gregina
11.03.12,17:35
Existuje nejaky sposob ako mozem svojpomocne opravit nahrobny kamen? Myslim tym nejaku farbu alebo pero, cim by som mohla zvyraznit napis na nahrobnom kameni. Je to stary hrob a uz ani mena nie je vidno. Teraz nemame volne peniazky nato aby sme si najali firmu a je mi luto ze je to v takom hroznom stave. Dakujem:)
lujza.j
11.03.12,16:51
Indeed
11.03.12,16:53
Ak sú mená a dátumy vytesané do kameňa a farbu zmyli poveternostné podmienky ,

postupoval by som nasledovne :

Kameň v okolí nápisu by som pretrel handrou na ktorú by som nastriekal nejaký olejový spray napr. WD-čko,

pričom by som dbal , aby som nezaniesol olej do písmen,poprípade by som písmená ešte dočistil vatovým šparátkom namočeným do acetónu /C-6000/

Potom by som zobral ZLATÝ SPRAY /dostať v každej drogerii/ a prestriekal by som nápisy , nechal zaschnúť /hodinu/

a nakoniec by som okolie nápisu opatrne očistil handrou .
lujza.j
11.03.12,17:00
Danielle369
11.03.12,17:02
Treba kúpiť zlatú fixku ...vyskúšané
gregina
26.03.12,08:13
a kde by som mohla taku fixku kupit? Bola som sa pytat u nas v obchode a mala som z nich dojem ze sa pytam na UFO tak pozerali na mna :mad:
lujza.j
26.03.12,08:16
a kde by som mohla taku fixku kupit? Bola som sa pytat u nas v obchode a mala som z nich dojem ze sa pytam na UFO tak pozerali na mna :mad:
http://www.google.sk/webhp?hl=sk&tab=ww#hl=sk&sa=X&psj=1&ei=vTNwT9StBqeg4gSI36HAAg&ved=0CCYQvwUoAQ&q=zlat%C3%A1+fixa&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=4545ed0f3f373e25&biw=1366&bih=643
original.x
13.06.12,14:59
to co jej tu radite za somariny!!! ziadny olej na kamen nesmie ist..ani fixou nic nespravis..a ten sprej je nanic..prva zima a je po pisme...na to treba len odbornika.
Indeed
13.06.12,15:44
lebo odborník má kozmické technologie, čo vydržia NAVŽDY , akurat Vás zderie z kože za to, čo si možete spraviť svojpomocne
Indeed
13.06.12,15:48
to co jej tu radite za somariny!!! ziadny olej na kamen nesmie ist..ani fixou nic nespravis..a ten sprej je nanic..prva zima a je po pisme...na to treba len odbornika.

Predpokladam, že kameň je LEŠTENÝ mramor,

prečo by nemohol okolie písmen pretrieť handrou na ktorú nastriekal napr. WD ??

Vysvetlí, mne to nie je jasné....

To "mastné" okolie okolo nádpisu je preto,aby ked to prestriekne zlatým sprejom

a zaschne to aby mohol ľahko očistiť a písmena, kedže sú vyryté /embosované/ dovnutra zostanú zafarbené .

A prečo by to nemalo vydržať "ani jednu zimu " ??

Myslíš,že kamenár spraví , ČO ?

to isté spraví, čo jej radím v príspevku #3.
Indeed
13.06.12,15:49
odbornik zoberie zlatý lak na nehty a prefarbí pismenka..
misoft
13.06.12,15:51
Šak aj ten odborník-kamenár používa tie isté farby, len si viacej účtuje :D
misoft
13.06.12,15:55
original.x
14.06.12,09:18
po 1. mramor je nasiakavy material a nie je vhodny pre exterier.na pomniky je vhodna zula.
2.olej sa tam nesmie dat lebo to nasiakne a budu tam mastne flaky a je jedno ci to je mramor, alebo zula.
3.pismena sa "farbia" uplne inym sposobom.
4.ten sprej a farba co tu je na obrazku je len na chvilku..po zime to tam nebude uz si dajte povedat
5.na pismena sa lepi 23.5 karatova zlata folia,
6.lacnejsia alternativa je zmiesat zlaty prach s mixtionom, natriet, nechat zaschnut tolko hodin aky je mixtion a poprasit zlatym prachom, potom ocistit.nebudem pisat ako lebo to musi robit odbornik..laik to nikdy dobre nespravy.
som kamenar a robim s tym vyse 20 rokov tak si dajte povedat..ziadne spreje, farby a oleje tam nedavajte.
original.x
14.06.12,09:24
inak ak urobim pismena tak je zaruka 10 rokov. zivotnost je tam 20-25 rokov. cena je smiesna a od roku 1990 rovnaka.tak neviem co tu pisete nezmysli ze vas zderie z koze. a s tym zlatym prachom je to o 50% lacnejsie. pochybujem ze ten sprej bude lacnejsi. ste tu velmi mudry, ale prd do toho vidite..radite velmi zle.
KoxXxo
14.06.12,11:17
Daj tú cenu, nech sa zasmejeme.
original.x
14.06.12,14:12
ak ti je niekto na smiech tak si to ty. mam rad takych co nic nevedia a do vsetkeho mudruju.
alltracboy
14.06.12,14:21
vela ludi si mysli ze na napis budu musiet roztopit 3 zlate prstene alebo co :D
KoxXxo
14.06.12,14:51
Píšeš, že cena je smiešna, tak som ju chcel vedieť, máš problém ju zverejniť?