SamuelSK
11.03.12,20:26
V bytovke :)

vypocital som, ze ak nakupim dost benzinu do bandasiek, tak usetrim, jasne ze v zahranici, kaslem na tie uzernicke pumpy ktore su vzdy najdrahsie v okoli.

teoreticky nie je nebezpecny - jedine ak zacne horiet pivnica, tak bude trochu horuco :)
Paula
11.03.12,19:27
:eek:
tictac7
11.03.12,19:29
...a na to si odkiaľ prišiel, že nie je nebezpečný? Vieš aké tvrdé podmienky majú hasiči pri uskladňovaní horľavých látok?!
...diky za takého suseda...
SamuelSK
11.03.12,19:30
co? :)

mam snad podporovat toho zkurv... syna vdaka komu mame rekordne drahy benzin?

ani za bo...
SamuelSK
11.03.12,19:31
ved preto sa pytam, ak tak, mozem uskladnit u rodicov na dvore, iste sa tiez potesia, ci nie ? :D
SamuelSK
11.03.12,19:32
no a to skor diky za susedov co nevedia fajcit :)
ata111
11.03.12,19:35
... a ako trefne sa tento príspevok uložil za "Krásna Hôrka v plameňoch". Na budúce môže byť "pivnica + barák v plameňoch.
misoft
11.03.12,19:37
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-96
§15 - 16:

§ 15
Stavba vo vlastníctve alebo v užívaní fyzickej osoby

(1) V stavbe vo vlastníctve alebo v užívaní fyzickej osoby možno ukladať najviac 200 l horľavých kvapalín všetkých tried nebezpečnosti; to sa nevzťahuje na bytový dom a stavbu na dočasné ubytovanie.
(2) V byte a v príslušenstve bytu17) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-96#f6170361) možno ukladať najviac 5 l horľavých kvapalín.
(3) V pivnici alebo v suterénnej miestnosti obytného domu sa môže pre každý byt ukladať
a) na účely lokálneho vykurovania najviac 100 l kvapalného paliva len v prepravnom obale oddelene od pevného horľavého materiálu a palív; objem prepravného obalu môže byť najviac 50 l,
b) 20 l horľavých kvapalín všetkých tried nebezpečnosti; z toho 5 l môže byť v rozbitnom obale.
§ 16
Horľavé kvapaliny a horľavé kvapaliny s nízkym bodom varu sa nesmú ukladať
a) v nebytovom priestore,18) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-96#f6170362) v spoločných častiach a v spoločných zariadeniach19) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-96#f6170363) bytového domu,
b) v obytnej bunke stavby na ubytovanie,
c) v komunikačnom priestore,
d) v zhromažďovacom priestore,
e) na streche a na povale bytového domu, nemocnice, administratívnej budovy a stavby občianskeho vybavenia,
f) v únikovej ceste stavebne oddelenej od iného priestoru stavby.



U benzínu:

Obyčajný benzín je priezračná, jemne prchavá, veľmi horľavá (bod vznietenia je pod 21°), typicky páchnuca tekutina, ktorá vrie medzi 80° - 130°. Benzíny sa podľa špecifickej hmotnosti rozdeľujú na ľahké, stredné a ťažké. Ťažký benzín sa používa predovšetkým na výrobu lakov. Jeho bod varenia leží medzi 130 a 190°, bod vznietenia je presne 21°.

Môj názor je - zabudni rýchlo na to!!!
arizona
11.03.12,19:39
bude sranda, ak nejaky dobrosrdecny sused odhodi hociaci spak :-D
SamuelSK
11.03.12,19:43
(2) V byte a v príslušenstve bytu17) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-96#f6170361) možno ukladať najviac 5 l horľavých kvapalín.

cize nemozem mat doma viac ako 5l fritovacieho oleja? :) (teoreticky je to horlava kvapalina, ci nie? :D )
SamuelSK
11.03.12,19:44
arizona :D haha ano, 1 sused chodi casto do pivnice, no neviem ci tam fajci :D no.....
lujza.j
11.03.12,19:46
to akože ako rýchlo vy jazdíš plnú nádrž?už nejaký ten rok čapujem v At a mám aj garáž pod panelákom ale takáto idiotina ma ešte nenapadla:eek: a to ešte moje decko robí na pumpe.... ale ako vidím nápady sú.....
SamuelSK
11.03.12,19:53
ale pokoj ludia :)

v pivnici skladujem maso a ine zasoby pre pripad vojny ;)
(nebudem to kontaminovat vyparmi z benzinu)

len ma zuajimalo, ake budu na to reakcie. a uprimne 1 plna nadrz v bandaske v pivnici = 10x cennejsia surovina ako tie drevene dvere :D cize dlho by to tam nezostalo.. (kedze na sidlisku pravidelne behat s bandaskou by bolo divne :) )

no lenze pri tychto cenach benzinu, tj 10-15centov lacnejsie v AT, je to uz fakt na zamyslenie, nemyslite?

kto je zodpovedny? miklos, ci kto dal tieto dane tak vysoko?
Ice dive
11.03.12,19:59
ale pokoj ludia :)

v pivnici skladujem maso a ine zasoby pre pripad vojny ;)
(nebudem to kontaminovat vyparmi z benzinu)

len ma zuajimalo, ake budu na to reakcie. a uprimne 1 plna nadrz v bandaske v pivnici = 10x cennejsia surovina ako tie drevene dvere :D cize dlho by to tam nezostalo.. (kedze na sidlisku pravidelne behat s bandaskou by bolo divne :) )

no lenze pri tychto cenach benzinu, tj 10-15centov lacnejsie v AT, je to uz fakt na zamyslenie, nemyslite?

