daylight
19.03.12,12:53
Dobrý deň

Ked robim podkrovie,v akom poradi postupujem.?Ked mam krokvi 16-ky a v nich izolaciu 16-ku a chcem dat este 5-ku,mam latovat hranolkami 5cm a medzi ne izolaciu?potom jutafol na tie hranolky,tak konstrukcia,karton,sadra.Alebo po 16-ke izolacii konstrukcia,potom 5-ka izolacia medzi konstrukciu,potom na konstrukciu jutafol a tak sdk...Kde ma byt ten jutafol,na konstrukcii a tak karton,alebo ma íst pred konstr. a karton šrubovat do cd-čiek nepotiahnutych foliou.ved ked šrubujem karton do koštrukcie,jutafol je zakonite perforovany stovkami šrúb a tym degradovany..prečo to niekto robi takto a na googli je to tiež tak zachytene..neverim že oba sposoby su rovnako učinne,ako je to teda z pohladu faktov,skusenosti a teorii?
andiablo
19.03.12,12:30
http://www.ostavbe.sk/fotoserial-ako-som-robil-sadrokarton-t56-555.html#p60156
je tam toho fest tak preklikaj má tam mnoho užitočných rád
alltracboy
19.03.12,13:25
Prva moznost je dat na 16 parozabranu, na to konstrukciu odsunutu o 5cm a nad nu 5 izolaciu -trochu pracne s davanim tej 5ky, treba to pretahovat medzi CD. (treba zistit ci sa moze dat pri tych hrubkach parozabrana medzi izolaciu)

Druha moznost je nad na 16 konstrukciu odsunutu o 5cm a nad nu 5 izolaciu (trochu pracne s davanim tej 5ky, treba to pretahovat medzi CD) a na to parozabranu.

Tretia moznost je dat na 16 parozabranu, na to konstrukciu na vysku 5cm a medzi nu 5izolaciu a to vsetko parozabranu -menej pracne, ale ja by som vyplnal aj tie CD vatou.

Idealne je spravit prvu moznost, ale musis mat vhodne hrubky izolacii, a nervy na pretahovanie vaty pomedzi CD. Ja mozem robit iba tretiu moznost, nakolko mi tie hrubky nevychadzaju podla pravidiel a tiez chcem mat co najvyssie strop.
daylight
19.03.12,17:14
Mne sa vidi prva možnost,ale nezda sa mi že moze byt parozabrana,izolacia,konštrukcia.Izolacia medzi jutafolom a konštr. straca svoj zmysel ked je pred foliou,jedine tie hranolky ta zachrania ked nechceš lepiť foliu na cd,alebo si to niekto nežela kvoli spominanej perforacii folie..
alltracboy
19.03.12,18:36
zle pises.. pisal som 16cm izolacia, parozabrana, 5cm izolacia, konstrukcia
daylight
19.03.12,19:59
ak si niekto da namahu, peniaze a latuje krokvi 5cm-hranolkami a robia to,asi ma na to dovod..zrejme by takto sa križujuca izolacia/16cm s 5cm/ mala byt spolu a tak nasledne zakryta parozabranou a nie len dat 5-ku medzi uz prichytenu parozabranu a hotovu konštrukciu,asi tam ide o kondenzaciu ktora sa musi jednoznacne zstavit na parozabrane/ci uz je na cd-ku,alebo krokve/,a potom by mal nasledovat tepelny izolant.može byť?
alltracboy
19.03.12,23:10
pokial budes mat na parozabrane 20 stupnov tak tam nebude nic kondenzovat. Dava sa to tam preto lebo to prepchnes iba drziakmi CD, pokial je to na CD tak kazdou skrtukou co drzi sadrokarton. na to aby to fungovalo musis mat ale hrubu vonkajsiu a tenku vnutornu izolaciu co iba odstrani tepelne mosty.
pivko
20.03.12,04:25
16+5 je málo , budeš kúriť do neba a v lete sa uvaríš.Daj namiesto 5 viac a systém krokvové závesy.