sykor_ka
18.03.12,20:51
Dobrý deň.
Asi som urobil obrovskú životnú chybu
ale
Kúpil som nehnuteľnosť.
Zálohovú platbu ako aj kúpnu cenu som zaplatil ja ,ale na kúpnu zmluvu som ako kupujúceho uviedol okrem seba aj priateľku.
Takže na liste vlastníctva mám ja polovicu a ona polovicu.
Dala by sa nejakým spôsobom prepísať jej polovica na mňa?
Mám doklad o prevzatí zálohy predávajúcou ako aj doklad z banky o zaplatení zvyšku kúpnej ceny.
Mila123
18.03.12,19:55
áno, s jej súhlasom...
sykor_ka
18.03.12,20:00
Takže to že som to zaplatil ja nijako nezaváži?
V tom prípade som jej podaroval pol bytu, áno?
Xanti
18.03.12,20:01
NO tak nejako, čo ste sa rozišli a priateľka štrečkuje či?
Ešte by si hádam mohol od nej žiadať vyplatenie polovice kúpnej ceny, ale to je na dlhé lakte. Dohodou to najskôr vyriešiš.

Keby si jej daroval, tak si na tom lepšie ako teraz, lebo dar môžeš žiadať za istých podmienok späť.
sykor_ka
18.03.12,20:06
Začala piť a už sa to s ňou nedá vydržať.
Dnes chcela nožom zabiť nášho psa.
Neviem čo mám robiť.
Mila123
18.03.12,20:08
ako budem teraz hnusná.....vtedy keď si ju zapísal do KPZ vtedy ťa to nenapadlo? že budú možné problémy, ak nie ste manželia?????
sykor_ka
18.03.12,20:10
Bohužiaľ toto mi už teraz nepomôže.
Xanti
18.03.12,20:11
Ja budem hnusnejšia .. vtedy premýšlal hlavičkou a nie hlavou .

To zadávateľ, ako je smutné čo sa stalo, samozrejme najlepšie by bolo navštíviť právnika, aby TI povedal reálne možnosti čo dalej.
Možno by sa to fakt dalo od nej vymôcť ako neoprávnené obohatenie, resp. dať žalobu na súd na určenie vlastníctva. Ty zdokladuješ že si všetko platil ty. No to je fakt najlepšie s právnikom sa podariť, ktorý navrhne postup.
sykor_ka
18.03.12,20:19
Díky za odpovede.
Xanti
18.03.12,20:21
Díky za odpovede.
No len držím palec aby TI to dobre dopadlo, človek je láskou pobláznený zamilovaný a potom príde kruté vytriezvenie. Dúfam, že dopadneš dobre.
zena
20.03.12,13:00
Nepriestrelny postup je spísať novu KPZ s tým že Ty si kupujuci a priatelka predavajuca. Suma moze byt symbolicka. Overit podpis u notara (na mestskom urade) a spolu s navrhom na vklad do Katastra zaniest na katasralny urad. Samozrejme poplatkom za kolky (66€) sa nevyhnes a priatelka s tym musi suhlasit.
Xanti
20.03.12,13:30
Nepriestrelny postup je spísať novu KPZ s tým že Ty si kupujuci a priatelka predavajuca. Suma moze byt symbolicka. Overit podpis u notara (na mestskom urade) a spolu s navrhom na vklad do Katastra zaniest na katasralny urad. Samozrejme poplatkom za kolky (66€) sa nevyhnes a priatelka s tym musi suhlasit.
No toto nepovažujem za nepriestrelný postup ak sa simuluje právny úkon predaja za symbolickú sumu.
A asi by zadávateľ nezisťoval možnosti , keby súhlasila s prepisom majetku priateľka na neho.