kto je zodpovedny? miklos, ci kto dal tieto dane tak vysoko?

nože prezraď, ktorá pumpa v AT blízko pri hraniciach má tak výhodné ceny??? lebo na stránke http://www.benzin.sk/index.php?selected_id=124&article_id=6311 to v porovnaní s cenou benzínu v BA http://www.tankujlacno.sk/ nie je až tak dramaticky rozdielne... čo sa benzínu týka tak je to 2 - 3 centy a nafta je na SK ešte lacnejšia...

takže nákupná turistika sa z tohto pohľadu ešte neoplatí... ale ak by bol rozdiel 10 - 15 centov tak by to stálo za úvahu raz do mesiaca si zbehnúť nakúpiť zásobu paliva:D:D:D
misoft
11.03.12,20:01
Podľa výkladu aj hej - ale fritovací olej nie je v skupine technických a horľavých kvapalín, ale v "sekcii" potravín.
SamuelSK
11.03.12,20:12
no pre maso chodim do hainburgu (ale to nie je blizko), a tam je lacny benzin (lacnejsi ako wolfstahl), naposledy tam bol 1.45nieco a v tom case bol v petrzalke 1.54nieco (odtedy som nastastie netankoval) (vlastne ano ! 1.57 v BA, tento tyzden - sobota, ked zvysili palivo v polovici volebneho dna, ked nemali zvysovat do ukoncenia volieb, ale to je jedno 77eur za plnu nadrz malehoosobneho auta, dakujem pekne). skor ma zaujima, ci je tam kvalitnejsi benzin :)

ale zalezi aj od pumpy, v BA je lacnejsie ako v TT napriklad, vsimol som si..

niekedy je rozdiel len 7 centov, no ak ma clovek stastie, ze ma prazdnu nadrz a ide na velky nakup, po kvalitne potraviny, tak sa tankovat tam oplati ..
SamuelSK
11.03.12,20:14
ale nieco ine som chcel povedat, ale zabudol som co :(
mmmm1
11.03.12,20:15
Načo by si to nosil po pivniciach prosím ťa. veď si to daj doma do špajze, alebo veď bandasky vojdu aj pod postel, ci dole do skrine,do detskej izby za dvere, v kupelke za práčku a podobné úložné priestory v byte nájdeš ešte habadej. A vieš čo? Daj si všade po jednu bandasku nech ušetríš. A kúp si aj maslo, mäso a teraz hlavne vajíčka. A keď niekde bude aj zdravý rozum. Akékoľvek množstvo aj keď nepatrné sa Ti evidentne zíde.
SamuelSK
11.03.12,20:33
Ano, ved hovorim ze zavaram maso na zle casy :) maslo neni dobre, rychlo expiruje (3mesaice?) ale ano, maju tam dobre bezlaktozove maslo, u nas nedostat, respektive extremne predrazene v bio obchodoch. ale vidis. bandaska do stupacky, to bude fajn, lebo ak to buchne, voda to rovno uhasi.. (idealne kovovu a obalenu bavlnou :D )

A teoreticky som tie bandasky mohol dat na balkon, i ked, pali tam slnko :D

otazka z teorie fyziky: moze sa skladovat ALKOHOL v pivnici? (ved je to tiez horlavina ;) )
buchač
12.03.12,05:58
V bytovke :)

vypocital som, ze ak nakupim dost benzinu do bandasiek, tak usetrim, jasne ze v zahranici, kaslem na tie uzernicke pumpy ktore su vzdy najdrahsie v okoli.

teoreticky nie je nebezpecny - jedine ak zacne horiet pivnica, tak bude trochu horuco :)
...ondi na teóriu ...

Ano, ved hovorim ze zavaram maso na zle casy :) maslo neni dobre, rychlo expiruje (3mesaice?) ale ano, maju tam dobre bezlaktozove maslo, u nas nedostat, respektive extremne predrazene v bio obchodoch. ale vidis. bandaska do stupacky, to bude fajn, lebo ak to buchne, voda to rovno uhasi.. (idealne kovovu a obalenu bavlnou :D )

A teoreticky som tie bandasky mohol dat na balkon, i ked, pali tam slnko :D

otazka z teorie fyziky: moze sa skladovat ALKOHOL v pivnici? (ved je to tiez horlavina ;) )
...môže .....len je tu iné nebezpečie ....že Ťa skôr oň pripravia , ako o benzín ...predsa len , alkohol sa lepšie chlastá ako benzín ....


Pozri sa na to , Samo , z tej druhej strany ...pokiaľ to máš u rodičov , tak len jedna strecha nad hlavou zhorí ( síce môžu aj viac ...)

Vezmi si ale , že keď hukne benzín v bloku ...tých 200 litrov ...ako vravíš , tak nie trochu ale až príliš horúco bude ...
Ono keď sa chytia priestory stúpačiek , iná sranda nastane pre obyvateľov ...ohrozíš jeden celý vchod , potiažmo celý barák ...rádovo od tých 20 - 60 bytov...

