorientovat.


Ak sa chces presadit, je nutne najst a vyplnit dieru na trhu, mna by oslovilo nieco take ako prilozim.


Zda sa mi hodne univerzalna, jednoducha, da sa z nej urobit modernejsi nabytok, staci, ked ju namoris na jednu farbu, pridas vodorovne frezovanie a moderne uchytky, alebo naopak uchytky ako pridal misoft a je z nej sedliacka komoda, cela biela s ciernymi uchytkami a mas francuzsky styl... vies sa prisposobit zakaznikovi, pricom zaklad mas ten isty.


Masivny nabytok je hodnotny, len je tazke cenou konkurovat drevotrieskam.


Ja som nakupila vacsinu nabytku na chalupu v bazare, pretoze novy masivny bol pre nas a na nas ucel pridrahy, ale aj tak som si ista, ze je kvalitnejsi a hodnotnejsi ako nova drevotrieska. Pridam fotku nasho stola, mam z neho obrovsku radost.
arizona
11.03.12,15:05
krasne kusky nabytku !
terezamaria
11.03.12,15:46
Stôl je špikový, ani komoda nie je zlá....
lujza.j
11.03.12,16:00
stôl je dokonalý...
Indeed
11.03.12,16:29
Dobrý deň chcel by som vedieť váš názor pridal som foto komody.Chcel by som vedieť váš názor na ňu či sa páči alebo nie?A či by som uspel s takouto výrobou keby som s tým chcel začať?Je to moja vlastná výroba a je to ručná výroba.Dakujem za rady.

Komoda posobí lacným dojmom , a ornamenty sú uplne nevhodné.

Navrhoval by som Ti robiť z materialu MDF , dobre sa opracúva a hlavne má dobrý vzhľad ,tiež kontrast medzi opracovanou hranou a povrchom, nakoľko povrch MDF je original-drevená dyha , ktorá sa dá moriť a lakovať.
mandyla
11.03.12,16:43
Evkake-z takého krásneho stola aj ja by som sa veľmi tešila. Stoličky sú tiež krásne. Ja by som si ich nechala v jedálni aby som ich mala stále pred očami.
Zariaďovať dom, chalupu ale aj byt je veľká výzva, neuveriteľná zábava a tvorivá činnosť.
DanielaSL
11.03.12,17:02
Tak táto by sa mi hodila...pekná...
Indeed
11.03.12,17:22
Práca a celkové vyhotovenie vyzerá pekne. Stotožňujem sa s tým, čo píšú predchodcovia, že vrchná doska hrubšia, iné úchytky a ten ornament aspoň v menšom prevedení. Aj tu je taká komoda / iný štýl /, ale ornamentu je menej.http://m1.aimg.sk/bazar/img2_4587404_a88ef4566d71c8cba4e0764bddf5228b.jpg

Lenže porovnavať tento vystavny kusok s výtvorom zadávateľa témy je ako porovnavať 5 BMW so Š-Favorit.
katalóg
11.03.12,18:05
Ak by si vytváral vyobrazenia, rob ich vždy symetricky (zrkadlový obraz). Na tejto komóde - dvierka.
Ale ak budeš robiť na objednávku, vyhovieš zákazníkovi čo si bude priať. Každému sa páči niečo iné.

Ale teraz dosť letí tzv. provensálsky štýl. Je to drahá záležitosť, podľa môjho dojmu, trh ešte nie je presýtený.
Daj si obrázky na googli "provance styl".
http://www.google.sk/search?q=provence+style&hl=sk&client=firefox-a&hs=Ah9&rls=org.mozilla:sk:official&prmd=imvnse&source=lnms&tbm=isch&ei=z_RcT9r9A8Oo4gTfzYyoBA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBMQ_AUoAQ&biw=1280&bih=837
http://www.yourdreamloghome.com/images/provencefurnitureforhome.jpg

Eventuelne sa dohodni s obchodom.
Evkake
11.03.12,18:31
velmi pekne Vam dakujem, strasne ma to tesi
Evkake
11.03.12,18:32
Evkake-z takého krásneho stola aj ja by som sa veľmi tešila. Stoličky sú tiež krásne. Ja by som si ich nechala v jedálni aby som ich mala stále pred očami.
Zariaďovať dom, chalupu ale aj byt je veľká výzva, neuveriteľná zábava a tvorivá činnosť.


Velmi pekne dakujem, som rada, ze sa Vam paci, je moja srdcovka, dostal u nas druhu sancu a nielen on, ja mam z toho velmi dobry pocit. Ano, mate absolutnu pravdu, zariadovanie je zabava, hlavne je to uplne mimo nasej profesie, takze aj taky relax.
majko 15
11.03.12,18:33
Dakujem všetkým za radi sú poučné
misstka
11.03.12,18:36
no ak má niekto zariadenie bytu alebo domu v modernom štýle napríklad z ikey, tak taká komoda by bola ako päsť na ako.
nehovorím, že je škaredá, hodila by sa niekomu, kto má byt zariadení väčšinou starým nábytkom a zbiera starožitné kúsky. takže určite by sa našli kupcovia, ale nepočítaj s tým, že je to nábytok, ktorí sa hodí do bytu a chce ho väčšina ľudí.ak by to bolo popri inej práci, tak ok, ak by si sa tým chcel živiť, tak by si musel podľa mňa okrem tohto vyrábať aj niečo štandartnejšie.