malawka
20.03.12,22:42
Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem
Katarina
20.03.12,21:49
Užívam na spanie /nie pravidelne, len podľa potreby/, mne pomáha a ráno vstávam svieža.
katkanovak
21.03.12,06:54
Ja som teda zatial ziadne homeopatika nepouzila. Myslim, ze je to skor placebo efekt. Urcite doma pouzivame bylinkove caje, tych mam naozaj vela a pijem ich rada. Snazim sa liekom vyhybat, fakt toho doma moc nemame, ale ked treba napriklad zabojovat s teplotou, siahnem radsej po Nurofene.
pasuliatko
21.03.12,12:51
zlé, neverím tomu, nepoužívam to....
korela
21.03.12,12:58
zlé, neverím tomu, nepoužívam to....

Pašuliatko, máš homeopatiká vyskúšané na sebe alebo aspoň blízkych?
Ak nie, prečo ich vyhodnocuješ ako zlé.

Môjmu psovi zabrali, ani ani chudák nevedel čo sú to homeopatiká, a čo je to placebo už vôbec. :):):)
Predpísal ich veterinár.
korela
21.03.12,13:02
Prečítaj si zadanie. Téma - skúsenosti. Máš? Zjavne nemáš.
korela
21.03.12,13:03
Detto, téma je o skúsenostiach. Tiež nemáš.
ewita888
21.03.12,13:08
ja homeo chválim.. vždy zabrali,napr. pri začínajúcej chrípke, pri herpese... a tam placebo asi nie je možné..:-)
Dáša_
21.03.12,13:20
No, ja mam s homeopatikami problém.
Rozumiem princípu, že podobné sa lieči podobným. Aj sa mi zdá logické. Problém mi robí to miešanie a riedenie.

Napriek tomu som to na mojich chlapoch testovala - na bradavice. Teda, bolo to na "predpis" od lekárky. A zabralo to. Na juniora 100% a veľmi rýchlo. Dokonca to zabralo aj na jeho kamaráta. Ten mal "predpísané" iné guličky. Mal iný typ bradavíc a tiež mu to zabralo. Pred tým mu to opakovane vypaľovali na kožnom, potierali vodičkami a nepomáhalo. Homeopatiká zabrali celkom rýchlo, v priebehu 3 týždňov sa začali bradavice strácať.
myara
21.03.12,13:30
ja homeo chválim.. vždy zabrali,napr. pri začínajúcej chrípke, pri herpese... a tam placebo asi nie je možné..:-)

nemylis si chripku s prechladnutim? je vseobecne zname, ze na chripku nepoze ziadny liek, iba vylezat
maja
21.03.12,13:31
Pri mojej staršej dcére zabrali úžasne, bolo to už pred 15 rokmi. Bola stále chorá, tak nám krčná navrhla homeo, ako súčasť liečenia imunity. Bola som s ňou u lekárky, ktorá sa tým zaoberala. Najprv určila aký je typ, aby mohla dať "hlavný" liek a potom na jednotlivé príznaky chorôb, to už boli špeciálne lieky. Navrhla aj na pol roka vegetariánsku stravu. Pomohlo to, potom sme sa k tomu vrátili po rokoch pri liečbe bradavíc, v súvislosti so zníženou imunitou a tiež zabralo.:) Mladšej dcére homeopatiká nezaberajú vôbec a ani mne :mee:. Mojej tete pomohli upraviť problémy s astmou. Treba nájsť lekára, čo sa tým zaoberá. Neviem ako je to teraz, ale vtedy niektoré homeopatiká boli len na predpis. Treba o tom veľa čítať, lebo pri liečbe sú menšie obmedzenia. Nesmie sa nič mentolové, mäta a podobne...
lujza.j
21.03.12,14:56
mám vyskúšaný tento sirup: Stodal sirup pôsobí na liečbu kašľa rôzneho pôvodu, podľa mňa pekná hlúposť aby jeden sirup bol na liečbu kašľa rôzneho druhu.nezabral-vyhodila som ho...
čo sa týka homeopatických liekov tak je to on tom, že jedna skupina áno, druhá nie... myslím že aj názory lekárov sa rôznia...
korduľa
21.03.12,15:06
ja som brala joa..s, ale nemalo to ziaden efekt, zato uzivame pravidelne asi 5 rokov koloidne mineraly a koloidne striebro a velke davky vitaminu C /odstup medzi koloidmi a C aspon hodka/, nikto z rodiny nebol chory ani nepamatam. ja mam len znizenu stitnu ale tiez sa drzim zatial bez liekov akurat si chodim kontrolovat vysledky. mam ale znamu, ktora na homeo neda dopustit, ale neviem, ci maju efekt, kedze alergiu lieci uz 3 rok a stale prska a stipu ju oci, takze zjavne nepomahaju. spominam si, ze som brala aj bachove esencie,.. nuz neviem, ale moj muz je total cholerik/este k tomu uctovnik, takych vzornych klientov ako mame my asi nema nikto/ a davala som mu ODORICKE KVAPKY /dostat v lekarni/3 X DENNE... no a bol ako kozliatko, na stitnu si davam arniku a riasy no a tiez nemusim brat normalne lieky, takze ja si myslim, ze zalezi aj na tom co sa ide riesit, no a hlavne je to o trpezlivosti
korela
21.03.12,15:40
mám vyskúšaný tento sirup: Stodal sirup pôsobí na liečbu kašľa rôzneho pôvodu, podľa mňa pekná hlúposť aby jeden sirup bol na liečbu kašľa rôzneho druhu.nezabral-vyhodila som ho...
čo sa týka homeopatických liekov tak je to on tom, že jedna skupina áno, druhá nie... myslím že aj názory lekárov sa rôznia...