Nevraviac následne o trestno - právnych ( Za tento skutok hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov.....) ako občiansko - právnych poťahovačiek ...poisťovne a nepoistení by si uplatňovali nárok na odškodnenie ...nedoplatil by si sa ...
SamuelSK
12.03.12,12:14
len 3-8 rokov?

hmm, zeby to stalo za risk? :D

(cierny humor na nase sudnictvo, ked ten co urkadne 5 korun z banky ide na 15 rokov)

ale u rodicov by to nebolo pod strechou, ale da sa pre to spravit nejaka "nadrz"

ale zase to by som mal od ruky, cize zase sa to neoplati.

skor som chcel poukazat na to, ze protestujem proti cene PHM na Slovensku.

ved nas zdieraju ako ostosest! a ludom to nevadi? :(
jar88
12.03.12,12:28
len 3-8 rokov?

hmm, zeby to stalo za risk? :D



skor som chcel poukazat na to, ze protestujem proti cene PHM na Slovensku.

ved nas zdieraju ako ostosest! a ludom to nevadi? :(
To že ich zdierajú im vadí, ale pritom aj milujú sociálny štát.
------------------------------------------------------------
No a jedno bez druhého nejde.
---------------
Ale môžeš sa nedať zdierať a pritom mať aj sociálny štát. Je to jednoduché.
Využívaj hromadnú dopravu (sociálny štát - mesto) a nekupuj benzín.
Prípadne zainvestuj do LPG a jazdíš za polovicu. (je to cca 350 litrov benzínu)
Indeed
12.03.12,12:35
Logicka uvaha :

Je bandaska nadobou na skladovanie horľavých látok ? ÁNO je.

Ďalšia otázka : Čo hovoria normy a ustanovenia o skladovaní horĺavých látok ?

O i. aj to , že priestory v ktorých sa skladujú horĺavé látky musia byť odvetrané .

Teda ak splniš tieto dve podmienky možeš skladovať horĺavé látky.
buchač
12.03.12,12:46
Logicka uvaha :

Je bandaska nadobou na skladovanie horľavých látok ? ÁNO je.

Ďalšia otázka : Čo hovoria normy a ustanovenia o skladovaní horĺavých látok ?

O i. aj to , že priestory v ktorých sa skladujú horĺavé látky musia byť odvetrané .

Teda ak splniš tieto dve podmienky možeš skladovať horĺavé látky.
...máš síce pravdu , ale pokračuj v logických úvahách ....
SamuelSK
12.03.12,13:12
no ja vam pomozem ma ukamenovat ;)
napr. neviem ake su normy na prepravu horlaviny, teda benzinu v kufri auta, iste tam nemozem napchat 200litrov (ved ak by niekto neubrzdil, leti cele sidlisko do vzduchu, alebo namestie)

no nie? ;)
SamuelSK
12.03.12,13:13
To je ako keby som povedal, ze afrika je na tom OK, lebo nas blahobyt zavysi od Afriky a ich utrpenia :) pouzivame ich na skladku elektroniky, dalej deti pouzivame na tazko KAVY ktoru raon pijeme, a my zpalatime 2eura za 1 kavu v kavickarni a 1 dieta za
SamuelSK
12.03.12,13:14
za to zarobi maximalne 1 cely cen, alebo DESATINU centu, pretoze za 1 den zarobi mozno tak 1 euro, a to ani nepokryje vsetky naklady na stravu, zije na ulici resp spi v diere odkial vykopal danu kavu. to je extrem, taky ako u nas PHM a nizke platy a
SamuelSK
12.03.12,13:15
a vykoristovanie SLOVAKOV, ale to je OK :) nemozem mlcat, musel som to napisat :) takto to vdim, neexistuje nic ine ako sa to da opsravedlnit, logika a fyzika nepusti..
jar88
12.03.12,13:24
Ako tak čítam, tak teba naozaj ta logika veľmi ďaleko nepustí


SamuelSK (http://www.porada.sk/member.php?u=180309) 4 Minutes Ago #3331 a vykoristovanie SLOVAKOV, ale to je OK :) nemozem mlcat, musel som to napisat :) takto to vdim, neexistuje nic ine ako sa to da opsravedlnit, logika a fyzika nepusti..


http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

SamuelSK (http://www.porada.sk/member.php?u=180309) 4 Minutes Ago #3330 za to zarobi maximalne 1 cely cen, alebo DESATINU centu, pretoze za 1 den zarobi mozno tak 1 euro, a to ani nepokryje vsetky naklady na stravu, zije na ulici resp spi v diere odkial vykopal danu kavu. to je extrem, taky ako u nas PHM a nizke platy a



http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

SamuelSK (http://www.porada.sk/member.php?u=180309) 5 Minutes Ago #3329 To je ako keby som povedal, ze afrika je na tom OK, lebo nas blahobyt zavysi od Afriky a ich utrpenia :) pouzivame ich na skladku elektroniky, dalej deti pouzivame na tazko KAVY ktoru raon pijeme, a my zpalatime 2eura za 1 kavu v kavickarni a 1 dieta za
jar88
12.03.12,13:28
no ja vam pomozem ma ukamenovat ;)
napr. neviem ake su normy na prepravu horlaviny, teda benzinu v kufri auta, iste tam nemozem napchat 200litrov (ved ak by niekto neubrzdil, leti cele sidlisko do vzduchu, alebo namestie)

no nie? ;)
Ale môžeš, môžeš tam napchať aj 250 l benzínu a aj skladovať ho môžeš v pivnici. Alebo ti v tom niečo bráni?
--------------------------
Snáď nie, zdravý rozum?
Gapo
12.03.12,14:14
Mňa by zaujímalo, kde si prišiel na to, že je drahý benzín???
Ty sa pohybuješ po auto prázdnych cestách?:confused::cool:
SamuelSK
12.03.12,18:07
Ano, dialnica bola prazdna, len radar odstaveny na krajnici :)
100eur na mieste.. a ciery bod.
srska
12.03.12,18:11
V bytovke :)

vypocital som, ze ak nakupim dost benzinu do bandasiek, tak usetrim, jasne ze v zahranici, kaslem na tie uzernicke pumpy ktore su vzdy najdrahsie v okoli.

