zdenok
15.03.12,16:20
Na pozemku pred naším domom stavebná firma stavia 2 8-podlažné domy ako nadstavbu nad podzemnými garážami na ktorých už jeden 8 podlažný dom stojí.
Pozemok patrý pod kód regulácie G s kódom funkcie 501, s IPP max 1,8 a priemernou podlažnosťou 6.
Zaujímalo by ma z akých údajov sa vypočítava konkrétna priemerná podlažnosť. Sedliacky rozum mi vraví, že by to malo znamenať, že ak staviam komplex napr. troch budov ako v tomto prípade, tak ich priemerný počet nadzemných podlaží by mal byť maximálne 6. Na okolitých pozemkoch rovnakej kategórie s rovnakým kódom funkcie nie sú žiadne budovy.
Teraz firma žiada zvýšenie na 13 podlaží a od SÚ dostala kladné stanovisko.
Pri zvýšení podlaží však už podľa môjho názoru nespĺňajú IPP - čo obišli spôsobom, že už skolaudovaný dom s príslušnou zastavanou časťou pozemku (ten istý stavebník/projekt, nadstavba rovnakého objektu - pozemky pod stávajúcim domom sú však vyňaté na zvláštny LV a ten nemôže absolútne spĺňať IPP - viď obrázok) nie je zahrnutý do výpočtu IPP.
Ako dotknuté osoby chceme napísať odvolanie na krajský stavebný úrad. Vedel by mi tu niekto poradiť ako to odvolanie čo najlepšie a najpresnejšie sformulovať, prípadne vysvetliť ako sa tá priemerná podlažnosť počíta?