Lujza, prepáč...
Zadávateľka sa pýta na :
"Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem".
Ona vôbec nespomína žiadnu konkrétnu dg. Iba sa pýta na skúsenosti s homeopatikami ako takými.

Mne odpovede v tejto téme pripomínajú reakcie niektorých poslucháčov v Nočnej pyramíde, ak je hosťom homeopat. Vždy tam zavolala "naštartovaná" pracovníčka zo SAV a dookola vyvracala neúčinnosť homeopatík, žiadala konkrétne dôkazy. Vedkyňa.
Raz tu niekde napísala aj BXLmiami, ak nepomôže alopatia, treba hľadať alternatívu.
Každému sadne niečo iné. Neviem či niekto vidí čakry, meridiány, ale asi existujú. Akupunktúra zaberá.

Lekári sa v názoroch rôznia. No kto si dá vziať zo svojich rúk len tak chlieb, čo ho živí.
Opakujem, ja som ich neužívala, so skepsou som ich dala svojmu psovi od veterinára, zaúčinkovali.
Bolo to aj pre mňa veľké prekvapenie. To je moja skúsenosť.
lujza.j
21.03.12,15:48
Lujza, prepáč...
Zadávateľka sa pýta na :
"Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem".
Ona vôbec nespomína žiadnu konkrétnu dg. Iba sa pýta na skúsenosti s homeopatikami ako takými.

Mne odpovede v tejto téme pripomínajú reakcie niektorých poslucháčov v Nočnej pyramíde, ak je hosťom homeopat. Vždy tam zavolala "naštartovaná" pracovníčka zo SAV a dookola vyvracala neúčinnosť homeopatík, žiadala konkrétne dôkazy. Vedkyňa.
Raz tu niekde napísala aj BXLmiami, ak nepomôže alopatia, treba hľadať alternatívu.
Každému sadne niečo iné. Neviem či niekto vidí čakry, meridiány, ale asi existujú. Akupunktúra zaberá.

Lekári sa v názoroch rôznia. No kto si dá vziať zo svojich rúk len tak chlieb, čo ho živí.
Opakujem, ja som ich neužívala, so skepsou som ich dala svojmu psovi od veterinára, zaúčinkovali.
Bolo to aj pre mňa veľké prekvapenie. To je moja skúsenosť.
mimotemy to som úprimne rada....
pasuliatko
21.03.12,17:00
korela nauč sa čítať, napísala som,že mám zlé...
pasuliatko
21.03.12,17:01
Pašuliatko, máš homeopatiká vyskúšané na sebe alebo aspoň blízkych?
Ak nie, prečo ich vyhodnocuješ ako zlé.

Môjmu psovi zabrali, ani ani chudák nevedel čo sú to homeopatiká, a čo je to placebo už vôbec. :):):)
Predpísal ich veterinár.