teoreticky nie je nebezpecny - jedine ak zacne horiet pivnica, tak bude trochu horuco :)zlezaradilsamko, šak ty máš vcelku zdravé názory ale toto nemyslíš vážne :)
peterkos2
12.03.12,18:26
zlezaradilsamko, šak ty máš vcelku zdravé názory ale toto nemyslíš vážne :)

Tiež som myslel,že prvý apríl-či taký predčasný?
SamuelSK
12.03.12,18:35
http://www.cas.sk/clanok/219122/velmi-zvlastna-zavislost-dievca-pije-benzin-ako-malinovku.html

a co ona, ona moze? :P :D

(1.arpil - to je len take simbolicke, ale inac nemam rad cakat na fixne datumy, ako je 1april, pretoze nkdy neviem ci sa toho dozijem :D a som nedockavy :D )
peterkos2
12.03.12,18:50
No to mi pripomenulo ako som nedávno volal s kolegom a on,že akurát je pri nejakom parku a sopliaci tam fetujú toluén.Ja mu hovorím,reku to je zlé,ale nebolo by odveci naučiť ich radšej štekať.On,že ako to myslím?Ja na to,že jednoducho,prídi k nim vytiahni zápalky,zapáľ jednu a hoď im do tej piksle-a spraví to,že BAF!:D
laceti
15.03.12,05:33
a preco by sa nemohol skladovat?pokial je benzin v riadne typyzovanych bandaskach nevidim problem ,ked uz hori moze ti byt jedno co tam je,to by si nemohol v dome nic nehorlave?farby riedidla a co je viem este maju ludia uskladnene v pivniciach,ja mam uskladnene v garazovej jame 60l benzinu v bandaskach pre pripad nejakej ropnej krizy,ktoru kazde 3mes.vymienam za novy,kedze uskladneny benzin casom straca na kvalite.
SamuelSK
15.03.12,07:19
laceti, palec hore za zasoby v pripade ropnej krizy :)

ALE.. ma to hacik, ak budes 1 z 1000 co ma benzin, tak budes 1 vs 999 ..

resp. ak dojde fakt benzin ze fakt bude fakt velmi sucho, tak budu auta blokovat cesty.

ale stale je mala sanca, ze si mozes nechat 60l tj 1 nadrz a ked bude fakt ze zle, tak to risknut a premiestnit sa..

no ale ak bude horiet,tak benzin to zbytocne a brutalne podpori, cize skody budu vyssie.. a hlavne to, ze byty su "nadsebou" cize budu sa navzajom podporovat pri horeni.. (ked uz bude dole fakt ze vela paliva pre ohen)

skor by som chcel nejaku garaz a tam by to nebol problem, lenze v mojom okoli je mizerne malo garazi (najblizsia je 400m daleko, co by nevadilo..)
petmar
15.03.12,16:38
Namiesto takýchto srandovných otázok by som si pozrel vyhlášku 96/2004 Zb
misoft
16.03.12,15:58
to laceti:

Namiesto takýchto srandovných otázok by som si pozrel vyhlášku 96/2004 Zb

a preco by sa nemohol skladovat?pokial je benzin v riadne typyzovanych bandaskach nevidim problem ,ked uz hori moze ti byt jedno co tam je,to by si nemohol v dome nic nehorlave?farby riedidla a co je viem este maju ludia uskladnene v pivniciach,ja mam uskladnene v garazovej jame 60l benzinu v bandaskach pre pripad nejakej ropnej krizy,ktoru kazde 3mes.vymienam za novy,kedze uskladneny benzin casom straca na kvalite.
Sranda musí byť, že! Ale vážne! laceti spomína,, že ľudia majú uskladnené....... atď. Pravda, majú, ale nie 60 litrov, prípadne 60 kíl! Je rozdiel medzi 0,5L fľaškou nitroriedidla a 60L benzínu. Okrem toho - pokiaľ si čítal poriadne, bod vznietenia benzínu je 21°C. A hoci "vymieňaš" každé tri mesiace starý za nový - aj ten starý má bod vznietenia 21°C. Okrem toho - nehorí benzín ako kvapalina, ale jeho výpary (samotná kvapalina benzín len vrie pri min 80°C)- no a tie sa pri vyššej teplote ovzdušia začnú tvoriť.
A pri požiari: aj keď máš benzín v bandaske uzatvorený, pri stúpajúcej teplote sa tvoria pary, nad 80°C vrie a tvorba pár je enormná - bandaska to tlakovo nevydrží a buchne (exploduje tlakom benzínových výparov zvnútra) - a hasiči by sa ti poďakovali - väčšinou hasia vodným prúdom (prípadne vodnou clonou) - a voda sa s benzínom nemá veľmi rada!

