torr
12.03.12,11:00
dobry den,

chcel by som sa poradit- chceme vymenit plot (2m vysoky murovany plot) okolo nasho pozemku - ide o stavbu na rohu ulice. Bol som sa spytat na urade a tam mi povedali, ze mi nemozu povolit postavit mur pozdlz zahrady a domu, ale iba po dom. Popri dome musim postavit plot z perforovaneho materialu - z estetickych dovodov.

Viete mi prosim poradit, ze ci sa neda vybavit nejake vynimka, nechcem mat 3 rozne typy plotu na pozemku - jeden typ popri zahrade, druhy popri dome a treti pred domom.

dakujem

Tomas
TomasHC
12.03.12,12:39
Ak trváš na nepriehľadnom plote, porozmýšľaj nad živým plotom - "funguje" a myslím že menej narúša vzhľad prostredia. Všetci všade rúbu, ničia - občas treba niečo aj zasadiť. Pozri napr. http://www.porada.sk/t99476-zivy-plot-miesto-pletiva.html alebo http://www.porada.sk/t49582-zivy-plot.html , http://www.porada.sk/t59020-turkestansky-brest.html
arizona
12.03.12,15:06
Neviem, ci odvolanie sa na estetiku je dovodom na zamietnutie :confused:
Ale pises, ze dom je rozny. Vedie popri nom nejaka cesta? Ak ano,tak ti mozu zamietnut postavit neprehladny mur kvoli bezpecnosti a viditelnosti vyjazdu vozidiel.
katesocka
14.03.12,12:08
nášmu budúcemu susedovi na našej ulici tiež zakázali postaviť neprehľadný múr kvôli bezpečnosti a viditeľnosti, nakoľko je hneď pri ceste... myslíte že ho to zaujímalo? nie... postavil si plný múr a nikto mu už nič s tým nespravil
firmarossi@gmail.com
05.04.12,06:48
a ževraj žijeme v slobodnej krajine... aj ked tam človek postavy 3metrovy plot tak ho nikdo nikdy nezbúra, ked tak možu dať pokutu ale tá je minimálna tušim niakych 80,-€ a tie peniaze stoja za sukromie na vlastnom dome...
amoo
06.04.12,09:59
No ja som nazoru že aky taky plot al . mur postavíš naozaj hneď pri ňom zasaď zivý plot, mne uvedený brest vyrastol za 2-3 roky 3m no je opadavý. Stale zelený smrečkový, tujovi ž. plot je krajší no rastie podstatne dlhšie, napriek skúšam aj tu slternatívu a sadím všade kde sa dá aj jednotlivo a rôzne odrody, ak sa mi to nebude páčiť tak to zruším
rbezko4
08.04.12,18:58
mal som podobny problem, som na rohu krizovatky..., Bol som na dopravnom a vzhladom na to, ze tam mam STOP-ku, jedine co bolo: Ak auto zastavi pred krajnicou, ci vodic vidi na cestu... A na esteticke dovody, sa mozu odvolavat, len ak by to bolo v uzemnom plane priamo uvedene... Ak to neriesi ten, tak esteticke dovody su irelevantne... Ak by vsak trvali na svojom, postavil by som to z murovanych stlpikov a dal tam kari siete... na 2 mesiace a potom to vyplnil cim chcem..
pavol54
08.04.12,19:19
dobry den,

chcel by som sa poradit- chceme vymenit plot (2m vysoky murovany plot) okolo nasho pozemku - ide o stavbu na rohu ulice. Bol som sa spytat na urade a tam mi povedali, ze mi nemozu povolit postavit mur pozdlz zahrady a domu, ale iba po dom. Popri dome musim postavit plot z perforovaneho materialu - z estetickych dovodov.

Viete mi prosim poradit, ze ci sa neda vybavit nejake vynimka, nechcem mat 3 rozne typy plotu na pozemku - jeden typ popri zahrade, druhy popri dome a treti pred domom.

dakujem

Tomas
výmena plotu nepodlieha stavebnému povoleniu, len ohláseniu drobnej stavby.
bystrá
11.04.12,04:50
...citat zo stavebneho zakona
§139b
Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä

a) opravy fasády, opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, výmena odkvapových žľabov a odtokových zvodov, opravy oplotenia a výmena jeho častí, ak sa tým nemení jeho trasa.