Peterka
07.02.06,13:54
Na začiatku sa hneď ospravedlňujem, lebo neviem či už nebol problém na PORADA ale podal som DP k dane z motorových vozidiel a neuvedomil som si že klient zmenil EČ vozidla tak, že pôvodne bolo evidované v inom meste (ZA) ako je teraz (BB), samozrejme podal som DP na DÚ v ZA. AKo mám postupovať- dať dodatočné DP komu ?
Marianna01
07.02.06,14:22
Ja som tiež omylom poslala žiadosť o preplatenie daňového bonusu na nesprávny DU a oni ho automaticky presmerovali. Ešte mi aj poslali list s oznámením, že ho preposlali na príslušný DU. Ale to bola žiadosť, aby oni poslali peniaze a s tým sav nijako neponáhľali...;) . Zavolaj asi radšej správcovi dane toho klienta a dohodni sa s ním, či máš zo "zlého" DU vypýtať priznanie a zaniesť ho na "správny" úrad.
liba2
07.02.06,14:23
Na začiatku sa hneď ospravedlňujem, lebo neviem či už nebol problém na PORADA ale podal som DP k dane z motorových vozidiel a neuvedomil som si že klient zmenil EČ vozidla tak, že pôvodne bolo evidované v inom meste (ZA) ako je teraz (BB), samozrejme podal som DP na DÚ v ZA. AKo mám postupovať- dať dodatočné DP komu ?Treba podať riadne DP do BB a do ZA dodatočné a priložila by som aj list s krátkym vysvetlením (snáď aj do BB) :) .
blcha
21.03.06,11:07
Dnes prišiel klient s potvrdením o podaní daňového priznania, ibaže ho podal na nesprávnom daňovom úrade !!! Pani v podateľni mu podala mylnú informáciu, že patrí na ich DÚ. Čo by ste do konca marca vymysleli, aby ste mali istotu, že nebude pokuta?
Dopredu upozorňujem, že podať ešte raz nie je riešením, lebo v pôvodnom priznaní sú originály potvrdení.
Tweety
21.03.06,11:10
Dnes prišiel klient s potvrdením o podaní daňového priznania, ibaže ho podal na nesprávnom daňovom úrade !!! Pani v podateľni mu podala mylnú informáciu, že patrí na ich DÚ. Čo by ste do konca marca vymysleli, aby ste mali istotu, že nebude pokuta?
Dopredu upozorňujem, že podať ešte raz nie je riešením, lebo v pôvodnom priznaní sú originály potvrdení. Zašla by som na podateľňu aby mi to všetko vrátili s tým, že tam to nepatrí. Zaniesla by som na správny DÚ..
Jarino
21.03.06,19:51
Na DÚ ti už raz podané daňové priznanie nemôžu vrátiť. Ak máš potvrdenie, že si DP odovzdala, buď kľudná. Z nesprávneho DÚ tvoje daňové priznanie pošlú na tvoj miestne príslušný daňový úrad a mali by ti to aj listom oznámiť.
blcha
23.03.06,07:20
Presne toto mi povedali na DÚ. Normálne som tomu nemohla ani uveriť, aká človečina z toho vanie...