MiriamaČ
11.03.12,13:15
Chcem sa spýtat či mi možu zobrat opatrovatelsky prispevok na moju 8 -ročnu dceru,kedže sme doteraz byvali v 1-izbovom byte a za 10 rokov sme si postavili vlastny domček ,Chceme sa prestahovat no neviem či na zaklade tejto skutočnosti mi opatrovatelsky nezoberu.
buchač
11.03.12,12:20
Chcem sa spýtat či mi možu zobrat opatrovatelsky prispevok na moju 8 -ročnu dceru,kedže sme doteraz byvali v 1-izbovom byte a za 10 rokov sme si postavili vlastny domček ,Chceme sa prestahovat no neviem či na zaklade tejto skutočnosti mi opatrovatelsky nezoberu.
Skús sa pozrieť ....

http://www.porada.sk/t75506-opatrovatelsky-prispevok.html
Katy a R
11.03.12,12:33
Chcem sa spýtat či mi možu zobrat opatrovatelsky prispevok na moju 8 -ročnu dceru,kedže sme doteraz byvali v 1-izbovom byte a za 10 rokov sme si postavili vlastny domček ,Chceme sa prestahovat no neviem či na zaklade tejto skutočnosti mi opatrovatelsky nezoberu.
neviem či dobre chápem .... to akože na základe zmeny bydliska :confused::confused:
Ak áno - normálne nahlásiš zmenu - a ak budeš patriť pod iný UPSVaR - tak potrebné doklady budeš riešiť tam. Výšku príjmu (spoločne posudzovaných osôb) dokladáš každý rok - budeš aj naďalej. Od toho závisí výška príspevku.
Takisto predkladáš aj aký máš majetok - no ak by ste mali domy, ktoré môžeš predať (alebo podnikať s nimi), tak to by mohol byť dôvod na odobratie príspevku. Ale vy budete bývať v tom dome - či:confused::confused:;)
MiriamaČ
11.03.12,12:48
Ano my budeme v tom dome byvat,ale zostane nam aj ten 1-izbak,takže sa nam kvázi zvýši výška našho majetku.(ale čo ma vyška majetku spoločná so zdravím skutočne nechapem)
buchač
11.03.12,12:48
Nie len na zaklade zmeny bydliska ale na zaklade toho že my sa chceme do toho domu presťahovat ale ostane nam aj ten 1 -izbak.Tak som si myslela že sa tam započítava aj to že vlasníš nejaku nehnutelnost.
...no a ????

Predsa je tam ten limit , výška ...

Vyhlásenie o majetku


Vyhlasujem na svoju česť, že vlastním/nevlastním*majetok**v hodnote presahujúcej 39 833eur. Uvedené údaje sú pravdivé a úplné, som si vedomá/vedomý právnychnásledkov nepravdivého vyhlásenia, ktoré vyplývajú z príslušných právnychpredpisov
...
Za majetok sa nepovažujú:
a) nehnuteľnosť,ktorú užíva na trvalé bývanie,
b) poľnohospodárskapôda a lesná pôda, ktorú užíva pre svoju potrebu,
c) hnuteľné veci, ktoré tvoria nevyhnutné vybaveniedomácnosti, hnuteľné veci, ktorými sú ošatenie a obuv, a hnuteľnéveci, na ktoré sa poskytla jednorazová dávka v hmotnej núdzi alebo peňažnýpríspevok na kompenzáciu,d) osobné motorové vozidlo, ktorého je držiteľom alebovlastníkom a využíva ho na individuálnu prepravu z dôvodu ťažkéhozdravotného postihnutia,e) hnuteľné veci, ak by bol ich predaj alebo inénakladanie s nimi v rozpore s dobrými mravmi.

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/tazko-zdravotne-postihnuti/penazne-prispevky-na-kompenzaciu-tazko-zdravotne-postihnutych/vzory-ziadosti.html?page_id=13079
Katy a R
11.03.12,13:29
Ano my budeme v tom dome byvat,ale zostane nam aj ten 1-izbak,takže sa nam kvázi zvýši výška našho majetku.(ale čo ma vyška majetku spoločná so zdravím skutočne nechapem)
tak si uvedom, že je to štátna dávka - a skladajú sa na ňu všetci. Je to kompenzácia pre znevýhodnených ŤZP občanov - ak sa nemajú ako o seba postarať. Sú tam nastavené určité hranice . To, ako sú tie hranice nastavené - to už je iná káva ;). samozrejme, že o tom by sme mohli diskutovať - a keďže je tesne po voľbách - tak sa treba obrátiť na zvolených zástupcov:D. Len aby neznížili ! :mee:

Ak niekto má veľký majetok - tak prečo by mu mali ostatní zo svojho prispievať. Je to síce zámer zákona (malo by to tak byť) - len bohužiaľ realita nie je vždy taká.
Xanti
11.03.12,13:53
Ano my budeme v tom dome byvat,ale zostane nam aj ten 1-izbak,takže sa nam kvázi zvýši výška našho majetku.(ale čo ma vyška majetku spoločná so zdravím skutočne nechapem)
Aký majetok sa Ti zvýši? Dom sa do majetku neráta, ved čítaj príspevok od Buchač. Predsa dom budete využívať na trvalé bývanie. A mimochodom príjem dokladuješ každý rok, takže ak prenajmete ten byt tak ten príjem z prenájmu sa TI prejaví v celkovom príjme.
toria
17.04.12,14:07
Prosím Vás tiež o radu. VIdím, že toto je taká aktuálna téma. Ja poberám opatrovateľský na dcérku, zároveň som na materskej so synom. Od 2.9. by som mala nastúpiť do práce, keďže mi nemôžu vyhovieť a nezoberú ma na polovičný úväzok, budem nútená dať výpoveď. Moja otázka je môžem ísť na podporu? a mohla by som potom pobrať dotáciu z UPVaR na rozbehnutie živnosti? Keďže mám opatrovateľský do 2015 a o dcérku sa po škole starám výhradne ja nemám na výber a pracovať môžem len na doobedie keď je v škole. Ako to je s týmto? Ďakujem za Vaše rady.