miroKam1978
18.03.12,20:27
Chcel by som sa poradit ohladne rozdelenie internetovej linky.
Chcem si objednat internet
http://www.porovnat.sk/index.php?detail=129&hl=1&var=0
a nasledne si ho rozdelit pre dva rodine domy. Mne a rodine ktora je vzdialena priblizne 300 metrou (máme na seba aj vizualny kontakt).
Poradite mi prosim ako to zrealizovat?
Konkretne ake zariadenie potrebujem aby mi to v pohode fungovalo.

V sucasnosti máme obaja anteny na prijem wifi signalu a routre v byte.

Dakujem
mecky
18.03.12,19:40
odkaz nic nehovori,
co su to za anteny a routre?
Fero11
18.03.12,19:45
nevidim tam ziadny problem (len nevidim aky bude zdroj, predpokladam nejaky dsl)
Zavisi od zariadeni ake mas teraz a anteny by som odporucil smerove a najlepsie aby boli v exteriery a samozrejme musia sa vidiet
miroKam1978
19.03.12,07:39
ja chytam teraz internet interierovou antenou Wline W3000G ktoru mam pri okne a plus mam roter TP-LINK model TL-WR841ND.
Rodina ma rovnaky router ako ja a antenu este neviem presne. Ale bude to nejaka v hodnote 30-40 euro predpokladam.Musim zistit.
Skuste mi napisat ako to urobit,zrealizovat a na co si dat pripadne pozor.
Kedze neviem aka antena to je napiste mi prosim ake potrebujem na oboch domoch.
Nie som v tomto smere zbehly.
Zatial si to predstavujem nejako tak, ze internet ktory mi zapoja do bytu v podobe asi modemu, tak ten ja prepojim priamo alebo s pomocou routera na antenu, ktoru si dam na strechu domu a nasmerujem ju na dom s ktorym to chcem este zdielat.

dakujem :)
Fero11
19.03.12,12:03
ja chytam teraz internet interierovou antenou Wline W3000G ktoru mam pri okne a plus mam roter TP-LINK model TL-WR841ND.
Rodina ma rovnaky router ako ja a antenu este neviem presne. Ale bude to nejaka v hodnote 30-40 euro predpokladam.Musim zistit.
Skuste mi napisat ako to urobit,zrealizovat a na co si dat pripadne pozor.
Kedze neviem aka antena to je napiste mi prosim ake potrebujem na oboch domoch.
Nie som v tomto smere zbehly.
Zatial si to predstavujem nejako tak, ze internet ktory mi zapoja do bytu v podobe asi modemu, tak ten ja prepojim priamo alebo s pomocou routera na antenu, ktoru si dam na strechu domu a nasmerujem ju na dom s ktorym to chcem este zdielat.

dakujem :)
Podla http://www.wificentrum.sk/wline-w3000g_d138.html je Wline W3000G pristupovy bod, resp. wifi router a dalej mas za tym este TL-WR841ND.
Takze wline w3000g u teba vykonava funkciu klienta, alebo funkciu mostu (bridge) a dalej mas zrejme TL-WR841ND a NAT.
Pises, ze este nevies ako ti zapoja net do bytu (v podobe asi modemu).
Takze dajme tomu, ze ti spravia do bytu NET a to takym sposobom, ze technik, ktory ti to spravi ti da do ruky konec kabla na ktorom bude konektivita.
Zrejme budes chciet vyuzit zariadenia ktore mas. Takze doma si mozes rozviest NET pomocou jedneho z routrov (ci uz kablamy, alebo wifi v ramci moznosti).
Druhy by si teoreticky mohol pouzit ako AP pre znameho co je od teba cca 300m, ale neviem aky to bude mat dosah, obavam sa, ze nic moc. Mozno by bolo dobre kupit 2x nejaky nanostation2-5 a takto to spojit, to by malo fungovat urcite ( tieto zariadenia su urcene aj do exterieru)
mecky
19.03.12,12:53
k tomu wline dokupit antenu, namontovat to zvonka na dom wline dat do modu ap a tvoju stranu mas vyriesenu
napr. nieco taketo http://www.alza.sk/panelova-antena-pan-10-d71775.htm

treba zistit co sa zariadenia maju doma znamy