poisonkatka
13.03.12,09:55
Potrebovala by som poradiť, lebo asi to môj dr. dovrzal :D

Bola som 4 roky zamestnaná, k 12.3.2012 som podala okamžité skončenie PP, čiže k 12.3. som ukončila PP. 13.3. mi začala PN. Chcela som od dr. PN z povinného poistenia v ochrannej lehote. On mi to však vystavil zle, a dal mi tam DNP (DNP si platím od 1/2012 z maxima)...tak som mu povedala, že to nie je dobre, tak mi vystavil DUPLIKAT v ochrannej lehote a prepisal mi to na zamestnanca v OL. Teraz sa pýtam, čo mám poslať do SP, keďže on mi nechal aj tú zlú PN...Tú im mám poslať celú, alebo čo s tým? A nemôžem ja čerpať PN z oboch poistení? Z DNP však nemám ešte 270 dní, ani 26 týždňov. Ďakujem.
brčko
13.03.12,09:19
Potrebovala by som poradiť, lebo asi to môj dr. dovrzal :D

Bola som 4 roky zamestnaná (predpokladám a čo je podstatné!!!!, nemala si poslené 2roky dlhodobo prerušené NP, napr. z dôvodu čerpania rodič.dovolenky, či neplateného volna??!!! to by bola odpoved iná), k 12.3.2012 som podala okamžité skončenie PP, čiže k 12.3. som ukončila PP. 13.3. mi začala PN. Chcela som od dr. PN z povinného poistenia v ochrannej lehote. On mi to však vystavil zle, a dal mi tam DNP (DNP si platím od 1/2012 z maxima)...tak som mu povedala, že to nie je dobre, tak mi vystavil DUPLIKAT v ochrannej lehote a prepisal mi to na zamestnanca v OL. Teraz sa pýtam, čo mám poslať do SP, keďže on mi nechal aj tú zlú PN...Tú im mám poslať celú, alebo čo s tým? A nemôžem ja čerpať PN z oboch poistení? Z DNP však nemám ešte 270 dní, ani 26 týždňov. Ďakujem.

ak skončil 4roky trvajúci pp 12.3.2012 a pn ti vznikla 13.3.2012 a si dnp od 1/2012, tak ti vznikne nárok na nemocneské z oboch poistní.
Ku dnom dnp sa prirátajú dni ukončeného povinného nem.poistenia zamestnanca, tj. 270dní splníš a nárok v znikne z minima.
Z povinného np zamestnanca v ochrannej lehote ti nárok vznikne (tam sa ani neskúma splnenie 270dní a ak dnp vzniklo pred ukončením povinného np zamestnanca tak ochr. lehota plynie aj napriek trvaniu dnp) a nemocenské sa bude rátať z vz v roku 2011.

Lekár ti predpokladám nevystavil duplikát ale druhú pn s rovnakým dátumom vzniku pn. A ako ti vypísal ochrannú lehotu? On tam niečo napísal? (lebo to v tlačive nie je, aspon čo viem) Podaj si obe na soc.poistovnu. Na oboch vyznač, že si nárok uplatnuješ z oboch nem.poistení. A prefot si pn, aby si mala aj pre zdrav.poistovnu doklad, aj ked tam budeš potrebovať predpokladám doklad o poberaní nemocenského, napr. rozhodnutie zo sp + ukončenie pn asi (to ti ale povedia najlepšie v tvojej ZP, lebo nemajú rovnaké požiadavky).

Počas poberania nemocneského z dnp neplatíš poistné na dnp.

ešte tolko, že predokladám, že v posledných 2rokoch trvania pp si nemala dlhodobo prerušené nem.poistenie napr. z dôvodu čerpania rodič.dovolenky alebo neplateného volna. To by bola odpoved iná.
poisonkatka
13.03.12,09:38
dakujem, on mi na tu druhu PN napisal, ze Duplikat...ja neviem, on to asi nejak nepochopil a kym som ho stihla zastavit, tak to tam napisal...tak ok, podam obe do SP a prihodim im tam radsej nejaky listok, ze chcem z oboch poisteni PN ...bola som len 4 mesiace PN od 11/2011 do 02/2012
brčko
13.03.12,09:59
dakujem, on mi na tu druhu PN napisal, ze Duplikat...ja neviem, on to asi nejak nepochopil a kym som ho stihla zastavit, tak to tam napisal...tak ok, podam obe do SP a prihodim im tam radsej nejaky listok, ze chcem z oboch poisteni PN ...bola som len 4 mesiace PN od 11/2011 do 02/2012

ale pre istotu mu zavolaj, či on tú pôvodnú pn nezrušil, lebo aj on to posiela do soc.poistovne, tj. aby aj pôvodné tlačivo poslal. Nemám skúsenosť s "duplikátmi", len viem, že ak napr. si na pn zo zamestnania a dajmetomu po mesiaci si zistila, že si mala nárok aj z dnp, len si si nevyžiadala 2x pn, tak nie je problém s vystavením pn aj pre dnp u lekára. Ale vypíše rovnaký dátum vzniku pn, ako pri pn zo zamestnania. V takom prípade sa to nepovažuje za spätné vystavenie pn, lebo už jedna pn existuje ( spätne sa dá vystaviť pn tuším 3dní späť, až na nejaké výnimky).
poisonkatka
13.03.12,10:10
to by malo byt ok, lebo sestricka to zalozila medzi ostatne PN, tak to urcite posle...a mne nechala vsetky zvysne papiere...no je to motak, stary dedko, taketo nieco hadam ani nerobil, ze 2 PN vystavovat :D napisala som do poistovne papier pekne, aj tel. cislo som tam dala..prinajhorsom dostanem PN len z ochrannej lehoty....
Xanti
13.03.12,10:43
Poison
pozri si na tie tvoje PN, mala by si mať 2 PN z dvoma rôznymi číslami. Ak spravil duplikát tak je možné, že tie PN majú rovnaké číslo , a vyplácaná Ti bude PN len z jedného poistenia.

Som na PN a moje PN majú rôzne čísla.
poisonkatka
13.03.12,10:46
Poison
pozri si na tie tvoje PN, mala by si mať 2 PN z dvoma rôznymi číslami. Ak spravil duplikát tak je možné, že tie PN majú rovnaké číslo , a vyplácaná Ti bude PN len z jedného poistenia.

Som na PN a moje PN majú rôzne čísla.

maju rozdielne cisla, jedna ma na konci 57 a druha 58...on je motak ten doktor...ale myslim, ze to v SP pochopia tak, ako maju :D