Nikuš28
20.03.12,10:35
Dobrý deň, Chcem sa spýtať,že či sa náhodou neporušuje nejaký zákon,tým že dieťa ,ktoré má prísny zákaz od lekára chodiť do školky,lebo je silne alergicke a má egzémy,napriek tomu tam chodí.A jeho matka poberá predĺženu matersku a pritom chodi do roboty na plný uväzok.
buchač
20.03.12,10:55
Dobrý deň, Chcem sa spýtať,že či sa náhodou neporušuje nejaký zákon,tým že dieťa ,ktoré má prísny zákaz od lekára chodiť do školky,lebo je silne alergicke a má egzémy,napriek tomu tam chodí.A jeho matka poberá predĺženu matersku a pritom chodi do roboty na plný uväzok.
...zákon , predpis , vyhláška , nariadenie určite ....

No čudujem sa personálu škôlky od spodu až po vrch , že to neriešia ...

Neskoro bude , ak iné dieťa chytí nejaký ten ekzém ...rodičia sú na svoje deti teraz dosť háklivé - a kto by aj nebol ???

Nevravím už o tom , ak dieťa v dôsledku tej alergie náhodou skončí v špitáli ....vtedy sa matka rozumu bude chytať ...???
GabiZ
20.03.12,11:07
Noooo, niekde pri prijímaní takéhoto dieťaťa do MŠ sa musela stať chyba. Podľa vyhlášky č. 306/2008 Z.z o materských školách: "Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží riaditeľovi spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. "
V takomto prípade, ak bol od lekára potvrdený zákaz návštevy materskej školy a dieťa bolo prijaté, treba sa obrátiť na zriaďovateľa škôlky s tým, ako je možné, že takéto dieťa bolo prijaté? Ak sa zdravotný stav dieťaťa zhoršil počas prijatia do MŠ (ak bolo predložené potvrdenie od lekára, že je schopné navštevovať škôlku pri prijímaní), tak každú zmenu tiež treba nahlásiť, čo sa zrejme nestalo. U zriaďovateľa škôlky by sa našli odpovede a aj riešenie.
petermikuláš
20.03.12,11:27
V takomto prípade nesmie navštevovať predškolské zariadenie. Treba sa obrátiť na zriadovateľa MŠ a oznámiť mu túto skutočnosť /presne tak ako Vám povedala GAbiZ/. Ak je to štátne zariadenie tak zriadovateľom je VUC, ak súkromné tak iný subjekt /pri cirkevných je to napr. rehoľa, ktorá škôlku spravuje , prípadne diecéza a pod./.
GabiZ
20.03.12,11:37
V takomto prípade nesmie navštevovať predškolské zariadenie. Treba sa obrátiť na zriadovateľa MŠ a oznámiť mu túto skutočnosť /presne tak ako Vám povedala GAbiZ/. Ak je to štátne zariadenie tak zriadovateľom je VUC, ak súkromné tak iný subjekt /pri cirkevných je to napr. rehoľa, ktorá škôlku spravuje , prípadne diecéza a pod./.


