radovan12
16.03.12,11:21
Dobrý deň, mám notebook ku ktorému nemám externú myšku a nejakým zázrakom sa mi už 2x podarilo stlačiť nejakú klávesovú skratku a vypol som si ten "obdĺžnik", ktorým prstom ovládam kurzor. No proste nepohne sa vám kurzor a nič nemôžete robiť. Bežal som si požičať myšku na USB a potom som v nastavení myšky zafajkol, že aktivovať Synaptics Click Pad a šlo to.
Nevie mi nietko poradiť ako to aktivať aj klávesovými skratkami bez toho, aby som musel použiť externú myš?

ďakujem
KoxXxo
16.03.12,10:33
Máš aký notebook? Skús Fn-F9.
radovan12
16.03.12,11:09
HP ProBook 4520s
fn+f9 pridávam zvuk
Gapo
16.03.12,11:38
Čo tak kuk do manuálu? :D


V Palm Reste, ktorý je zrejme vyhotovený z lešteného hliníku v kaviárovej farbe, rovnako ako kryt displeja, je integrovaný veľký Synaptics ClickPad V7.4 s podporou gest: dvojprstové scrollovanie, zoom, otáčanie a posúvanie. S Clickpadom som v prvých momentoch dosť bojoval, čo sa zlepšilo po aktualizácii ovládača na verziu 15.0.10 zo stránky HP a hlavne podrobnom naštudovaní všetkých funkcií, ich nastavení a hlavne prezretí inštruktážnych videí, ktoré sú prístupné priamo z nastavaní zariadenia. Potom sa im už darilo fotky otáčať, zoomovať, aj som si s dvoma prstami zascrolloval a s troma prstami fotky maximalizoval na celú obrazovku a fotky posúval oboma smermi. Treba na to ale cvik alebo zvyk z iPhonu a jemu podobne ovládaných zariadení. V ľavom hornom rohu sa nachádza TouchPad off indicator, ktorý nesvieti ak je Clickpad zapnutý alebo svieti na jantárovo, ak je Clickpad vypnutý. Vypínanie a zapínanie Clickpadu sa realizuje dvojklikom práve na TouchPad off indicator. Z môjho pohľadu sa jedná o zaujímavé riešenie a hlavne ma teší, že nie je indikovaný aj zapnutý stav Clickpadu na zúrivo modro, ako to je v prípade iných notebookov HP. Na pravej strane je integrovaná nenápadná čítačka odtlačkov prstov obklopená nálepkami Intel Core i5, Windows 7, ENERGY STAR a ATI Radeon™ Premium Graphics.

Čítajte viac: http://pc.zoznam.sk/hp-probook-4520s-core-i5-v-business-dizajne?page=3#ixzz1pHcbSXlV
radovan12
16.03.12,19:03
Móoooooooc ďakujem, presne ako píšeš, nie som na Clickpad vôbec zvyknutý a bojujem s ním...
misoft
16.03.12,19:30
Nebojuj! Spolupracuj! :D