niklo
07.02.06,07:40
prosím, ako znížim mínusovú faktúru ešte z decembra minulého roka?
Zita5
07.02.06,06:42
prosím, ako znížim mínusovú faktúru ešte z decembra minulého roka?


Nerozumiem otázke , rozveď viac.;)
Paula
07.02.06,06:43
prosím, ako znížim mínusovú faktúru ešte z decembra minulého roka?
Chceš opraviť svoju vystavenú fa, alebo zaúčtovať dodávateľskú fa z decembra? Tvoja otázka je nejasná.
niklo
07.02.06,07:06
šéfovia si vymysleli, že za včas uhradené faktúry budú od nás dostávať naši odberatelia bonusy. Robím to cez mínusové faktúry a práve jednej firme som vystavila faktúru ešte s dátumom vystavenia 30. 12. 2005 a vypočítala som to zle, tak to musím nejakým spôsobom teraz znížiť tak, aby to nemalo vplyv na DPH, pretože je to vystavené aj s daňou.
niklo
07.02.06,07:52
poradí mi niekto, prosím??
Tweety
07.02.06,08:02
šéfovia si vymysleli, že za včas uhradené faktúry budú od nás dostávať naši odberatelia bonusy. Robím to cez mínusové faktúry a práve jednej firme som vystavila faktúru ešte s dátumom vystavenia 30. 12. 2005 a vypočítala som to zle, tak to musím nejakým spôsobom teraz znížiť tak, aby to nemalo vplyv na DPH, pretože je to vystavené aj s daňou. Dotatočné bonusy fakturujme, podľa zákona o DPH § 25, bez dane, keď je o takomto postupe obojstranná písomná dohoda.:eek:
renča1
07.02.06,08:07
šéfovia si vymysleli, že za včas uhradené faktúry budú od nás dostávať naši odberatelia bonusy. Robím to cez mínusové faktúry a práve jednej firme som vystavila faktúru ešte s dátumom vystavenia 30. 12. 2005 a vypočítala som to zle, tak to musím nejakým spôsobom teraz znížiť tak, aby to nemalo vplyv na DPH, pretože je to vystavené aj s daňou.

Rozdiel, ktorý ti vznikol poníž alebo povýš v ďalšej dodávke tovaru. :p
niklo
07.02.06,08:24
nejako nechápem :o ...mohli by ste mi to prosím nejako jasnejsie vysvetliť? Patrím skôr medzi začínajúce účtovníčky. A ešte by som sa chcela spýtať, či je povinná nejaká košielka k faktúram. Prečítala som si skoro celú tému Pomôžte začínajúcej účtovníčke a tam to bolo spomenuté, ale nezistila som, či je to povinné.
Tweety
07.02.06,08:30
nejako nechápem :o ...mohli by ste mi to prosím nejako jasnejsie vysvetliť? Patrím skôr medzi začínajúce účtovníčky. A ešte by som sa chcela spýtať, či je povinná nejaká košielka k faktúram. Prečítala som si skoro celú tému Pomôžte začínajúcej účtovníčke a tam to bolo spomenuté, ale nezistila som, či je to povinné.
Likvidačný list k faktúre(košieľka-toto pomenovanie nepoužívam- to je niečo iné) nemusí byť, ak máš rozpis účtovania a ostatné veci podľa zákona o účtovníctve priamo uvedené na faktúre, alebo v softe. Ale je to dobrá pomôcka účtovníka.:eek:
niklo
07.02.06,08:39
aha, tak som si to poplietla. takze mi staci predkontacna peciatka a kniha faktúr, kde evidujem aj uhrady?...a s tym znizenim tej faktury mi vies nejako jasnejsie poradit, prosim Ta? musím to nejako opravit, lebo taj je rozdiel az nejakych 45.000,- :) my by sme im mali zaplatit len nejakych 15.000 a ja som vystavila tu minusovu faktúru na 60.000,- a este aj s DPH. a kedze je to este v minulom roku, tak to uz nejde opravit faktura ako taka.
Tweety
07.02.06,09:20
aha, tak som si to poplietla. takze mi staci predkontacna peciatka a kniha faktúr, kde evidujem aj uhrady?...a s tym znizenim tej faktury mi vies nejako jasnejsie poradit, prosim Ta? musím to nejako opravit, lebo taj je rozdiel az nejakych 45.000,- :) my by sme im mali zaplatit len nejakych 15.000 a ja som vystavila tu minusovu faktúru na 60.000,- a este aj s DPH. a kedze je to este v minulom roku, tak to uz nejde opravit faktura ako taka.
Ja by som na ten rozdiel vystavila v januári faktúru.;)
niklo
07.02.06,10:45
a čo im do tej faktúry mám potom napísať?
Zita5
07.02.06,10:52
Ja by som im vystavila dobropis a vrátila bonus vo forme peniazov .Ovšem samozrejme v prípade , že by sa jednalo o vyššiu fakturáciu ako mala byť .
Tweety
07.02.06,10:54
a čo im do tej faktúry mám potom napísať? Napísala by som ako text fakturovanie nesprávne vystavených bonusov.
niklo
07.02.06,11:39
takze mozem vystavit dobropis na minusovu fakturu a napisat tam nespravne fakturovany bonus? nie je to nahodou ten ťarchopis alebo co to vlastne je?
Tweety
07.02.06,11:44
takze mozem vystavit dobropis na minusovu fakturu a napisat tam nespravne fakturovany bonus? nie je to nahodou ten ťarchopis alebo co to vlastne je? Keď si poskytovala bonus- vystavila si dobropis- znížila sa Ti daň za uskutočnené zdaniteľné plnenia.Teraz vystavíš faktúru, kde zaplatíš daň za tieto plnenia.:cool:;)