Len si dovolím poopraviť. Zriaďovateľom materskej školy môže byť buď obec, KŠÚ, súkromní alebo cirkevní zriaďovatelia. VÚC môže zriaďovať a zrušovať podľa § 596/2003 Z.z. stredné školy, strediská praktického vyučovania a to pri prenesnom výkone štátnej správy a pri výkone samosprávy:
a) základné umelecké školy,
b) jazykové školy okrem jazykových škôl pri základných školách,
c) školské internáty,
d) zariadenia školského stravovania,
e) školské hospodárstva a strediská odbornej praxe,
f) strediská služieb školy,
g) školy v prírode,
h) centrá voľného času s územnou pôsobnosťou samosprávneho kraja,
i) školské strediská záujmovej činnosti.
petermikuláš
21.03.12,15:03
ďakujem za korekciu
katkanovak
11.04.12,06:17
Dieta, ktore je ekzematik urcite nikoho nenakazi! Ekzem nie je infekcne ochorenie! Druha vec je, ze alergik, musi mat specialnu stravu, ktoru mu skolka bud specialne vari (to by som chcela vidiet) alebo mu rodicia jedlo davaju do skolky. V kazdom pripade, skolka o tom musi vediet. Ani jeden z dovodov mi vsak nepride ako dovod, preco zakazat dietatu navstevovat skolku. Dnes je medzi nami tolko alergikov - ekzematikov, ze by skolky museli byt prazdne. Ina vec je, ak matka dostava rodicovsky prispevok a o dieta sa "nestara"... Ale pokial viem, aj na toto platia vynimky, akoze matka moze dostavat prispevok, ak dieta navstevuje predskolske zariadenie len urcity pocet hodin za mesiac...
ewita888
11.04.12,06:30
Dieta, ktore je ekzematik urcite nikoho nenakazi! Ekzem nie je infekcne ochorenie! Druha vec je, ze alergik, musi mat specialnu stravu, ktoru mu skolka bud specialne vari (to by som chcela vidiet) alebo mu rodicia jedlo davaju do skolky. V kazdom pripade, skolka o tom musi vediet. Ani jeden z dovodov mi vsak nepride ako dovod, preco zakazat dietatu navstevovat skolku. Dnes je medzi nami tolko alergikov - ekzematikov, ze by skolky museli byt prazdne. Ina vec je, ak matka dostava rodicovsky prispevok a o dieta sa "nestara"... Ale pokial viem, aj na toto platia vynimky, akoze matka moze dostavat prispevok, ak dieta navstevuje predskolske zariadenie len urcity pocet hodin za mesiac...
Mýliš sa.. matka može zároveň pracovať a mať dieťa v školke.. /neobmedzene/
GabiZ
11.04.12,06:33
Dieta, ktore je ekzematik urcite nikoho nenakazi! Ekzem nie je infekcne ochorenie! Druha vec je, ze alergik, musi mat specialnu stravu, ktoru mu skolka bud specialne vari (to by som chcela vidiet) alebo mu rodicia jedlo davaju do skolky. V kazdom pripade, skolka o tom musi vediet. Ani jeden z dovodov mi vsak nepride ako dovod, preco zakazat dietatu navstevovat skolku. Dnes je medzi nami tolko alergikov - ekzematikov, ze by skolky museli byt prazdne. Ina vec je, ak matka dostava rodicovsky prispevok a o dieta sa "nestara"... Ale pokial viem, aj na toto platia vynimky, akoze matka moze dostavat prispevok, ak dieta navstevuje predskolske zariadenie len urcity pocet hodin za mesiac...

K zvýraznenému. O tom, či dieťa môže alebo nemôže navštevovať škôlku rozhoduje lekár a ak dá prísny zákaz (ako sa v zadaní píše), tak zrejme na to má dôvod a možno nie práve preto, žeby niekoho nakazil, ale že jeho pobyt v škôlke by mu mohol spôsobiť iné zdravotné problémy. Nie som lekár, ale už len v záujme svojho dieťaťa by som zrejme zvážila dať ho do škôlky, keď mi to lekár neodporúča.
akeber
12.04.12,09:40
Každé dieťa ktoré navštevuje Mš pri zápise musí odovzdať potvrdenie od lekára že môže navštevovať zariadenie Mš. Len na základe tohoto potvrdenia môže riaditeľka škôlky dieťa prijať , silne pochybujem že by riaditeľka riskovala svoju stoličku a dieťa prijala . Mš majú prísne kontroly .
myara
12.04.12,12:48
mimotemy mne sa skor zda, ze zadavatelke temy, najviac vadi to, ze matka dietata pracuje a pobera aj RP, pritom je to legalne
akeber
13.04.12,04:16
a čo nadpis a prvá veta v téme ?