BTW: asi si ešte nevidel rachnúť bandasku s benzínom - ja HEJ!
willma
16.03.12,17:46
pre tých, ktorým sa nechce študovať kompletnú vyhlášku
§ 15
Stavba vo vlastníctve alebo
v užívaní fyzickej osoby
(1) V stavbe vo vlastníctve alebo v užívaní fyzickej osoby
možno ukladať najviac 200 l horľavých kvapalín všetkých
tried nebezpečnosti; to sa nevzťahuje na bytový
dom a stavbu na dočasné ubytovanie.
(2) V byte a v príslušenstve bytu17) možno ukladať najviac
5 l horľavých kvapalín.
(3) V pivnici alebo v suterénnej miestnosti obytného
domu sa môže pre každý byt ukladať
a) na účely lokálneho vykurovania najviac 100 l kvapalného
paliva len v prepravnom obale oddelene od pevného
horľavého materiálu a palív; objem prepravného
obalu môže byť najviac 50 l,
b) 20 l horľavých kvapalín všetkých tried nebezpečnosti;
z toho 5 l môže byť v rozbitnom obale.
SamuelSK
21.05.12,17:16
Este stale vyzeram tak paranoidne retardovane?

http://natankuj.sme.sk/c/6384339/benziny-by-mohli-byt-lacnejsie-o-dalsich-5-centov-za-liter.html

"Benzíny by mohli byť lacnejšie o ďalších 5 centov za liter"

zeby kartel? a na co idu moje dane z PHM? na cesty? ake? v rakusku? alebo na byty neprisposobivym ?
SamuelSK
09.06.12,05:42
http://natankuj.sme.sk/c/6411116/rozdiel-v-cenach-benzinu-dvoch-blizkych-cerpaciek-je-obrovsky.html

nj, cize je to 15 centov, pomaly ale iste sa blizime k hranici, ked sa to zacne "vyplacat" skladovat benzin v pivnici :D (ha-ha)
kukučka
09.06.12,05:58
pre tých, ktorým sa nechce študovať kompletnú vyhlášku
§ 15
Stavba vo vlastníctve alebo
v užívaní fyzickej osoby
(1) V stavbe vo vlastníctve alebo v užívaní fyzickej osoby
možno ukladať najviac 200 l horľavých kvapalín všetkých
tried nebezpečnosti; to sa nevzťahuje na bytový
dom a stavbu na dočasné ubytovanie.
(2) V byte a v príslušenstve bytu17) možno ukladať najviac
5 l horľavých kvapalín.
(3) V pivnici alebo v suterénnej miestnosti obytného
domu sa môže pre každý byt ukladať
a) na účely lokálneho vykurovania najviac 100 l kvapalného
paliva len v prepravnom obale oddelene od pevného
horľavého materiálu a palív; objem prepravného
obalu môže byť najviac 50 l,
b) 20 l horľavých kvapalín všetkých tried nebezpečnosti;
z toho 5 l môže byť v rozbitnom obale.

úžasný zisk, kde ho investuješ?
willma
09.06.12,07:41
úžasný zisk, kde ho investuješ?to akože jááá, veď som len citovala vyhlášku :(, ale fakt je, až dnes som si všimla, že citácia tu už raz pricapená bola :)
kukučka
09.06.12,09:09
1/ jasné, že nie ty, citovala som ako pomôcku
2/ to som reagovala na Samuela, aby si tých 15 centov vynásobil povoleným množstvom
3/ ešte by som sa rada opýtala, ak ho prekročí, či bude či pri požiari odškodnený poisťovňou
4/ myslím škodu na dome/byte nie na palive ;):---
5/ počkám kým sa Stano vráti z výletu /ak bude vládať/ :D
srska
09.06.12,09:13
V bytovke :)

vypocital som, ze ak nakupim dost benzinu do bandasiek, tak usetrim, jasne ze v zahranici, kaslem na tie uzernicke pumpy ktore su vzdy najdrahsie v okoli.

teoreticky nie je nebezpecny - jedine ak zacne horiet pivnica, tak bude trochu horuco :)v profile máš lokalitu kramáre - načo skladovať potom v pivnici - do hainburgu je to cca 25 km - natankuješ tam kedy potrebuješ
misoft
09.06.12,09:14
Tak-tak, na čo chodiť s drevom do lesa?
pepa78
09.06.12,09:49
Ja tiež už len v Rakúsku tankujem, cena 1,389€/L benzínu nepustí + nakúpim kvalitnejšie potraviny, lacnejšie potraviny...
SamuelSK
10.06.12,07:26
úžasný zisk, kde ho investuješ?

napr do seba a svojej rodiny ..

a nie do , hmm, ako to povedat, aby som nevyznel ako rasista? :)

hehe, uz sa asi stalo..

vobec nehraje rolu zisk/nezisk ale princip, ak nedas tvrdo najavo svoj postoj k vyvoju na Slovensku, tak s nami budu robit co sa im len zachce.

otazka:
ak by teraz prislo 500 000 ludi k slovnaftu alebo k vlade, nech s nami nevydr*avaju. myslis ze by sa stalo:
1. zachovali by si (slovnaft a vlada) chladnu hlavu
2. pustili by do gati
3. zosnovali by este horsi diabolsky plan

uz len z principu, ak mam v obci masiara, co predava maso neumerne draho a s pochybnou kvalitou, pojdem radsej do susednej obce, kde maju maso obrej kvality za adekvatnu cenu, tak ten masiar v mojej obci krachne a skonci jeho sen "chcem byt milionarom cez noc"
taky sen doprajem len tomu, co sa ku mne sprava slusne a ako k zakaznikovy, nie ako k nepriatelovi (vid vlada a slovnaft)

ide len o princip, ak mas suseda, co ta poprosi o nejaky sluzbu (tvoj cas) pekne a milo, s prihliadnutim aj na tvoje potreby (aby si mala v tom momente cas) tak je to s nim jednoduchsie ako so susedom, co len prikazuje "toto a tamto"

