michalpeter
13.03.12,21:34
na chrbtici mam niekolko takych "priehlbiniek", zrejme bloky ci nieco take. je mozne ze mi z tych blokov vystreluje bolest aj inde? napriklad dopredu tam kde je zaludok, ci do podpazusia?
buchač
13.03.12,20:37
...je ...
legolas
15.03.12,06:25
..nie..
pepsikova
15.03.12,06:38
..najlepšie je ísť k lekárovi...
Jurivo
15.03.12,06:40
S chrbticou je to trošku zložitejšie. Bolesť môže vystreľovať do iných častí tela ale aj nemusí. Tak ako bolesť žalúdka môže mať pôvod v chrbtici a nemusí mať. Tie priehlbinky, ktoré opisuješ môžu vzniknúť z toho, že na danom mieste je málo energie, tam kde je energie prebytok býva vypuklina alebo stvrdnuté a nepoddajné tkanivo. Dávaš príliš málo informácií na to aby sa to dalo posúdiť. Skús byť konkrétnejší.
michalpeter
15.03.12,16:21
no, konkretnejsie. boli ma konkretne medzi lopatkami a pod lopatkami(je to na chrbtici iste lebo ked si tam potlacim stavce tak citim bolest), tam pomoze ked stiahnem ramena, chrbtica "odpukne" a bolest prejde. z okolia medzilopatiek to vystreluje az po ramena niekedy a pod pazusie(uzliny nemam hmatatelne).

dalej mam tie dve "priehlbinky" cca tam kde sa nachadzaju oblicky, a myslim si ze to odtial vystreluje aj do brucha obcas(hlavne ked to boli na chrbtici aj)

btw. mate niekto skusenost s osteopatiou?
peton
15.03.12,18:25
S takýmito záležitosťami neváhaj, nie je to sranda a navštív čo najskôr neurológa. Odborné vyšetrenie u neurológa napovie viac, ako rôzne anonymné rady. Existujú cviky na chrbticu (hod do gugla), ktoré môžu tento neblahý stav upraviť, ale odporúčam ich cvičiť až po odbornom vyšetrení a po porade s MUDr. Držím palce.
lujza.j
15.03.12,18:27
no, konkretnejsie. boli ma konkretne medzi lopatkami a pod lopatkami(je to na chrbtici iste lebo ked si tam potlacim stavce tak citim bolest), tam pomoze ked stiahnem ramena, chrbtica "odpukne" a bolest prejde. z okolia medzilopatiek to vystreluje az po ramena niekedy a pod pazusie(uzliny nemam hmatatelne).

dalej mam tie dve "priehlbinky" cca tam kde sa nachadzaju oblicky, a myslim si ze to odtial vystreluje aj do brucha obcas(hlavne ked to boli na chrbtici aj)

btw. mate niekto skusenost s osteopatiou?
prečo nejdeš k lekárovi?:confused:
http://quantum-zdravia.sk/pages/o-nas/osteopatia.php
luja5
31.03.12,06:12
Toto som dostala e-mailom. Uvažovala som, do ktorej témy na Poradu to posunúť, lebo vyzerá to byť celkom zaujímavé, preto snáď nebude od veci, keď to dám sem.

" Páteř - úžasné...
Tak to je pro nás co nás furt něco bolí !!!!
Otevřete přílohu a posouvejte myší po páteři - dílek po dílku.
Nevadí, že neumíte anglicky. Uvidíte, který článek páteře způsobuje určitý zdravotní problém.
Pěkný den přeji všem.
http://www.chiroone.net/why_chiropractic/index.html "