zuzanaaa77
17.03.12,15:17
V našom bytovom dome su na jednom podlaží 3izb.byt aj 2 izb.byt,medzi bytmi je spocna miestnost ,ktorú použivaju obidve rodiny.Vedla sused si chce tu miestnost premurovat a urobit si tam izbu(takže to bude už 3izb.byt,je tam okno a chce aby vymena okna sa hradila z fondu oprav,lebo on platí...keď to bude uz v podstate jeho byt a nie spocna miestnost??
Dakujem Zuzana
jahoszmsk
17.03.12,14:43
komu to patrí teraz? sú to spoločné priestory? z fondu opráv len spoločné priestory, čiže mu zaplaťte okno a nech vám platí nájom.:)
iba ak by to schválila nadpolovičná väčšina obyvateľov, ale to asi neschvália.
ako môže vôbec niekto len tak vyhlásiť, že táto miestnosť bude moja?
verkaz
17.03.12,15:16
Jedná sa určite o spoločné priestory len sa užívajú s bytom. Čo vy ostatní na to ?
S premurovaním musia súhlasiť ostatní vlastníci. Môžete mu to dať do prenájmu. To sú také veľké priestory, že by z toho mohol mať izbu? Ešte pozor stavebne to určite nie je určené na bývanie, takže to bude musieť zaradiť aj do bytového fondu. Je to treba porovnať s listom vlastníctva.
Ak sa jedná o spoločné priestory a vymieňate okná všade, hradí sa to z FO. Ak je to súčasť jeho bytu, hradí si to sám.
Miichaela
17.03.12,15:19
Kto mu povolil si tú miestnosť premurovať ? Ak je to spoločný priestor - nemôže o tom rozhodovať sám. Nie je možné, ak by miestnosť patrila jemu, aby sa výmena okna platila z fondu opráv - tieto peniaze slúžia na opravu a údržbu bytovky - spoločných priestorov, strechy, výťahu a nie na rekonštrukciu osobného majetku jednotlivca. To ako keby som si povedala, že chcem nové vchodové dvere a nech mi ich zaplatia z fondu opráv :-)
buchač
17.03.12,15:40
V našom bytovom dome su na jednom podlaží 3izb.byt aj 2 izb.byt,medzi bytmi je spocna miestnost ,ktorú použivaju obidve rodiny.Vedla sused si chce tu miestnost premurovat a urobit si tam izbu(takže to bude už 3izb.byt,je tam okno a chce aby vymena okna sa hradila z fondu oprav,lebo on platí...keď to bude uz v podstate jeho byt a nie spocna miestnost??
Dakujem Zuzana
Zlatý to človek...no chcieť môže...

Premurovať bude môcť za podmienok , ak :
- si vezme do prenájmu
- odkúpi do vlastníctva
Okno bude už len jeho ...môže si trebárs aj igelit natiahnuť....potom nech platí ...z vlastného...

Šak daj protiponuku na odkúpenie , uvidíš , že ako rýchlo sa chytí rozumu ...zdravého ...

Za mnou by teda nedošiel s takouto blbovinou nik ...hneď v začiatku by som mu zakýval , lenže za mnou s blbovinami nejak nik nechodí ...
zuzanaaa77
17.03.12,19:21
Dakujem za radu,
s premurovaním suhlasili vsetci,to nieje ako problem ale ide o to okno..presne aj mne to príde ,že ked ta izba patrí k bytu ,tak nemoze sa to hradiť z fondu oprav,lebo on ju iba bude využivat a tym nema 2izb.byt ale 2apol:-))