Ronyxx
20.03.12,13:32
Uvádza sa v daňovom priznaní dávka v nezamestnanosti ako príjem od všetkých zamestnávateľov (riadok 32), alebo nie?
Viem, že pri uplatnení nezdaniteľnej časti základu dane na manželku sa musí započítať aj dávka v nezamestnanosti do vlastných prííjmov. Ale ako je to pri podávaní vlastného daňového priznania? Vopred ďakujem za odpovede
Mila123
20.03.12,12:35
je to predsa príjem podľa § 9 od dane oslobodený !!!!!!!
janaGT
20.03.12,12:36
ak si robíš DP za seba a bol si nezamestnaný, tak sa táto dávka nepočíta do príjmu, ide o štátnu soc. dávku nie je to štátna soc. dávka
veronikasad
20.03.12,12:37
Uvádza sa v daňovom priznaní dávka v nezamestnanosti ako príjem od všetkých zamestnávateľov (riadok 32), alebo nie?
Viem, že pri uplatnení nezdaniteľnej časti základu dane na manželku sa musí započítať aj dávka v nezamestnanosti do vlastných prííjmov. Ale ako je to pri podávaní vlastného daňového priznania? Vopred ďakujem za odpovede
Prečo r.32 ? Dávku v nezamestnanosti vypláca zamestnávateľ ?
Mila123
20.03.12,12:37
nie je to štátna sociálna dávka.....
ST1210
20.03.12,20:12
Dobrý večer, prosím o radu, nikdy soms i nerobila DP,ale od 1.5.2011 som nezamestnaná a žial je to na mne.Chcem sa spýtať, kao čítam, tak podporav v nezamestnanosť sa nezaráta do príjmu.upresním, že od 03/2011 som bola na PN a a dod 1.5.2011 som dostala výpoved.odvtedy som registrovana na urade práce.uhrn príjmov bude iba za aké obdobie?a ako je to z NČZD?v akej výške si ju môžem uplatniť?a mám ešte jeden problém, bývalý zamestnávateľ mi nedal papier o ročnom zúčtovaní, vraj ho nepotrebujem,ale aj ako laikovi mi je jasné, že bez tohot potvrdenia DP neviem urobiť.Vopred ďakujem za všetky odpovede:-)
tictac7
20.03.12,20:16
...aj ako laikovi Ti je to dobre jasné. Zamestnávateľ nemá čo rozhodovať o tom, či niečo potrebuješ, alebo nie. Má Ti dať Potrdenie o príjme, zrazených preddavkoch..... Možno si mala naozaj tak nízky príjem, že nie si povinná podať DP, avšak na druhej strane, ak Ti boli zrazené preddavky, tak sa Ti oplatí ho podať, aby si ich dostala späť. Bez toho potvrdenia však nič neporiešime.... Zamestnávateľ je povinný Ti ho vydať - a mal to urobiť po skončení PP, po Tvojej poslednej výplate....
ivka70
20.03.12,20:17
Dobrý večer, prosím o radu, nikdy soms i nerobila DP,ale od 1.5.2011 som nezamestnaná a žial je to na mne.Chcem sa spýtať, kao čítam, tak podporav v nezamestnanosť sa nezaráta do príjmu.upresním, že od 03/2011 som bola na PN a a dod 1.5.2011 som dostala výpoved.odvtedy som registrovana na urade práce.uhrn príjmov bude iba za aké obdobie?a ako je to z NČZD?v akej výške si ju môžem uplatniť?a mám ešte jeden problém, bývalý zamestnávateľ mi nedal papier o ročnom zúčtovaní, vraj ho nepotrebujem,ale aj ako laikovi mi je jasné, že bez tohot potvrdenia DP neviem urobiť.Vopred ďakujem za všetky odpovede:-)

Do tvojho DP sa podopra nezapocitava, nie je to zdanitelny prijem.
Uhrm prijmov bude za rok 2011.
NČZD si uplatnis celu, rocnu.
Byvaly zamestnavatel ti ma dat potvrdenie o zdanitelnej mzde, nie rocne zuctovanie, o to si ho asi nepoziadala. Keby si tak do 15.2. 2012 urobila, urobil by ti on RZ a nemusela by si robit DP, bol totiz tvojim poslednym zamestnavatelom v roku 2011.
ST1210
20.03.12,23:43
VĎAKA!!!No pokúšam sa ho volať už niekolko dní:-(uvidím či sa mi to podarí.budem Vás informovať.mám len vyplatne pásky a potvrdenie o zamestnaní, kde sa uvadza kolko som bola PN a priemerná hruba mesačna mzda.nič iné nemám:-(((
Magnum045
01.04.13,18:35
Dobrý večer, potrebujem poradiť v nasledovnej veci:
Celý rok 2012 som bol nezamestnaný a bol som celý rom na dlhodobej PN. chcel by som vedieť či musím podať daňové priznanie za rok 2012.
Mila123
01.04.13,18:37
Dobrý večer, potrebujem poradiť v nasledovnej veci:
Celý rok 2012 som bol nezamestnaný a bol som celý rom na dlhodobej PN. chcel by som vedieť či musím podať daňové priznanie za rok 2012.
nie, nemáš čp zdaňovať, a ani štát ti nemá čo vrátiť
Magnum045
01.04.13,18:38
vďaka
kn-alka
01.04.13,18:38
Dobrý večer, potrebujem poradiť v nasledovnej veci:
Celý rok 2012 som bol nezamestnaný a bol som celý rom na dlhodobej PN. chcel by som vedieť či musím podať daňové priznanie za rok 2012.

nie, žiadny z tvojich uvedených príjmov nie je zdaniteľný, takže nemusíš robiť DP.