Mám aj na sebe, aj na blízkych, dokonca aj na psíkovy, ktorého to skoro zabilo...takže tak.
terezamaria
21.03.12,17:15
Mám vlastné a dobré skúsenosti s nasledovnými homeopatikami :
Coryzalia - proti nádche - začať podávať ihneď
Oscillococcinum - predchádzanie chrípky 1 x do týždňa
Sedatif PC - pri zvýšenom tlaku - na ukľudnenie
Monika Kováčová
21.03.12,17:19
Používame homeopatické lieky veľmi často a na úplne všetko. Moje tri dietky dostali guličky na jazyk už v pôrodnici.
Najlepšie skúsenosť mám so stramoniom - syn (6r.) užíva každý mesiac pred splnom 5 gul. a vďakabohu už nemáva nočné mory, lebo do troch rokov to bolo peklo, neprajem nikomu tú zúfalosť, keď nedokážete nijako pomôcť dieťaťu, ktoré prereve noc ako by ho drali z kože...
U dcéry má okamžitý účinok pri začínajúcom infekte moč. ciest Cantaris a Colocynthus - zbavuje pálivej bolesti pri cikaní.
Rovnako okamžité nasadenie Coryzalia je výborné na nádchu.
Stodal sirup nám nepomáha tak dobre ako Stodal gul.
Apis má veľmi dobré účinky pri bodnutí hmyzom a pri alergickej reakcii na nejakú potravinu
Influenzinum a Oscilococinum sa nám osvedčilo v predchrípkovom období ako prevencia - chrípke síce nepredídeme, ale má oveľa ľahší priebeh. atď...
K placebo efektu moja otázka:
Ako je možné, že podaním homeopatík bábätku zmiznú príznaky choroby, keď ani netuší, či užíva liek? A verte, že zmiznú - mám odskúšané trojmo!
Monika Kováčová
21.03.12,17:24
No a ešte nemôžem nespomenúť zlatú dobrú Beladonu - pri prerezávaní zúbkov je nenahraditeľná!!!
Monika Kováčová
21.03.12,17:42
Normálna pediatrička to predpisuje nám.
pasuliatko
21.03.12,18:03
dobrá reklama :D
Monika Kováčová
21.03.12,18:04
dobrá reklama :D:eek:????? PROSÍÍM???? to na koho reaguješ?
pasuliatko
21.03.12,18:35
samé názvy liekov sú tu... na to...
Monika Kováčová
21.03.12,18:44
samé názvy liekov sú tu... na to...


No a? V iných témach sú iné názvy liekov... a nič proti tomu nemám... Tak sa zdrž takých komentárov, prosím...

http://www.porada.sk/t11541-p11-co-na-herpes.html#post2013734

virumers, herpesin, vitamín C, isoprinosine, zovirax....
http://www.porada.sk/t181607-p4-opuch-kolena-bez-zranenia.html#post2010961

Ahoj :)
Diclobene sú TBL proti zápalu a proti bolesti takže to ti moc od opuchu nepomôže... ja mám takmer mesiac po OP a koleno je stále opuchnuté ale už sa viac podobá na koleno ako predtým. Je to individuálne, niekedy mesiac, mesiac a pol... Treba cvičiť ale až vtedy keď ti koleno mierne odpuchne lebo keď je opuchnuté tak je to dosť bolestivé. Chladiť, chladiť, chladiť... Môžeš si v obchode kúpiť taký gélový vankúšik je modrý (alebo aj iný) zabaliť do froté uteráku a priložiť na koleno, prípadne je dobrý aj froté uterák namočený do studenej vody a obaliť ním koleno ;)

atď... atď...atď...
Ivana Š
21.03.12,18:50
homeopatikami sa syn zbavil jačmeňov v oku, stále sa mu vyhadzovali, jeden sa vyliečil, druhý sa vyhodil :(
už ho očná chcela objednať na operáciu, tak sme skúsili inú liečbu
homeopatička mu dala granulky, upozornila nás, že sa to ešte môže zhoršiť, aby sme sa nezľakli
aj sa zhoršilo, vyhodili sa ďalšie mu štyri, ale pekne sa vyliečili, a je to už viac ako rok a nemáme problémy, žiadna operácia nemusela byť :)
Kvaka
21.03.12,18:59
Bože, rešpektujme názory druhých. Mám tiež svoju skúsenosť, proti začínajúcemu nachladnutiu oscillococcinum, rýchlejšie mi prešlo, ale to neviem, či by to bolo rovnaké aj bez lieku, ale môj pes sa vyliečil bez ATB a veru nebola to sranda. Tu je diagnóza, aj možná liečba homeopatikami. Mali sme najprv hepar sulfur, potom capsicum, kúpili sme bez receptu v lekárni.
http://www.bull-terrier.sk/zlazy-s-vnut.-sekreciou/analne-vacky.html
Paula
21.03.12,19:35
Veru, keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté :)
korela
21.03.12,21:52
http://www.porada.sk/t190523-pouzivate-homeopaticke-lieky.html#post2020494 - zlé, neverím tomu, nepoužívam to...
http://www.porada.sk/t190523-p2-pouzivate-homeopaticke-lieky.html#post2020762 - korela nauč sa čítať, napísala som,že mám zlé...
http://www.porada.sk/t190523-p2-pouzivate-homeopaticke-lieky.html#post2020763 - Mám aj na sebe, aj na blízkych, dokonca aj na psíkovy, ktorého to skoro zabilo...takže tak.
.
Tretí príspevok si mohla dať ako prvý, to by bolo zrozumiteľné pre všetkých. Ale aj tak si to navzájom odporuje.
Invektívu adresovanú mne si si mohla odpustiť.
pasuliatko
22.03.12,06:05
Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem

