Rerari
17.03.12,12:47
Ahojte, vie mi niekto poradiť čo mám použiť proti plesni v dome?
Rokmi sa nám pleseň v dome rozširuje viac a viac, v týchto mesiacoch je savo u nás skoro denná potreba (: Zo stále vracajúcej sa plesne a z nepríjemného smradu po save sme všetci zúfalí, čo s tým? Poraďte, čo robiť?
arizona
17.03.12,11:51
1, nic ine nepomoze, iba odstranit pricinu vzniku plesni

2, zadaj si do vyhladavaca "plesne v dome" a najdes tisicky odpovedi, nielen tu na Porade,ale aj v Googli
Rerari
17.03.12,13:33
... no, to dáva zmysel, nájsť príčinu :-) Typov ako odstrániť pleseň je na nete veľa. Ale odborníka, ktorí nám určí príčinu a dá správne riešenie ako sa jej zbaviť navždy ... to sme nenašli. Poznáte niekoho? Nechceme robiť z nášho domu pokusnú stanicu a dúfať, že o rok, dva, či viac ich opäť budeme musieť riešiť (:
jahoszmsk
17.03.12,13:58
220870
18.03.12,06:29
Dajte na net fotografie vášho domu z exteriéru ,zo všetkých 4 svetových strán jednoduchý náčrtok dom (pôdorys) a pár fotografií pliesní z interiéru.Popíšte stav odkedy ,dokedy,kedy sa im najviac darí (cez zimu,jar, leto ,jeseň) kde vznikajú pri podlahe pri strope atd....z čoho je postavený dom ?......
JohnSo
18.03.12,20:11
Znie to "genialne mudro", ale pokial nezistite pricinu vlhkosti, s plesnou budete bojovat ako s veternymi mlynmi. Je rozdiel ci mate plesne v zime, ci vam vlhnu steny kvoli studenej stene a kondenzacii vzdusnej vlhkosti, alebo stena vlhne od zakladu alebo kvoli zlej izolacii aj v lete atd... Podla toho budete postupovat pri jej odstranovani, a to bud zateplenim, posunutim rosneho bodu mimo povrchu vnutornej steny, izolovanim vlhkeho zakladu alebo muriva od zdroja vlhkosti, odstranenim susiciek, susiakov, a inych zdrojov vlhkosti... Caste vetranie moze stav zlepsit, no nikdy ho nevyriesi. Aj tak by som ale vyuzil krasne jarne a letne dni na celodenne vetranie hlavne najvlhkejsich priestorov. Pradlo suste vonku, obmedzte izbove rastliny skuste ceresit, proste zatial sa zbavujte vsetkeho "vlhkeho v dome" a poradte sa s firmou ktora vam poradi ak uz zdroj vlhkosti nedokazete odhalit svojpomocne. Existuju aj natery ktore dost vyrazne potlacaju vznik plesni, ale opakujem, su to len "naplaste" na problem.
TRADE MAT
20.03.12,08:58
Dobrý deň, odporúčam vám pozrieť viac informácií o tepelno izolačných omietkach ThermoSilit, ich základ tvoria prírodné materiály (hasené vápno kaša predchádza vzniku a zároveň ničí plesne), ktoré boli základom výstavby po mnoho tisíc rokov. A problém s plesňami naši predkovia nemali, dokonca ani také zdravotné problémy ... :-)

http://www.trademat.sk/stavebny-material/omietky-thermosilit/



http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ranwsc-TAW4
220870
20.03.12,18:45
Som si chcel vsadiť 100€, že jeden z troch najbližších prípevkoch bude táto cujovina.
Rerari
24.03.12,01:34
viete mi dať odpoveď, prečo odporúčate použiť novú omietku? nie je to jedno, aká sa používa omietka na stenu?
Danika85
03.04.12,08:01
Ahoj.
Okolo plesní v dome je toho toľko na nete že jeden by pritom strávil celý život.
Ja som nakoniec pleseň odstránila prípravkom BioRepel a mám pokoj už vyše roka. Tebe Rerari by som odporúčila vykonať to isté a ak ani to nezaberie skús ísť do náročnejších riešení.
Daniela