skatarinas
12.03.12,12:27
Dobrý deň, potreboval by som súrne poradiť. Keď som nastúpil do práce založil som si v banke VÚB účet a keďže som si chcel začať odkladať peniažky na budúcnosť zašiel som aj s otcom do banky dohodnúť sporenie určitej čiastky zo mzdy. V banke mi pracovníčka odporúčala sporenie s poistkou, čo sme s otcom odmietli, mal som záujem len o sporenie. V rodine sme odporcovia poistiek vzhľadom na skúsenosti, ktoré sme doposiaľ mali. V rozhovore dokonca odznela z našej strany otázka na pracovníčku, že čo sa stane, keď by som prišiel o prácu, ako to bude zo sporením, na čo nám odpovedala, že nič, len nebudú prichádzať na sporenie peniaze. Tak sa aj žiaľ stalo po pár mesiacoch som o prácu prišiel, aké bolo prekvapenie, keď mi prišlo z Generali poisťovne, že dlžím na poistnom vyše 200€ to bolo cca pred 2 mesiacmi (teraz už je to dokonca vyše 500€), požiadal som o splátkový kalendár nakoľko som nezamestnaný, bez nároku na podporu a keďže nemám ešte 26 rokov musia ma živiť moji invalidný rodičia. Ďalším prekvapením bolo, že banka mi poslala splátkový kalendár na sumu 1003€ za obdobie 11/2011 do 9/2012.
Tu je moja otázka na Vás, vie mi niekto poradiť, ako mám postupovať, evidentne som bol uvedený do omylu pracovníčkou banky, ktorej išlo iba o províziu, môžem podať na ňu sťažnosť, poprípade trestné oznámenie, určite som není jediný, na ktorom takto podlo zarobila ale ani posledný a to práve chcem, aby neboli ďalší, samozrejme nechcem prísť o svoje peniaze ........
bubkoch
12.03.12,11:37
kamarat, ty tu nevypisuj co vsetko si údajne chcel a co ti údajne hovorila pracovnicka, ale pozri sa do zmluv ČO SI PODPISAL ... :confused:

ides do banky, chces sporit, nechces poistenie, ale z banky vyjdes so zmluvou s poistovnou a ani netusis čo si podpisal ... do šlaka, ako mozu ludia tak lahkovazne pristupovat k vlastnym peniazom ?
buchač
12.03.12,11:45
kamarat, ty tu nevypisuj co vsetko si údajne chcel a co ti údajne hovorila pracovnicka, ale pozri sa do zmluv ČO SI PODPISAL ... :confused:

ides do banky, chces sporit, nechces poistenie, ale z banky vyjdes so zmluvou s poistovnou a ani netusis čo si podpisal ... do šlaka, ako mozu ludia tak lahkovazne pristupovat k vlastnym peniazom ?

...ale to trestné podanie ma inak celkom dostalo ...:rolleyes:
bubkoch
12.03.12,11:47
...ale to trestné podanie ma inak celkom dostalo ...:rolleyes:

no mna este viac dostala veta "a keďže nemám ešte 26 rokov musia ma živiť moji invalidný rodičia" ale to uz som radsej len preglgol lebo by to admin aj tak zmazal ...
Xanti
12.03.12,11:48
No iste by som sa spoliehala na banky čo mi odporučia pracovníci, mám šporenie v ZUNO a som spokojná.
skatarinas
12.03.12,11:53
áno som si vedomý, že som bol dôverčivý, keď som podpísal doklady bez toho aby som si dôkladne prečítal, čo mi pracovníčka banky podsunula na podpis i keď som odmietol v rozhovore poistenie.
Verte nie je mi milé, že som bez práce, intenzívne si ju hľadám zobral som aj prácu na dohodu za 132€, radšej by som bol ja tým čo pomôže rodičom ako naopak a verím, že raz sa im budem môcť za všetko odplatiť.
Ja som si túto spoločnosť nevyštrngal
majkamala
12.03.12,11:54
nic ine ti asi neostane, len si poriadne precitat, co si vlastne podpisal, ake su zmluvne pokuty a ake podmienky vypovede, okamzite a hlavne pisomne dat vypoved toho, co si podpisal, to co ti dali na preplatenie, asi budes musiet preplatit,
ja osobne by som trestne oznamenie nedavala, ak ho das, budes musiet dokazat, ze ti ta pani povedala, to co tvrdis, a to bude dost tazke, kedze nemas nic pisomne o podanej informacii, nezabudaj, banky maju vela penazi a dobrych pravnikov, a nakoniec, urcite si podpisal aj to, ze rozumies vsetkemu co podpisujes a ze to podpisujes slobodne.....
jedine co mozes spravit, napisat pisomne staznost na dotycnu a poziadat o odpustenie nejakeho penale (ak ti ho vyrubili) a podobne
a nabuduce, citat co podpisujes...
majkamala
12.03.12,11:56
neda mi, bohuzial, dnes je taka doba, kazdy sa druheho snazi len oklamat a zarobit na tom
buchač
12.03.12,11:59
Prišiel o zamestnanie , čo už ....aj ja živím momentálne svoju 25 ročnú dievku...doba je zlá...
bubkoch
12.03.12,11:59
áno som si vedomý, že som bol dôverčivý, keď som podpísal doklady bez toho aby som si dôkladne prečítal, čo mi pracovníčka banky podsunula na podpis i keď som odmietol v rozhovore poistenie.
Verte nie je mi milé, že som bez práce, intenzívne si ju hľadám zobral som aj prácu na dohodu za 132€, radšej by som bol ja tým čo pomôže rodičom ako naopak a verím, že raz sa im budem môcť za všetko odplatiť.
Ja som si túto spoločnosť nevyštrngal

nuz tak mas skusenost do buducna ... cokolvek ti druha strana rozprava, VZDY sa spytaj, kde konkretne je to uvedene v zmluve ... a hlavne citaj co podpisujes, nie je mozne aby si v banke pytal sporenie a podpisal poistenie v poistovni ...
Xanti
12.03.12,12:03
nuz tak mas skusenost do buducna ... cokolvek ti druha strana rozprava, VZDY sa spytaj, kde konkretne je to uvedene v zmluve ... a hlavne citaj co podpisujes, nie je mozne aby si v banke pytal sporenie a podpisal poistenie v poistovni ...No dovolím si nesúhlasiť bubkoch,
lebo poistenia podsúvajú i v banke, oni majú na základe počtu predaných produktov odmeny. A musia splňať limity , takže aj oni sú tlačený vedením do toho, že zavádzajú klientov.

To zadávateľ, ako bolo spomenuté, prečítaš si čo si podpísal, zrušiť to poistenie... o prachy prídeš bohužial a nabudúce mať oči na stopkách a nedať sa opiť rožkom.
bubkoch
12.03.12,12:07
No dovolím si nesúhlasiť bubkoch,
lebo poistenia podsúvajú i v banke, oni majú na základe počtu predaných produktov odmeny. A musia splňať limity , takže aj oni sú tlačený vedením do toho, že zavádzajú klientov.

To zadávateľ, ako bolo spomenuté, prečítaš si čo si podpísal, zrušiť to poistenie... o prachy prídeš bohužial a nabudúce mať oči na stopkách a nedať sa opiť rožkom.

ja tomu rozumiem, viem ze v ramci banky sa predavaju rozne produkty roznych poprepajanych institucii ...
tym co nie je mozne som nemyslel zmluvu s poistovnou v banke, ale to ze nie je mozne aby nevidel tak zasadny rozdiel v obsahu zmluvy (t.j. ze nepodpisuje zmluvu o sporeni s bankou ale o poisteni s poistovnou)
Xanti
12.03.12,12:10
Ale ohlupujú tak, že podpíšeš občas aj dušu čertovi. Ak je človek dôverčivejší, musí byť obozretný.
bubkoch
12.03.12,17:25
dneska mi akosi nikto nerozumie ... 1. nemusia a 2. neexistuje ziadny limit 26r dokedu "musia" a potom uz "nemusia" ... a ze je doba zla ... ja to viem az prilis dobre, donedavna som z 1 platu zivil 5 ludi a banku (hypo) ... teraz uz z 2 platov :-D :-)