zlé, neverím tomu, nepoužívam to... // toto je podľa mňa dostačujúca odpoveď,že skúsenoti mám zlé...
ak tomu nechápeš tvoja smola a láskavo sa tu prestaň navážať... a nie nemohla som si to odpustiť...
ludmilla
22.03.12,06:36
V našej rodine homeopatiká zaberajú, mám len tie najlepšie skúsenosti. Okrem toho viem, že aj v našej nemocnici u tehotných mamičiek pri diagnóze hyperemesis - ranná nevoľnosť, ktorá má u niektorých mám veľmi nepríjemný priebeh, používajú infúzie s vitamínmi a homeopatické čípky. U veľmi komplikovaných stavoch nevoľnosti potom prídu na rad aj homeopatické granule. Pre mňa je to malý zázrak a nedám na homeopatiu dopustiť.
pasuliatko
22.03.12,06:59
V našej rodine homeopatiká zaberajú, mám len tie najlepšie skúsenosti. Okrem toho viem, že aj v našej nemocnici u tehotných mamičiek pri diagnóze hyperemesis - ranná nevoľnosť, ktorá má u niektorých mám veľmi nepríjemný priebeh, používajú infúzie s vitamínmi a homeopatické čípky. U veľmi komplikovaných stavoch nevoľnosti potom prídu na rad aj homeopatické granule. Pre mňa je to malý zázrak a nedám na homeopatiu dopustiť.

vidíš ty máš tie najlepšie a ja zas tie najhoršie :)
kopretinka
22.03.12,07:10
Mám aj na sebe, aj na blízkych, dokonca aj na psíkovy, ktorého to skoro zabilo...takže tak.
zabilo?????? neverím
Estetic
22.03.12,07:12
Homeopatiká na konkretny problém by mal vyberať lekár,voľne predajné sú zložené preparáty ktoré by teoreticky nemali ublížiť,ale prakticky by som dávala pozor u starých ľudí s mnohými chorobami a liekmi.Co sa lekárov týka dovolím si tvrdiť,že nadpolovičná väčšina v terene pracujucich prešla školením,ale vzhľadom na problémy v legislatíve sa tomu venuje málokto.
Problém u ľudí ako Pašuliatko je ten,že o homeopatikách toho veľa nevedia.Preto nerátajú s homeopatickým zhoršením a preto sú aj maléry.Lekáreň by nemala bez predpisu vydať liek s číslom,no ale v tejto krajine sa porušuje všetko,takže kľudne dostanete aj lieky,ktoré môžu ublížiť.
Hlavne človeku ktorému ten liek nepatrí,pretože homeopatická liečba je prísne individuálna.
maja
22.03.12,08:22
Pekne napísané !
ludmilla
22.03.12,09:48
vidíš ty máš tie najlepšie a ja zas tie najhoršie :)


pasuliatko veď o tom je táto téma o skúsenostiach s homeopatiou, mala som možno len viac šťastia, že som stretla lekárov, ktorí mi homeopatiu dokázali vysvetliť, ktorí sú homeopatii naklonení a vedeli mi v správnom čase poradiť a s homeopatiou sa stretám aj v praxi hlavne u tehotných.
Homeopatiu hlavne treba vedieť užívať, vybrať správny liek a správnu potenciu.
Môj pohľad na homeopatiu skúsim vysvetliť na jednoduchom príklade:
keď krájame cibuľu v kuchyni začnú nás páliť a slziť oči a máme vodnatý výtok z nosa, to pre mňa zodpovedá skúške lieku Allium cepa (cibuľa kuchynská), ktorý si môžu zdraví ľudia overiť, že funguje. Krájaním cibule sa na malý okamih staneme "umelo chorými". Ale takéto "skutočné" symptómy nás môžu sprevádzať vďaka chrípke alebo sennej nádche. Keď sa tieto symptómy zhodujú môže potom Allium cepa toto ochorenie liečiť, ale pozor Allium cepa nemôže liečiť každú jednu nádchu, ale len tú, ktorá má symptómy, aké sú pri krájaní cibule čiže vodnatú nádchu, v žiadnom prípade Allium cepa nebude vhodná na výtok z nosa - žltý, zelený, ťahavý.
BIZAL
22.03.12,09:51
ja a moja rodina pouziva vyhradne ajurvedske lieky
maja
22.03.12,12:51
Jednoducho a rozumne vysvetlené.
betka
22.03.12,12:59
Ano, máme skúsenosti s homeopatikami. Ak by sa mali predpisovať homeopatiká, veľmi veľa ľudí by bolo zdravých. Ľudstvo je zvyknuté sa napchávať liekmi, čím ich majú viac, tým sú spokojnejší.

Bola som minule na povinnej 6-ročnej kontrole so synom, bola som kontaktovaná telefonicky, prečo? Lebo Dr. sa ma opýtala, čo robíme, keď sme tak dlho nenavštívili ambulanciu....