Princip. To je jedine klucove slovo :) Princip.
pavol54
10.06.12,07:56
napr do seba a svojej rodiny ..

a nie do , hmm, ako to povedat, aby som nevyznel ako rasista? :)

hehe, uz sa asi stalo..

vobec nehraje rolu zisk/nezisk ale princip, ak nedas tvrdo najavo svoj postoj k vyvoju na Slovensku, tak s nami budu robit co sa im len zachce.

otazka:
ak by teraz prislo 500 000 ludi k slovnaftu alebo k vlade, nech s nami nevydr*avaju. myslis ze by sa stalo:
1. zachovali by si (slovnaft a vlada) chladnu hlavu
2. pustili by do gati
3. zosnovali by este horsi diabolsky plan

uz len z principu, ak mam v obci masiara, co predava maso neumerne draho a s pochybnou kvalitou, pojdem radsej do susednej obce, kde maju maso obrej kvality za adekvatnu cenu, tak ten masiar v mojej obci krachne a skonci jeho sen "chcem byt milionarom cez noc"
taky sen doprajem len tomu, co sa ku mne sprava slusne a ako k zakaznikovy, nie ako k nepriatelovi (vid vlada a slovnaft)

ide len o princip, ak mas suseda, co ta poprosi o nejaky sluzbu (tvoj cas) pekne a milo, s prihliadnutim aj na tvoje potreby (aby si mala v tom momente cas) tak je to s nim jednoduchsie ako so susedom, co len prikazuje "toto a tamto"

Princip. To je jedine klucove slovo :) Princip.
keby si v príspevku zamenil slovo vláda slovom MOL tak by som ti klepol súhlas alebo by si napísal I.dzrurindova vláda lenže tú bandu už nenájdeš tak ich ani do gúľ nakopať nemôžeš
misoft
10.06.12,10:34
napr do seba a svojej rodiny .. tak má byť :D

a nie do , hmm, ako to povedat, aby som nevyznel ako rasista? :)

hehe, uz sa asi stalo..

vobec nehraje rolu zisk/nezisk ale princip, ak nedas tvrdo najavo svoj postoj k vyvoju na Slovensku, tak s nami budu robit co sa im len zachce. U politikov: Zabudol vôl, že teľaťom bol, zabudol poslanec, že občanom bol. Asi takto!

otazka:
ak by teraz prislo 500 000 ludi k slovnaftu alebo k vlade, nech s nami nevydr*avaju. myslis ze by sa stalo: žiadosť o demoštráciu bude podaná?
1. zachovali by si (slovnaft a vlada) chladnu hlavu Slovnaft sa na nich pekne zvysoka ***** a vláda s nimi nemá nič spoločné, iba to že berie dane spotrebné a z palív.
2. pustili by do gati nepustili, alebo možno aj - ale od smiechu
3. zosnovali by este horsi diabolsky plan tak to si píš, že hej

uz len z principu, ak mam v obci masiara, co predava maso neumerne draho a s pochybnou kvalitou, pojdem radsej do susednej obce, kde maju maso obrej kvality za adekvatnu cenu, tak ten masiar v mojej obci krachne a skonci jeho sen "chcem byt milionarom cez noc"
taky sen doprajem len tomu, co sa ku mne sprava slusne a ako k zakaznikovy, nie ako k nepriatelovi (vid vlada a slovnaft) to je "zakon obchodu"

ide len o princip, ak mas suseda, co ta poprosi o nejaky sluzbu (tvoj cas) pekne a milo, s prihliadnutim aj na tvoje potreby (aby si mala v tom momente cas) tak je to s nim jednoduchsie ako so susedom, co len prikazuje "toto a tamto"

Princip. To je jedine klucove slovo :) Princip.
Ale v stručnosti: máš pomýlené pojmy. Slovnaft nie je majetkom vlády - je to súkromná zahraničná firma. Vyrába pohonné hmoty nielen pre seba, ale aj pre ostatných (biznis is biznis) - robí aj pre OMV, AGIP, SHELL a iné, len tie firmy si potom samy pridávajú svoje konečné komponenty pre "vylepšenie", ale základ je rovnaký.
Vláda môže akurát znížiť daň z palív, ale to neurobí, veď je to jej príjem.
Že v Rakúsku je benzín lacnejší? Tak si porovnaj DPH a dane z palív u nás a v Rakúsku,. efektivitu práce.
BTW: zabŕdol si tam, kde o tom máš len veľmi málo informácií, ako to chodí.
SamuelSK
10.06.12,16:35
Taaaaaaak som si porovnal dane v Rakusku a u nas ;)


dan z nafty:

Slovensko 0,643
Rakúsko 0,667

a benzinu:

Slovensko 0,829
Rakúsko 0,765

No ale ak si to vlada nechce znizit, lebo je to jej prijem, tak nech si to neznizi, zo mna neuvidi ani cent, kedze je pre mna vyhodnejsie kupovat za hranicami. Ak by znizila, ziskali by 100% zo mna, lebo by som vonku netankoval.

To ich netankuje?

Hadam maju vysoku skolu na to, aby toto pochopili..
pavol54
10.06.12,17:12
Taaaaaaak som si porovnal dane v Rakusku a u nas ;)


dan z nafty:

Slovensko 0,643
Rakúsko 0,667

a benzinu:

Slovensko 0,829
Rakúsko 0,765

No ale ak si to vlada nechce znizit, lebo je to jej prijem, tak nech si to neznizi, zo mna neuvidi ani cent, kedze je pre mna vyhodnejsie kupovat za hranicami. Ak by znizila, ziskali by 100% zo mna, lebo by som vonku netankoval.

