MIŠO T
19.03.12,16:39
Pozdravujem, mam uzatvorenú kapital.živ. poistku v Generali. Mal som úraz a nie som spokojný s plnením za trvale následky. Nemožem sa nikde dostať k OCEŇOVACEJ TABULKE / podľa nej mi priznali plnenie/. Pomože niekto ?
MIŠO T
20.03.12,06:38
Pomože niekto ?
bubkoch
20.03.12,06:49
Pozdravujem, mam uzatvorenú kapital.živ. poistku v Generali. Mal som úraz a nie som spokojný s plnením za trvale následky. Nemožem sa nikde dostať k OCEŇOVACEJ TABULKE / podľa nej mi priznali plnenie/. Pomože niekto ?

ved predsa si to dostal pri uzatvarani poistenia ... VPP, OPP, ktorych sudcastou su tabulky náhrad (% plnenia pri jednotlivych urazoch)
MIŠO T
20.03.12,11:09
To asi ano, ale je to už 20 r. :( Kto vie kde to je. Teraz som bol na okresnej pobočke Generali- a ani oni to nemajú. Aj pre nich Iba k nahliadnutiu na krajských pobočkách-
bubkoch
20.03.12,11:38
To asi ano, ale je to už 20 r. :( Kto vie kde to je. Teraz som bol na okresnej pobočke Generali- a ani oni to nemajú. Aj pre nich Iba k nahliadnutiu na krajských pobočkách-


klamu, musia to mat ... je to sucastou VPP a OPP, davaju to ako sucast poistnej zmluvy, rovnako kazdy poistovak to ma v kufriku, musi o tom informovat klienta pred podpisom zmluvy (ved ako moze clovek uzavriet poistku bez toho aby vedel ake plnenie z nej dostane ???)
MIŠO T
20.03.12,11:47
Však sa im nebudem hrabat v kancli. Ten druh poistky už neuzatváraju, takže nemajú také tlačivá/ klde by to bolo v prílohe/. Ani na NETE nemožem najsť
erzet
20.03.12,12:33
Pozdravujem, mam uzatvorenú kapital.živ. poistku v Generali. Mal som úraz a nie som spokojný s plnením za trvale následky. Nemožem sa nikde dostať k OCEŇOVACEJ TABULKE / podľa nej mi priznali plnenie/. Pomože niekto ?

Zákon č. 437/2004

V súčasnosti je za za jeden bod 15,38 €
bubkoch
20.03.12,13:57
Zákon č. 437/2004

V súčasnosti je za za jeden bod 15,38 €

to je sice pravda, ale riesi sa tu uplne iny problem, toto s ním nijako nesuvisi ...
erzet
20.03.12,18:52
Pýtala s na oceňovaciu tabuľku?
buchač
20.03.12,19:48
Našiel som niečo ...dá sa aj z toho vychádzať ....

Klíčem k určení, kolik pojišťovna vyplatí z úrazové pojistky, jsou takzvané oceňovací tabulky.
Ty si každá pojišťovna vytváří sama a údaje v nich pečlivě střeží.
Pokud dojde k nahlášení úrazu , začne fungovat ve všech pojišťovnách prakticky shodný mechanismus. Klíčem k určení, kolik pojišťovna za den léčení úrazu vyplatí a jak rozsáhlé následky úraz zanechal, jsou takzvané „oceňovací tabulky“. Ty si každá pojišťovna vytváří sama, s vývojem medicíny je po čase vždy aktualizuje a klienti mají právo do nich nahlížet na všech jednacích místech pojišťovny.
Třeba tržná rána v délce jednoho až dvou centimetrů, která si vyžádala stehy chirurga, se podle tabulek léčí dva týdny. Větší rány se hojí až osm týdnů. Přiměřená doba léčby u podvrtnutého kotníku je obvykle pět týdnů. „Každý člověk je ovšem jiný. Někdo se léčí rychleji, jiný s komplikacemi. Korektní pojišťovna by k tomu měla vždy přihlédnout,“ říká Louženská.

Úrazové pojistky se proto nikdy neobejdou bez papírování, každá pojišťovna potřebuje získat od klienta co nejvíce dokladů o léčbě. „Tedy všechny lékařské zprávy, dokumenty z průběhu rehabilitace, propouštěcí zprávy z nemocnice a další lékařskou dokumentaci. Čím více máme dokladů k dispozici, tím objektivněji můžeme posoudit, jak vážný úraz byl,“ říká Helena Louženská.

Konkrétní denní odškodnění, které pojištěnému náleží za každý den léčení, vypočítávají pojišťovny vynásobením pojistné denní sazby sjednané ve smlouvě a počtem dnů léčby určené podle oceňovacích tabulek s přihlédnutím ke všem lékařským dokumentům. Kdo je tedy pojištěný například na denní sazbu ve výši 200 korun a s tržnou ránou velkého rozsahu se léčí osm týdnů, dostane od pojišťovny zhruba 11 200 korun.

http://www.penize.cz/pojisteni/47616-jak-pojistovny-stanovi-odskodneni-pri-urazu
MIŠO T
22.03.12,05:58
Vdaka za reakciu. To ocenenie na body som našiel aj ja. Ja ale v správe mám, že pri určení trvalých následkov vychádzali z Ocenovacej tabulky B , položka 0913 a 0917 po 2,5% zo sumy 3.983 E - co spolu vyšlo 199 E. A za samotný úraz to bolo 283 E - toto sa mi nezdá .
jankavranka
07.03.13,15:07
Dobry deň,podobne ako vy aj ja som mala úraz a tiež trvalé následky úrazu.Mám poisťovňu Generali.Podľa oceňovacej tabuľky B položka č.0913 - obmedzenie pohyblivosti členkového kĺbu ,ľahký stupeň=0-5 %,položka č.0917 =obmedzenie pronácie a supinácie = 0-6 %.
Neviem aký ťažky ste mal úraz,na koľko % vás ohodnotili.
Trvale následky úrazu sa počítajú zo sumy za trvalé násl. úrazu, ktorá je na zmluve a počtom ohodnotených %.Ďalej podľa progresie.