Vaso0506
18.03.12,08:07
Stavám dom nedaleko BA a nakolko stavba musi rychle napredovat bola odlievaná stropna doska pocas
februara. Problem nastal v tom, ze ked som si urobil sondu vyzera byt premrznuta na 3 cm. Jedna sa
o stropnu dosku 200mm hrubu, dimenzovana na skoro 500kg/m2 co mi potvrdil statik a najvacsie nepodoprete miesto je garaz 6x5m. Na tuto dosku ide stredom ytong priecka 125mm. Spodok dosky
vyzera ok, beton bol z betonarky zimna zmes, beton B30 resp. C25/30, a
na dalsi den po betonazi hned prekryta geotextiliou. Vrch betonu sa vobec nelupe a vyzera na pohlad ok. na druhy den po betonazi sa tyzden pod doskou kurilo. V den vylievania dosky bolo +1 az v noci -5st. Mohlo to mat nejake fatalne nasledky to premrzutie? moze sa stat ze doska neunesie zatazenie?
je niecoho coho sa obavat? skusky tvrdosti som este nerobil, je stale podstojkovana, pre odlievania dalsej vyssej dosky poschodia, dakujem za kazdu odpoved
220870
18.03.12,07:27
Ako ste robili sondu a ako ste zistili že je doska premrznutá?
Vaso0506
18.03.12,09:14
sonda, resp. vidno ro bolo na boku dosky a ked som od nej odobral tu zamrznutu cast tak boli okolo kamienkov take male zmrzlinky
220870
18.03.12,16:01
To nič neznamená na 99% to bol kondenz .Skúšky betonu sa robia inak.Je vysoko nepravdepodobné že by beton zamrzol pri -5°C aj keby neobsahoval nemrznúcu zmes o čom absolútne pochybujem ,keďže to bolo z betonarky.Zamrznutý beton vyzerá ako štrk obalený cementom jednotlívé kusy štrku by ste od seba oddelili šúcháním topánky o povrch.
Vaso0506
18.03.12,17:46
Ako myslite kondenz? to som este pri netone nepocul. na pohlad z vrchu beton vyzera uplne ok, ziadne supiny alebo drolenie. Ked pozriem na dosku prierezom, tak tie 3 cm vyzeraju tmavsie ako tych 17 ktore su jasne sede- V dalsich dnoch teplota postupne klesala ale to uz boli zimne opatrenia
chandler
19.03.12,09:20
ja suhlasim, to co je na kraji dosky nie je dolezite.