Doma som dala prísny zákaz navštevovať lekárne, zbytočne vyhodené euráče do koša, pretože voľnopredajné lieky nezaberajú, (nad reklamami sa len pousmejem, ako ľudí šidia). Nechápem jedno, keď sú ľudia zasoplení, a striekajú si zbytočne tie hlúposti do nosa, kt. nikdy nezaberajú, (len dobrý pocit majú, že to zabralo, ale figu sopel prejde sám). Dutiny sa dajú prepláchnuť vodou so soľou, a to zaberie. LAcné, efektívne a dokonca i zdravšie... (hlúposť? určite nie. Prečo potom pomáha more????)

Záver: Homeopatiká? Jednoznačne áno.
mazanova
22.03.12,13:57
Istý čas som mala problémy s hlasivkami, zachrípla som - čo zachrípla - vôbec som nevedela rozprávať - poradili mi homeovox a zabral - odvtedy som ho používala... teraz to úplne vymizlo.

Poraďte dobrého homeopata -ku v BA. Alebo sa stačí poradiť v lekárni - a ktoré v BA sú naj... zásobené?
pasuliatko
22.03.12,14:18
zabilo?????? neverím

never... nebudem ťa o tom presviedčať viem, čo som videla a čo som zažila...
a napísala som,že takmer a nie,že zabilo...
pasuliatko
22.03.12,14:21
pasuliatko veď o tom je táto téma o skúsenostiach s homeopatiou, mala som možno len viac šťastia, že som stretla lekárov, ktorí mi homeopatiu dokázali vysvetliť, ktorí sú homeopatii naklonení a vedeli mi v správnom čase poradiť a s homeopatiou sa stretám aj v praxi hlavne u tehotných.
Homeopatiu hlavne treba vedieť užívať, vybrať správny liek a správnu potenciu.
Môj pohľad na homeopatiu skúsim vysvetliť na jednoduchom príklade:
keď krájame cibuľu v kuchyni začnú nás páliť a slziť oči a máme vodnatý výtok z nosa, to pre mňa zodpovedá skúške lieku Allium cepa (cibuľa kuchynská), ktorý si môžu zdraví ľudia overiť, že funguje. Krájaním cibule sa na malý okamih staneme "umelo chorými". Ale takéto "skutočné" symptómy nás môžu sprevádzať vďaka chrípke alebo sennej nádche. Keď sa tieto symptómy zhodujú môže potom Allium cepa toto ochorenie liečiť, ale pozor Allium cepa nemôže liečiť každú jednu nádchu, ale len tú, ktorá má symptómy, aké sú pri krájaní cibule čiže vodnatú nádchu, v žiadnom prípade Allium cepa nebude vhodná na výtok z nosa - žltý, zelený, ťahavý.

pekne napísané... ja viem,že je to téma o skúsenostiach..ale niekto to asi nepochopil :)
moje skúsenosti sú veľmi zlé, psík bol chorý lekárka mu predpísala nejaké homeopatiká a takmer umrel čo sa mu tak zo dňa na deň zhoršil zdravotný stav...preto tomu neverím,brala som to aj ja keď som bola malá a nikdy mi to nič neurobilo, preto si myslím,že to je Placebo efekt. ale 100 ľudí 100 názorov a skúseností :)
BXLmiami
22.03.12,15:10
Zavolaj si na Boiron,povedia ti kto v okolí sa tomuto venuje.Ale ak je Tvoj stav následkom urazu,zober si tú nešťastnú Arniku 30 CH 10 granulí 1x mesačne dlhodobe a nerieš.Na začiatku môže dôjsť k zvýrazneniu bolestí.Ber to dlhdobe.
Monika Kováčová
22.03.12,17:19
Bol som u mladeho lapiducha, na otazku homeopatik mi povedal, ze je to podvod, placebo nepopieral. Ani sa so mnou nebavil. A to nie je prvy. Asi sa budem musiet liecit sam. :-)


mimotemy
:D to je jasné, že iné okrem podvodu ti povedať ani nemohol... hádam si nebude s.ať do vlastného hniezda... Čo by ho živilo, keby sme všetci zdraví, resp. keby sa liečime kameňmi, bylinami, pyramídami, homeopatikami, stromami a pod?
Vehementne by som protestovala, keby parlament schválil, že každý bez ohľadu na príjem zaplatí daň 10% z tržieb a nemusí viesť účtovníctvo ani podávať DP... Bolo by to jednoduchšie, krajšie, veselšie, zdravšie pre prírodu aj človeka - ale ja by som došla o svoju prácu... (:D)
kopretinka
22.03.12,19:13
pekne napísané... ja viem,že je to téma o skúsenostiach..ale niekto to asi nepochopil :)
moje skúsenosti sú veľmi zlé, psík bol chorý lekárka mu predpísala nejaké homeopatiká a takmer umrel čo sa mu tak zo dňa na deň zhoršil zdravotný stav...preto tomu neverím,brala som to aj ja keď som bola malá a nikdy mi to nič neurobilo, preto si myslím,že to je Placebo efekt. ale 100 ľudí 100 názorov a skúseností :)
keď je to placebo efekt,tak ako to mohlo tak strašne zle zapôsobiť na Tvojho psa???Veď pes nevie,že užil liek a že má čakať zlepšenie zdravotného stavu :confused:
pasuliatko
22.03.12,19:31
keď je to placebo efekt,tak ako to mohlo tak strašne zle zapôsobiť na Tvojho psa???Veď pes nevie,že užil liek a že má čakať zlepšenie zdravotného stavu
:confused:

