skorica23
19.03.12,10:00
dobrý deň,chcela by som sa poradiť- máte niekto skúsenosti so skákajúcim nervom nad pravým okom- na čele? Manželovi to skáče tak 4-5 denne- je to viditeľné aj voľným okom, akoby mu pulzovala žila alebo nerv- neviem ako to správne nazvať- nechce s každou "somarinou" behať po doktoroch, tak som sa chcela spýtať na váš názor- či ste sa s niečím podobným náhodou nestretli. Tlak má ok, skor nižší, akurát mu teraz začali silné alergie- tak neviem, či by to mohlo súvisieť aj s tým (fúka nos ako divý, či si to mohol "natiahnuť"?) dakujem za nazor.
lujza.j
19.03.12,09:15
ja ked som mávala "tik" v oku alebo vlastne pri oku, mala som to z preťažených - unavených očí... beriem B-komplex forte,teraz je to OK...
ale možno pre istotu ak by to trvalo dlhšie tak by som išla k lekárovi...
http://zena.atlas.sk/potrebujem-b-komplex/zdravie/vyziva/535793.html
skorica23
19.03.12,11:33
dakujem, myslis, ze skakanie v oku moze byt na tom istom zaklade ako na cele? skusim ten vitamin, ci to zaberie:)
Jurivo
19.03.12,18:54
Môže to byť aj zo stresu. Treba viac relaxovať a doplniť magnézium.
lujza.j
19.03.12,18:58
Môže to byť aj zo stresu. Treba viac relaxovať a doplniť magnézium.
ešteže dávam aj magnézium aj iné vit. lebo pri tomto trende aký žijeme....tak fakt neviem
skorica23
20.03.12,14:43
dakujem za rady, magnezium uz nasadene- vseobecny lekar zatial nevedel, co to moze byt- nervy ani nespomenul, poslal ho na RTG a na krčné- keďže sa mu zdalo, že má opuchnuté dutiny. manžel je silný alergik, smrká dosť divoko- ale že by mu z toho skákal nerv na čele-no neviem. veď uvidíme, verím, že bude ok.
Indeed
20.03.12,14:56
Preboha !

čo tu čítam, že "pricviknutý nerv", inde zas, že "skákajúci nerv", však to je zle na to pozerať !

Učivo pre 7 ročnik ZŠ okrem iného vyvetľuje anatómiu ľudského organizmu a v knihe prirodopisu je vyobrazený človek so svojim krvným a nervovým riečišťom,

teda podĺa týchto vedeckých poznatkov su nervy rovnako ako cievy ukryté hlboko v tkanive vo svalovine , a teda nemožu byť viditeľne na povrchu kože.
skorica23
21.03.12,06:52
indeed, dik za postreh- ved ja netuším, či to je nerv- napísala som predsa "neviem, ako to nazvať"- jediné to mi napadlo, netuším, čo može na povrchu čela skákať:) preto som chcela počuť vaše názory na to- netušíš o čo by mohlo ísť?