rasheeda
17.03.12,05:11
Dobrý deň,
bola som na LPK kde mi však invalidný dôchodok neschválili, takže sa chcem odvolať. Zmenila som však medzitým obvodnú lekárku. Neviete mi prosím poradiť, či ma bude znova posudzovať tá istá posudková lekárka ako prvýkrát alebo by ma mala iná, keďže podľa obvodnej už patrím ku inej?
Ďakujem. Miriam
martuli
17.03.12,16:33
Ťažko povedať, záleží od rajonizácie, pretože LPK má tiež svoje rajóny. Najlepšie poradí ten lekár u koho momentálne si, pretože on vie, kto k nemu chodí, ktorý posudkár.
buchač
17.03.12,18:39
Dobrý deň,
bola som na LPK kde mi však invalidný dôchodok neschválili, takže sa chcem odvolať. Zmenila som však medzitým obvodnú lekárku. Neviete mi prosím poradiť, či ma bude znova posudzovať tá istá posudková lekárka ako prvýkrát alebo by ma mala iná, keďže podľa obvodnej už patrím ku inej?
Ďakujem. Miriam
...pre Kristove rany , to je čo za prístup ??????..........nechcem rovno zadrieť do živého , že blbosť...

Veď návrhy síce píše obvoďák , no pochybujem , že by celú dokumentáciu sfalšoval ( nazývam pravým významom slova )...nakoľko :


Pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť sa posudzuje na základe:
lekárskych správ a údajov zo zdravotnej dokumentácie zdravotníckeho zariadenia a zhodnotenia liečby s určením diagnostického záveru, stabilizácie ochorenia, jeho ďalšieho vývoja, ďalšej liečby a komplexných funkčných vyšetrení a ich záverov, pričom sa prihliada na zostávajúcu schopnosť vykonávať zárobkovú činnosť, zostávajúcu schopnosť prípravy na povolanie, možnosti poskytnutia pracovnej rehabilitácie alebo rekvalifikácie.


Je úplne jedno , či došlo k zmene obvoďáka alebo nie , je jedno či bude ten istý alebo iný revízny lekár posudzovať ....diagnózy a bodovacie tabuľky nepustia ...
rasheeda
17.03.12,19:31
Nikto tu predsa nič nehovorí o falšovaní dokumentácie. Nie je na to žiadny dôvod!!! Ja som sa slušne opýtala, či niekto nemá podobnú skúsenosť. Pokiaľ viem poistenec má právo raz za 6 mesiacov na zmenu obvodného lekára.... , nakoľko sa mi tieto dve udalosti prekrývajú chcela som sa poradiť.
P.S.: od poraďáka by som čakala radu a nie osočovanie
buchač
17.03.12,19:39
Veď návrhy síce píše obvoďák , no pochybujem , že by celú dokumentáciu sfalšoval ( nazývam pravým významom slova )...nakoľko :



Je úplne jedno , či došlo k zmene obvoďáka alebo nie , je jedno či bude ten istý alebo iný revízny lekár posudzovať ....diagnózy a bodovacie tabuľky nepustia ...


Nikto tu predsa nič nehovorí o falšovaní dokumentácie. Nie je na to žiadny dôvod!!! Ja som sa slušne opýtala, či niekto nemá podobnú skúsenosť. Pokiaľ viem poistenec má právo raz za 6 mesiacov na zmenu obvodného lekára.... , nakoľko sa mi tieto dve udalosti prekrývajú chcela som sa poradiť.
P.S.: od poraďáka by som čakala radu a nie osočovanie
...neosočujem , iba čítam ...
beba13
17.03.12,20:10
...hm, to ano tabuľky nepustia,len by ma zaujímalo podla akých tabuliek dostávaju ID naši romsky spoluobčania:confused:
buchač
17.03.12,20:56
...hm, to ano tabuľky nepustia,len by ma zaujímalo podla akých tabuliek dostávaju ID naši romsky spoluobčania:confused:

...dalo by sa polemizovať :

- aj mňa
- revízny lekár predsa len hocikomu nedá pečiatku , on nie je tak v dosahu pomstychtivých degešov
- čo si budeme ale vravieť ...henté etnikum , pri tej ich životospráve , nemá bohvieako dobrý zdravotný stav...
- atď.....
misstka
17.03.12,21:40
...hm, to ano tabuľky nepustia,len by ma zaujímalo podla akých tabuliek dostávaju ID naši romsky spoluobčania:confused:

to sa spýtaj rovno ich, oni majú podľa mňa väčšinou diagnózy pri ktorých sa nedá až tak lekársky určiť stupeň závažnosti. napríklad rôzne pohybové záležitosti alebo chrbtice, kde vyšetrenie môže ukázať síce že je tam poškodenie, ale či je to až také závažné že majú kvôli tomu neustále problémy s chodením a krívajú, ale to len predstierajú a nie je to tak vážne, to sa zistiť nedá.
martuli
18.03.12,05:50
Tam frčia iné diagnózy /závislosti - alkohol, toluén ai. psychiatrické diagnózy/ ako pohybové problémy - z čoho by ich asi tak mali? Z toho ležania?
mimiga
28.03.12,13:57
neviete mi povedat ako dlho sa čaka na predvolanie pred komisiu za učelom priznania ID od podania žiadosti .Je na to zo zakona určeny nejaky čas alebo to ide hocijako.Ďakujem