nie je placebo ako placebo... neviem prečo mu to tak uškodilo ale veľmi uškodilo...
BXLmiami
23.03.12,06:37
BXL vdaka za promptnu odpoved. Na uraz a nasledne bolesti som si zvykol, prezijem, teraz potrebujem poriesit pecienku, oblicky a oci. Dam dokopy telefon a seba, skusim cez vikend posondovat tvoj Boiron. Najhorsie je, ze u nas ziadnemu lekarovi neverim, na teba som zvykol, dobre papulujes. :-)
No,oni kvôli Tebe prídu cez weekend do roboty,že ano.
Indeed
23.03.12,06:41
BXL vdaka za promptnu odpoved. Na uraz a nasledne bolesti som si zvykol, prezijem, teraz potrebujem poriesit pecienku, oblicky a oci. Dam dokopy telefon a seba, skusim cez vikend posondovat tvoj Boiron. Najhorsie je, ze u nas ziadnemu lekarovi neverim, na teba som zvykol, dobre papulujes. :-)

Skus Cali-Vita , tam Ti poskytnú aj odborné lekárske poradenstvo, a nebudú od Teba pýtať žiadny preukaz poistenca , ani sa nebudú pýtať prečo si v akej poisťovni.

Podrobnejšie info cez SS , alebo na www.calivita.com
Restorer Engine
23.03.12,08:27
Homeopaticke lieky neužívam (zatiaľ som ich nepotreboval), ale dávam prednosť pred klasickými liekmi prírodným produktom (http://www.jasmin.sk),čajom,koreninám a pod.. Dokonca keď je nevyhnutné brať klasické lieky (tak ich beriem len v min.množstve vzhľadom na ich negat.dopady - kontraindikácie). Možno i preto som u lekára raz za 2 roky ( aj to len na povinnej prehliadke).:)
alabut
23.03.12,16:35
Budes sa divit, ale je u nas taky, aj mi pomohol velmi. :-)
DanielaSL
25.03.12,08:50
Lujza urobila si chybu ja na ten sirup nedám dopustiť.
DanielaSL
25.03.12,08:57
Prvé dva mám aj ja vynikajúce skúsenosti. A potom na kašeľ sirup Stodal.
viki2
26.03.12,14:09
MUDr. Mrázová, odskúšané, je výborná
annasoltesova
27.03.12,11:35
Homeopatika je klamstvo. Udajne sa predpísuje ten isty liek na rôzne choroby. Tak porozmýšľajte a nedajte sa oklamať. Nehovoriac už o duchovných veciach. Je za tým duchovno, no nie to naše kresťanské ale iné-východné náboženstva, čo je pre kresťana neprijatelné - okultizmus.
calawen
27.03.12,11:39
vysvetli môjmu 3-r synovi, ktorý pri chorobách používa v prvom rade homeopatiu, že to nie je liek... Vždy nám to pomohlo...
annasoltesova
27.03.12,11:45
Veď aj liečitelia pomôžu, ale čo je za tým. Nastávajú psychické problémy na celý život.
Zvalik
27.03.12,11:50
Ahoj. Aj ja dávam svojím deťom homeopatika a tak isto ich užívam aj ja. Ako náhle ma začne bolieť hrdlo dávam si angin-heel a zaberie, nemusím sa dávať žiadne antibiotika a tak isto mojej 12 ročnej dcére. Okrem toho používame aj sprej do nosa Luffa pri nádche a tiež pomôže. Ale každí máme na to iní názor.
Pekný deň!
Ivana Š
27.03.12,11:51
mimotemy trochu mimo témy, lebo sa bavíte o homeopatikách, ale môjmu synovi býva vždy nevoľno pri cestovaní
a keď som si predstavila že pri 10 hod ceste do chorvátska čo bude, tak som mu dala tabletku,som mu povedala to je proti vracaniu
bol to b-komplex, neublížilo mu to, a nič mu nebolo, ani nevoľno ani nevracal - lebo však dostal tabletku proti vracaniu - placebo efekt jak vyšitý