To ich netankuje?

Hadam maju vysoku skolu na to, aby toto pochopili..
ten rozdiel nie až taký veľký teda neúmerne si mastí kapsu MOL poďakuj Dzurindovi
Excise Duty
10.06.12,17:16
Taaaaaaak som si porovnal dane v Rakusku a u nas ;)


dan z nafty:

Slovensko 0,643
Rakúsko 0,667

a benzinu:

Slovensko 0,829
Rakúsko 0,765

No ale ak si to vlada nechce znizit, lebo je to jej prijem, tak nech si to neznizi, zo mna neuvidi ani cent, kedze je pre mna vyhodnejsie kupovat za hranicami. Ak by znizila, ziskali by 100% zo mna, lebo by som vonku netankoval.

To ich netankuje?

Hadam maju vysoku skolu na to, aby toto pochopili..
To si kde nabral tie hausnumerá?
Tu sú aktuálne sadzby:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/taxation/excise_duties/energy_products/rates/excise_duties-part_ii_energy_products_en.pdf
buchač
10.06.12,17:22
ten rozdiel nie až taký veľký teda neúmerne si mastí kapsu MOL poďakuj Dzurindovi

.....jedna oná , že 3,14-a , že komu teraz ďakovať.......teraz predsa niekto iný Titanic keruje .....
bjuty smis
10.06.12,17:31
ten rozdiel nie až taký veľký teda neúmerne si mastí kapsu MOL poďakuj Dzurindovi


