zahorak47
20.03.12,15:01
Prajem všetkým dobrý deň
Hoci téma bola už mnoho krát diskutovaná, napriek tomu, kto by bol ochotný poradiť ako zapojiť dva wifi routre do home siete 1. router W8961-DSL TP-Link + 2 wired PC 2. Router WR741ND napr. ako access point, prerozšírenie signálu po dome prízemie a prvé poschodie
Vďaka všetkým ktorí sú ochotní
mecky
20.03.12,14:04
WR741ND zapojit kablom do cez LAN (nie WAN) s W8961-DSL a vypnut v nom dhcp server
zahorak47
20.03.12,14:55
Ja Vám moc ďakujem za odpoveĎ, ale cieľom mojim je wifi spojenie medzi W8961 a 471 ktorý má mať aj funkciu access point
mecky
20.03.12,14:58
to co som popisal ja je acces point :)

napiste co konkretne chcete dosiahnut
zahorak47
20.03.12,16:22
aby spojenie medzi routrami nebolo realizované káblom so zapojením do LAN, ale aby spojenie bolo cez Wifi funkciu routra 471. Keby ste bol tak láskavý pozrieť stránku www.tp-link.com/simulator/. Je tu simulovanie nastavenia WR741NB, bol by som Vám zaviazaný ako ten router nastaviť, možno nerozumiem niektorým funkciám
zahorak47
20.03.12,17:13
Neviem či som už odpovedal takže tu je odpoveď: aby spojenie medzi routrami nebolo realizované káblom so zapojením do LAN, ale aby spojenie bolo cez Wifi funkciu routra 471. Keby ste bol tak láskavý pozrieť stránku www.tp-link.com/ (http://www.tp-link.com/)simulator/. Je tu simulovanie nastavenia WR741NB, bol by som Vám zaviazaný ako ten router nastaviť, možno nerozumiem niektorým funkciám
mecky
20.03.12,18:50
s WR741 je take zapojenie nemozne
na toto podtrebujete zariadenie ktore podporuje client/bridge pripadne repeater
zahorak47
20.03.12,20:25
V návode k tomuto routeru (web čo som Vám poslal) je v sekcii nastavenie wireless funkcia WDS a na pravej strane je súčasne informácia o jednotlivých funkciách. Pokiaľ tomu dobre rozumiem, pri zapnutej funkcii WDS sa router by mal chovať ako client/bridge: Dovoľujem si Vám poslať čas anglického manuálu. Alebo si text interpretujem chybne.
nable SSID Broadcast - If you select the Enable SSID Broadcast checkbox, the wireless router will broadcast its name (SSID) on the air. Enable WDS - You can select this to enable WDS, with this function, the Router can bridge two or more Wlans. NOTE: If this checkbox is selected, you had better make sure the following settings are correct.
SSID(to be bridged) - The SSID of the AP your Router is going to connect to as a client. You can also use the search function to select the SSID to join.
BSSID(to be bridged) - The BSSID of the AP your Router is going to connect to as a client. You can also use the search function to select the BSSID to join.
mecky
20.03.12,21:53
wds je skor magia, bezne nefunguje ani na krabickach rovnakeho vyrobcu
a tplink je specialny pripad na tragicke ovladanie a manualy kde nieje z popisu jasne nic

takze vseobecne ak sa s tym chcete pohrat
LAN adresy routrov nemozu byt rovnake, ale na rovnakom subnete (teda napr 192.168.1.1,192.168.1.2)
WIFI na rovnakom kanali na oboch
vypnut sifrovanie, ak sa spojenie podari tak skusit zapnut potom
na jednom z routrov (wr741) vypnut dhcp server, zapnut wds, skusit vyhladat siet a pripojit
ak sa nespoja, tak aj na tom dsl zapnut wds a skusit sparovat cez MAC navzajom
zahorak47
21.03.12,06:51
Ja Vám zatiaľ ďakujem skúsim Váš návrh, som názoru, že máte v sieťach prehľad, preto aký prístroj od TP-link by ste poradili namiesto routera 741. Ak mi čas dovolí skúsim Váš návrh nastavenia a dovolil by som si ešte sa ozvať, ak je to možné, v čo najkratšej možnom čase.
Zatiaľ s pozdravom a vďakou