o pár príspevkov vyššie som sa zmienila, o tom, ako sa pomocou homeopatík zbavil jačmeňa na oku, čo mu chceli už chirurgicky riešiť a neviem čo je na tom spoločné s okultizmom, že sa vyliečil a nebolo potrebné operovať
annasoltesova
27.03.12,12:04
Treba trochu štúdia okolo homeopatie a hneď Vám to bude jasnejšie. Je veľa veci na tomto svete, ale nie všetko je prospešné. Ten kto to vymyslel, Vám nepovie, že sa jedná o východné náboženstvo. Ale je na Vás, aby ste predtým ako to budete používať si niečo o tom preštudovali. Preto tu máme web a je dostupnosť k informáciam. Prosím neverte všetkému čo sa vo svete ponúka. Je to rada ako sa vyhnuť neskorším problémom. Potom je už neskoro, pýtať sa prečo sa to stalo, to a ono?...
nesca
27.03.12,12:07
My v rodine používame,mám s nimi len dobré skúsenosti.Netvrdím,že zaberú zakaždým,ale určite nepoškodia.Lekárka mojej dcéry sa zaoberá homeopatiou a teraz dokonca aj akupunktúrou a nedám na ňu dopustiť.Práve včera som u nej bola a pripadala som si ako u nejakej babice-veštice....ale v dobrom.Povedala som jej len príznaky,nakukla do karty,mala pár konkrétnych otázok a už sme vedeli na čom sme.Osobne radšej vyskúšam niečo "zdravšie" až potom prichádza na rad "chémia".
Zvalik
27.03.12,12:07
ahoj Anna, napíš prosím Ťa nejaké konkrétne problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť po používaní homeopatik.
annasoltesova
27.03.12,12:29
Na internete je veľa článkou s témou Homeopátie, je le na Vás či si to prečitate. Prikladám Vám jednu adresu ohľadom skúsenosti z homeopátiou.
www.modlitba.sk/htm/okultizmus/prace/prace/homeopatiá_4.htm (http://www.modlitba.sk/htm/okultizmus/prace/prace/homeopatiá_4.htm)
annasoltesova
27.03.12,12:32
Ešte raz:
www.modlitba.sk/htm/okultizmus/prace/prace/homeopatia_4.htm (http://www.modlitba.sk/htm/okultizmus/prace/prace/homeopatia_4.htm)
annasoltesova
27.03.12,12:40
sites.google.com/site/milann77/homeopatia-a-krestanstvo
ešte jedná stránka z internetu, je tam toho veľa-prosím prečítajte si predtým ako začnete brať nezmyselnú liečbu.
nesca
27.03.12,12:40
Nechcem rýpať,ale kto je ten pán Hucík..to je jeho dizertačka,alebo čo
Eulalia
27.03.12,14:04
sites.google.com/site/milann77/homeopatia-a-krestanstvo
ešte jedná stránka z internetu, je tam toho veľa-prosím prečítajte si predtým ako začnete brať nezmyselnú liečbu.

Vieš, zo svojho pohľadu máš určite pravdu. Ale napr. jehovisti zásadne odmietajú transfúziu krvi - a tiež majú zo svojho pohľadu pravdu.
Priznávam, že Tvoje riadky vo mne vzbudili hneď asociáciu s jehovistami. Aj tí tak dokážu presviedčať.

Mám v rodine lekárku, homeopatiu študovala tri roky, diplom má z anglickej univerzity. A keď mám nejaké problémy, vždy radšej siahnem po homeopatikách. Je to rozhodne šetrnejšie k organizmu ako antibiotiká a podobne.

A keď už hovoríš, že homeopatia je z východného náboženstva a je to okultizmus - nato si ako prišla? Ak existuje toľko náboženstiev, to existuje aj toľko Bohov? A ktorý je ten pravý? A ktorého by si zaradila medzi okultistov?
Podľa môjho názoru sú všetky náboženstvá len rôzne cesty k jednému cieľu. Internet využi aj na to, aby si si niečo prečítala aj o iných náboženstvách. A až keď budeš mať prehľad, potom ma začni presviedčať, že som okultista.
DanielaSL
27.03.12,14:16
Eli pekne si to napísala... plne s tebou súhlasím.
Monika Kováčová
27.03.12,15:23
Je za tým duchovno, no nie to naše kresťanské ale iné-východné náboženstva, čo je pre kresťana neprijatelné - okultizmus.

... no áno, iste, kedysi sa napr. za takéto veci upaľovali čarodejnice... a všetci "kresťania" verili, že sú diablom posadnutí hriešnici, a treba ich upáliť...
asi toľko k okultizmu v súvislosti s homeopatiou
Pane Bože, veď žijeme v 21 storočí :eek:
Monika Kováčová
27.03.12,16:02
a ešte mi nedá v súvislosti s okultizmom:
názvy homeopatík a ich preklad do našej reči:


Apis mellifica (Apis.) - Včela medonosná - používa sa včelí jed

Bryonia alba (Bry.) - Posed biely (rastlina)

Chamomilla vulgaris (Cham.) - Rumanček pravý - to snáď nemusím písať čo je za kvet

Ferrum phosphoricum (Ferr-p.) - Foforečnan železitý (minerál)


Urtica urens (Urt-u.) - Žihľava dvojdomá (rastlina)

Stramonium datura (Stram.) - Durman obyčajný (rastlina)

Colocynthis/horká uhorka -Stredomorská popínavá rastlina z čeľade tekvicovitých so žltými kvetmi, ktoré dozrievajú do bobúľ o veľkosti pomaranča

luffa opercullata/lufa viečkatá - nejaká tekvica...