pavol54 :))....čo má dzurinda s tým spoločné ? vysvetli prosím....
Excise Duty
10.06.12,17:35
Ale v stručnosti: máš pomýlené pojmy. Slovnaft nie je majetkom vlády - je to súkromná zahraničná firma. Vyrába pohonné hmoty nielen pre seba, ale aj pre ostatných (biznis is biznis) - robí aj pre OMV, AGIP, SHELL a iné, len tie firmy si potom samy pridávajú svoje konečné komponenty pre "vylepšenie", ale základ je rovnaký.
Vláda môže akurát znížiť daň z palív, ale to neurobí, veď je to jej príjem.
Že v Rakúsku je benzín lacnejší? Tak si porovnaj DPH a dane z palív u nás a v Rakúsku,. efektivitu práce.
BTW: zabŕdol si tam, kde o tom máš len veľmi málo informácií, ako to chodí.
Spotrebnej dani podliehajú tie minerálne oleje, ktoré sú určené alebo ponúkané alebo použité ako
a) pohonná látka,
b) palivo.
Ak by vláda znížila spotrebnú daň z palív, tak by sa teoreticky znížili ceny vykurovacích olejov ale nie pohonných látok...
Aj keď je jasné, čo si chcel povedať.
bjuty smis
10.06.12,18:11
daň z nafty ???? ty si dobrý :)))
pavol54
10.06.12,18:49
pavol54 :))....čo má dzurinda s tým spoločné ? vysvetli prosím....
nič len to že donútil aby slovintegra vrátila vrátila akcie slovnaftu FNM a potom išli náhodou okolo z MOL u a kúpili ich odvtedy v podstate nemá čo do toho hovoriť kormidelník Titanicu.
bjuty smis
10.06.12,18:52
takže nie otec vlasti močár a jeho verný prisluhovač hatina.....dakujem, že si nám to vysvetlil...:)))
nebud na smiech, skús použiť google a za minútu musíš byť v obraze...
pavol54
10.06.12,18:53
Spotrebnej dani podliehajú tie minerálne oleje, ktoré sú určené alebo ponúkané alebo použité ako
a) pohonná látka,
b) palivo.
Ak by vláda znížila spotrebnú daň z palív, tak by sa teoreticky znížili ceny vykurovacích olejov ale nie pohonných látok...
Aj keď je jasné, čo si chcel povedať.
podstatné je to že ak sa zníži spotrebná daň MOL nemá dôvod znížiť svoju maržu
pavol54
10.06.12,18:57
takže nie otec vlasti močár a jeho verný prisluhovač hatina.....dakujem, že si nám to vysvetlil...:)))
nebud na smiech, skús použiť google a za minútu musíš byť v obraze...
ak ti až potiaľ pamäť nesiaha tak si vygoogli kto bol pri moci v roku 2000( nie kto vyhral voľby V 1998)
bjuty smis
10.06.12,19:08
2000?,,,
vieš vôbec, kedy bol slovnaft sprivatizovaný ?
bjuty smis
10.06.12,19:26
ak by si náhodou hladal volaké nezmysli z močárovi naklonených plátkov typu slovenská republika alebo extra, tak tu to máš...:
Privatizácia Slovnaftu
Po páde socializmu, v prvej vlne kupónovej privatizácie, sa štátny podnik Slovnaft v roku 1992 transformoval na akciovú spoločnosť. K 1. máju 1992 došlo k prevodu všetkých aktív a pasív z vlastníctva štátneho podniku na akciovú spoločnosť, ktorá zároveň získala približne tretinu distribučnej siete motorových (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=1703&pr=0.11&w_id=877&tstamp=1339359138&pid=785&cd=051884841fa3525bd074d5ce78cda045&f=1) palív bývalého štátneho podniku Benzinol. Po voľbách v roku 1994, keď začala svoje funkčné obdobie tretia vláda Vladimíra Mečiara, sa uskutočnila dominantná časť privatizácie akciovej spoločnosti, ktorej majoritným vlastníkom bol dovtedy štát.
1996: Balík akcií Slovnaftu získala Slovintegra
Prvý významný balík akcií Slovnatu získala v roku 1996 akciová spoločnosť Slovinterga. Rok predtým ju založil vtedajší manažment Slovnaftu. V predstavenstve Slovintegry od začiatku figuroval Slavomír Hatina, ktorý bol od roku 1997 jeho predsedom. O rok neskôr získala Slovintegra ďalších 15 % akcií. Onedlho predala spoločnosť Slovintegra 2,5 % akcií, no aj tak ďalej vlastnila 51 % akcií celej spoločnosti Slovnaft.
1999: Slovintegra si vysporiadala vzťahy so štátom
Od roku 1998 Slovnaft už mal holdingovú štruktúru. Po voľbách v roku 1998, keď nastúpila prvá vláda Mikuláša Dzurindu, v zmysle dohody vrátila v roku 1999 Slovintegra na účet Fondu národného majetku 10 % akcií Slovnaftu. Súviselo to s nevyjasneným stavom vecí počas privatizácie v rokoch 1996 - 1997. Ich nominálna hodnota bola približne 1,6 miliardy Sk. Týmto krokom, ako zdôraznil vtedajší prezident spoločnosti Slavomír Hatina, mali byť definitívne usporiadané vlastnícke vzťahy a navyše, významne to malo pomôcť spoločnosti, ktorá vypísala medzinárodný tender na vstup (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=1948&pr=0.02&w_id=3481&tstamp=1339359138&pid=785&cd=e8db86c9c68c56af73a0fc393bfb2278&f=1) strategického investora do Slovnaftu. Slovintegra ako majoritný akcionár Slovnaftu v rámci snáh o nápravu privatizácie tejto spoločnosti po rozhovoroch s FNM sa rozhodla vrátiť 10 % akcií Slovnaftu fondu. Podmienila to vykonaním príslušných legislatívnych zmien, ktoré by dohodnuté vrátenie akcií umožnili. V tejto súvislosti Slovintegra vyslovila požiadavku, aby po vrátení akcií vláda deklarovala splnenie všetkých záväzkov Slovintegry voči FNM a štátu, čo znamenalo, aby sa privatizácia Slovnaftu v prospech Slovintegry považovala za uzatvorenú.
2000: Do Slovnaftu vstúpil MOL
Onedlho si najväčší petrochemický kombinát Slovnaft Bratislava na základe tendra vybral za strategického partnera MOL Rt. Budapešť, s ktorým 31. marca 2000 podpísal zmluvu o vstupe MOL do akciovej spoločnosti Slovnaft. V roku 2000 bolo 60 % akcií maďarskej spoločnosti MOL v zahraničných rukách. Najväčším akcionárom bola ku koncu roka 1999 štátna privatizačná agentúra ÁPV Rt. so štvrtinovým podielom a zlatou akciou. Ďalším akcionárom s 28,2 % akcií bola Bank (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=1822&pr=0.01&w_id=477&tstamp=1339359138&pid=785&cd=e4c95ac45b8dc426c97444f8a9a21162&f=1) of New York. Táto americká banka bola organizátorom predaja globálnych depozitných certifikátov, ktoré dočasne nahrádzali akcie MOL. Bola depozitárom akcií MOL pre ďalších vlastníkov rovnako ako bola depozitárom v prípade akcií Slovnaftu. Bank of New York mala na účte tiež viac ako 10 % akcií Slovnaftu, ktoré patrili Európskej banke pre obnovu a rozvoj (EBOR). Ďalším významným akcionárom MOL bol v roku 2000 Capital Emerging Markets Growth Fund s 5,2 % akcií.
So sprevádzkovaním celého komplexu EFPA, s vtedy najnovšou technológiou hĺbkového spracovania ropy a výraznou ekologizáciou výrobnej prevádzky, sa Slovnaft zaradil medzi najmodernejšie európske rafinérie. Následným podpísaním zmluvy o strategickom partnerstve s maďarskou spoločnosťou MOL sa Slovnaft stal súčasťou dominantnej rafinérskej spoločnosti v strednej Európe.


Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/sk_ekonomika.asp?r=sk_pludia&c=A050209_103108_sk_pludia_p01#ixzz1xQMC21sJ
misoft
10.06.12,20:57
Myslím, že je to jasné - mne sa nechcelo vypisovať všetko, ale myslené bolo všetko - palivá i pohonné látky.
Stanislav 1975
11.06.12,19:29
1/ jasné, že nie ty, citovala som ako pomôcku
2/ to som reagovala na Samuela, aby si tých 15 centov vynásobil povoleným množstvom
3/ ešte by som sa rada opýtala, ak ho prekročí, či bude či pri požiari odškodnený poisťovňou
4/ myslím škodu na dome/byte nie na palive ;):---
5/ počkám kým sa Stano vráti z výletu /ak bude vládať/ :D

noooo, to veru neviem, hm, ale podla mňa by poistovna mohla robiť problény...- to už by bola asi vec právnikov...
misoft
11.06.12,20:29
Náhodou ako náhodou! Bola to teda náhoda, že o tom vedeli!
willma
12.06.12,05:11
a ešte by sa do toho zamontovali hasiči a asi aj policajti, že by trestný čin všeobecné ohrozenie?