babovka1980
19.03.12,12:02
Dobry den,
Veľmi pekne by som Vás touto cestou chcela požiadať o pomoc ako postupovať pri odosielaní dokumentov pri Dočasnej, či dlhodobej PN?
Len nedávno som začala pracovať v tejto oblasti, a skúsenosti s tým ešte nemám.
1.Zamestnanec mi doniesol diel IV. –Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke Sociálnej poisťovne o skončení dočasnej prac.neschopnosti.
Zamestnanec bol na PN od 1.2 2012- 19.3.2012 – Neviem,ako postupovať – Postúpim tento diel IV. Do Sociálnej poisťovne- a to tak, 1kopia a 1 originál?
Je potrebné zaslať aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND?
2.Zamestnanec mi doniesol diel IV. –Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke Sociálnej poisťovne o skončení dočasnej prac.neschopnosti.
Zamestnanec bol na PN od 14.3 2012- 19.3.2012 – Neviem,ako postupovať – Postúpim tento diel IV. Do Sociálnej poisťovne- a to tak, 1kopia a 1 originál?
Je potrebné zaslať aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND?
3.Zamestnanec mi priniesol diel II. Žiadosť o nemocenské/urazový príplatok, diel IIa - Žiadosť o náhradu príjmu pri doč.prac.neschopnosti zamestnanca.
Je PN od 19.3, a viem,že na kontrolu k lekárovi pojde 23.3.
Ktoré dokumenty mám postúpiť do Sociálnej poisťovne? Kópiu a original ktorého dielu?
Je potrebne vystaviť a zaslať do Sociálnej poisťovne aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND? Veľmi pekne Vám vopred ďakujem za skorú odpoveď.
veronikasad
19.03.12,11:08
V prvom aj druhom prípade ide o ukončenie PN-ky. Doplň dátum nástupu do zamestnania, skontroluj či ho zamestnanec na druhej strane podpísal, prefoť si ho a odošli do SP.

V treťom prípade - prvých 10 kal. dní platí zamestnávatel náhradu príjmu počas DPN. Od 11. dňa vypláca nemocenské SP. Ak PN bude trvať menej ako 10 kal.dní, žiadny doklad do SP neposielaš.
Doklad o príjme už do SP neposielaš, vymeriavací základ pre výpočet nemocenského už si SP zisťuje sama.

Nezabudni na splnenie oznamovacej povinnosti do zdravotnej poisťovne - treba nahlásiť zmenu platitela poistného na Hromadnom oznámení.
Stina
19.03.12,11:09
Dobry den,
Veľmi pekne by som Vás touto cestou chcela požiadať o pomoc ako postupovať pri odosielaní dokumentov pri Dočasnej, či dlhodobej PN?
Len nedávno som začala pracovať v tejto oblasti, a skúsenosti s tým ešte nemám.
1.Zamestnanec mi doniesol diel IV. –Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke Sociálnej poisťovne o skončení dočasnej prac.neschopnosti.
Zamestnanec bol na PN od 1.2 2012- 19.3.2012 – Neviem,ako postupovať – Postúpim tento diel IV. Do Sociálnej poisťovne- a to tak, 1kopia a 1 originál?
Je potrebné zaslať aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND?
2.Zamestnanec mi doniesol diel IV. –Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke Sociálnej poisťovne o skončení dočasnej prac.neschopnosti.
Zamestnanec bol na PN od 14.3 2012- 19.3.2012 – Neviem,ako postupovať – Postúpim tento diel IV. Do Sociálnej poisťovne- a to tak, 1kopia a 1 originál? Nie (PN trvala 6 dní - doklad si necháš a založíš)
Je potrebné zaslať aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND? (potvrdenie neposielaš)
3.Zamestnanec mi priniesol diel II. Žiadosť o nemocenské/urazový príplatok, diel IIa - Žiadosť o náhradu príjmu pri doč.prac.neschopnosti zamestnanca.
Je PN od 19.3, a viem,že na kontrolu k lekárovi pojde 23.3.
Ktoré dokumenty mám postúpiť do Sociálnej poisťovne? Kópiu a original ktorého dielu? (po 10 dni t.j. 29.3. v prípade, že DPN trvá pošleš do SP s vyznačením x-žiadosť o nemocenské a ak sa jedná o pracovný úraz vyznačíš aj x- žiadosť o úrazový príplatok)
Je potrebne vystaviť a zaslať do Sociálnej poisťovne aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND? Veľmi pekne Vám vopred ďakujem za skorú odpoveď.

odpoveď v texte