ankrut
16.03.12,13:20
Dobry den.

v roku 2007 som uzavrel so spolocnostou T-Mobile zmluvu o Pausal 100, a zaroven si zobral aj akciovy mobil. Dohodnuta zmluvna pokuta bola 497,91-Eur pri nedodrzani 24 mesacnej viazanosti. Pausal som neplatil pravidelne, doslo k odpojeniu sluzieb a nasledneho postupeniu inkasnej spolocnosti na vymahanie. Dlh 24xPausal 100 a vsetky ostatne telefonicke poplatky som splatil inkasnej spolocnosti vo Feb 2012 aj so vsetkymi penale. Dnes mi dosla od spolocnosti T-Mobile upomienka na zaplatenie zmluvnej pokuty nakolko som sice vsetok dlh zaplatil (24x Pausal 100) ale nie v stanovenom case.
Zmluvu uz nemam, co robit ak pokutu nechcem zalatit ?
JAJA11
16.03.12,12:30
Nerozumiem tomu, kedy vás odpojili? A koľko mesiacov ste zaplatili? Ak vás odpojili, tak ste už nemali platiť za mesiace po odpojení, ale mali ste zaplatiť zmluvnú pokutu za nedodržanie viazanosti.... Treba si preveriť podklady, čo ste vlastne zaplatili doteraz, možno to bolo iba zaplatenie paušálov do odpojenia plus poplatky za vymáhanie. Teraz vymáhajú znluvnú pokutu. Majú na to právo, vy ste nedodržali podmienky. :o
Nechápem ľudí, ktorí neriešia situáciu hneď a potom sa čudujú, že musia za to zaplatiť takéto nekresťanské zmluvy.... :o
Ak nechcete, aby sa tá suma zvyšovala, odporúčam si všetko preveriť a radšej čo najskôr doplatiť .... Bude to stále len drahšie a drahšie...
ankrut
16.03.12,12:41
Ano zaplatil som chybajuce pausaly do ukoncenia zmluvy. Dohodol som sa tretou stranou na dlzke a mesacnej splatke, len nikde nebola zmienka o tom, ze doplatenim vysky pausalov v dobe dlhsej ako 24 mesiacov mi vznika povinnost zaplatit aj zmluvnu pokutu za mobilny telefon.
@Samozrejme akceptujem ze som to neriesil skor, ale este aj po poslednej splatke som upovedomil T-Mobile cez zakaznicku linku, ze si neziadam ziadne znovupripojenie. Zaroven som sa opytal aj ci je nieco potrebne aj na ukoncenie zmluvy a operatorka mi povedal ze nie. Tymto ze je vsetko ukoncene... Ja to vidim na 2 moznosti. Poziadat o odpustenie zmluvnej pokuty, nakolko svojich 24 mesacnych poplatkov dostali (utopia....) alebo sa dohodnut na novej zmluve ktoru by som akceptoval a zaviazal sa na XX mesiacov. nieco podobne uz riesil aj sud v presove http://wwwold.justice.sk/dwn/h4/rs/rsSRspotr/KSPO_18Co136_2010.pdf; len som z toho textu magor....
misoft
16.03.12,15:33
Po poriadku:

v roku 2007 som uzavrel so spolocnostou T-Mobile zmluvu o Pausal 100, a zaroven si zobral aj akciovy mobil. Dohodnuta zmluvna pokuta bola 497,91-Eur pri nedodrzani 24 mesacnej viazanosti = t.z. 24 mesiacov pravidelne a včas platiť. Pausal som neplatil pravidelne a už je tu prvé porušenie zmluvy, doslo k odpojeniu sluzieb a nasledneho postupeniu inkasnej spolocnosti na vymahanie žiadali len svoje. Dlh 24xPausal 100 a vsetky ostatne telefonicke poplatky som splatil inkasnej spolocnosti vo Feb 2012 aj so vsetkymi penale ale penále si platil z omeškania pravidelných platieb!. Dnes mi dosla od spolocnosti T-Mobile upomienka na zaplatenie zmluvnej pokuty nakolko som sice vsetok dlh zaplatil (24x Pausal 100) ale nie v stanovenom case. Pokuta uvalené preto, lebo nebola dodržaná z tvojej strany zmluva - neplatil si, museli odpojiť = porušenie zmluvy = pokuta
Zmluvu uz nemam, co robit ak pokutu nechcem zalatit ? Neurobíš nič - T-debil to má dosť dobre zmluvne ošetrené - nezaplatíš = zablokovanie účtov, prípadne výzva od exekútora. Radšej sa so spoločnosťou dohodni (ak nemáš toľko naraz na zaplatenie) na splátkach.
ankrut
16.03.12,15:40
Dakujem ;) len by do buducnosti mali upozornit inkasnu spolocnost - tretiu stranu, ze dohodu o splatkach na dlhsie ako je den podpisu+24 mesiacov nieje vhodne uzatvarat, nakolko ajtak je to s pokutou.
Iank chapem ze som porusil zmluvu, ale platil som preto poplatky z omeskania + plny pausal pri zablokovanej karte.....
idem im napisat nejaky list.... dakujem
misoft
16.03.12,15:43
Nemáš za čo, nabudúce už budeš v tomto múdrejší a opatrnejší :D.
Monika Kováčová
16.03.12,15:46
Ste si istý, že ste platili paušál za obdobie odpojenia SIM z prevádzky?
Pri nezaplatení poskytovateľ preruší dodávku služby, ku ktorej sa zaviazal, nakoľko boli porušené podmienky zmluvy. Ak túto službu neposkytuje, nemá právo ju fakturovať - uvažujem, zmluvu a všeobecné podmienky som nečítala -
misoft
16.03.12,16:02
Je rozdiel medzi paušálom a platbou za službu. Paušál = predplatenie (príp. zaplatenie za služby, množstvo minút/dát) podľa zmluvy - a je jedno či prevoláš, alebo nie - tam platíš stále. No ak prekročíš uvedené množstvo podľa zmluvy, platíš už navyše za služby! A jemu odpojili služby, ale paušál bežal ďalej - podľa zmluvy (či používaš, alebo nie = plať!)
Monika Kováčová
16.03.12,16:09
No to sa mi nezdá...
ale potom viazanosť dodržal, nie? To, že nepoužíval mobil je iná vec...


Doba deaktivácie SIM karty zavinená zo strany užívateľa, sa do viazanosti nezapočítava - t.j. aj po uplynutí 24 mesiacov od uzatvorenia zmluvy, sa predlžuje viazanosť o dobu deaktivácie.

Riešenie je požiadať o znovupripojenie sim karty a potom o odpustenie pokuty.
ankrut
16.03.12,16:26
Na upomienkach od tretej strany - inkasnej spolocnosti, MBA tusim - nebolo explicitne napisane ze je to za pausal. Volal som v tom case s t-mobile a ti mi povedali, ze zaplatenim tretej strane (po mojej dohode) bude vyplateny pausal a upomienky za dobu viazanosti. Karta bola cely cas zablokovana, cize som ani sluzby vyuzivat nemohol... nerad by som sa commitol t-mobilu ze suhlasim so zavazkom voci nim, preto som otvoril tento topic. Zda sa mi to ale cele zle, vyplatil som full 24 mesiacov pausal + upomineky a poplatky 3tej strane a teraz este aj tato pokuta.
ankrut
16.03.12,16:44
Ale vraj ked bola odpojena viac ako 1 rok - najnovsie info od kolegu, tak to neplati... preto mi ju ani po vyplateni vsetkeho neaktivovali znova...
Asi im zavolam, ale necomitnem sa k suhlasu k zmluvnej pokute....





Doba deaktivácie SIM karty zavinená zo strany užívateľa, sa do viazanosti nezapočítava - t.j. aj po uplynutí 24 mesiacov od uzatvorenia zmluvy, sa predlžuje viazanosť o dobu deaktivácie.

Riešenie je požiadať o znovupripojenie sim karty a potom o odpustenie pokuty.
betrix
16.03.12,17:44
Ja som teraz všetko nečítala, len nechápem, prečo to riešite takto- asi im zavolám, mám info od kolegu, resp. radíme Vám tu na fóre- keby ste boli hneď zašli k operátorovi, boli by Vám povedali, čo máte robiť, čo máte napísať a mali by ste po probléme. Dá sa to urobiť aj teraz, nehovorte, že nie, lebo po telefóne sa nikdy veci tak nevyriešia ako osobne. Viem, o čom hovorím, menili sme operátora, mali sme zmluvy, veci sa dajú vysvetliť aj v prípade, že zmluvám nerozumiete. Prajem všetko dobré a radím zájsť tam osobne.
ankrut
23.03.12,17:59
OK Update, volal som, bol som... Nik nechapal ze preco mi bola pokuta vystavena, tak to nakoniec skoncilo ziadostou o odfakturovanie zmluvnej pokuty. Az dojde vysledok tak napisem. Dakujem.