Pulsatilla/ poniklec - bylina

Arnica monta / Arnika horská - bylina ĽUDOVO : arnika, prha kozia, matonica, prhošlak, smotanica, vredová zelina, závratový koreň, hornica hnojivá


V čase, keď sa väčšina ľudstva priveľmi odklonila od prirodzeného spôsobu života a privodila si nesprávnou životosprávou hrozné choroby, mali by sme opäť začať vyhľadávať naše liečivé rastliny, ktorými nás Pán Boh vo svojej láskavosti od nepamäti obdarúva. Ctihodný otec Kneipp vo svojej knihe hovorí: „Na každú chorobu vyrástla bylinka."
Mária Trebenová/Zdravie z Božej lekárne - to je tiež okultizmus?
Takže ak je to jedno a to isté, nie je to to isté?
malawka
27.03.12,18:00
Ahojte, dakujem za vsetky nazory, ktore boli k teme. S homeopatikami zacinam, pretoze mi pomohli tam, kde lekar nedokazal. Urcite si nemyslim, ze je to placebo. Urcite skusim tu coryzaliu, na nachladenie by sa mi nieco hodilo pre syna, ktory pojde v sept. do skolky. Ja som toho nazoru, ze na urcite problemy ako je napr. horucka by som si s homeo netrufla. U deti davam nurofen a neexperimentujem. No u inych chorob lieky skor ina potlacaju ten prejav choroby a neliecia pricinu - to sa mi na homeo. paci. Len je to komplikovane, u kazdeho zaberaju na tu istu chorobu ine druhy homeo.
magdika
27.03.12,18:25
a ako sa volajú, prosím, tie homeopatiká na dobré spinkanie?
lujza.j
27.03.12,18:31
a ako sa volajú, prosím, tie homeopatiká na dobré spinkanie?
http://www.zdravie.sk/sz/510/t933810/p1/homeopatika-na-spanie-benosen.html
calawen
27.03.12,18:40
naša detská lekárka sa venuje tiež homeopatii a aj detoxikácii Jonášovou metódou, dám si poradiť, oboje nám pomáha...
calawen
27.03.12,18:57
pri začínajúcej nádche, ale aj chrípke je ku coryzalii dobré pridať aj oscilococcinum - jedno 6-dávkové balenie vybrať
Eulalia
28.03.12,05:48
Pri akýchkoľvek prvých náznakoch chrípky, virózy a pod. používam oscilococcinum a veľmi často sa osvedčilo. Vtedy beriem jednu tubičku každých 6 hodín, podľa možnosti väčšie balenie. A ako prevencia, keď sa chystá chrípková epidémia, je dobré brať jednu tubičku týždenne.
annasoltesova
28.03.12,05:51
Tak si niečo prečítaj o New Age, to má ten pohľad, že všetko ide k jednému cieľu. Ja však keď som kresťan a nie Jehovista verím ,že jediným Bohom je Ježiš Kristus. Neznalosť zákona neospravedlňuje, podobne ako v práve.
annasoltesova
28.03.12,05:53
Veď preto, že žijeme v 21 storočí. Je to doba, keď je všetko dovolené, ale keď som kresťan nie všetko je osožné.
annasoltesova
28.03.12,05:56
Áno aj my s manželom si zbierame liečivé byliky, len tak náhodne a veríme že sú stvorené pre nás. Ja len varujem, a každy ma možnosť si to preveriť. Nedalo mi aby som sa neozvala, keď viem o niečom, že je to zle. Názvy sú jedná vec, ale realita je iná.
annasoltesova
28.03.12,05:58
Nevidíte, že je obchod.
annasoltesova
28.03.12,05:59
Na dobré spinkanie je nalepší pokoj so všetkými ľuďmi a hlavne s našim Bohom Ježišom Kristom.
annasoltesova
28.03.12,06:04
Pomýlila som sa, je to len obchod.
Eulalia
28.03.12,11:14
Tak si niečo prečítaj o New Age, to má ten pohľad, že všetko ide k jednému cieľu. Ja však keď som kresťan a nie Jehovista verím ,že jediným Bohom je Ježiš Kristus. Neznalosť zákona neospravedlňuje, podobne ako v práve.



Vidíš, ako si to uhádla? Z tematiky New Age som si toho preštudovala skutočne dosť a práve vďaka tomu sa považujem za kresťanku. A pokračujem vo viere svojich rodičov.
A o neznalosti zákona mne, ako právničke, veľmi rozprávať nemusíš.
Nemusíš sa ani oháňať tým, že je to len obchod, pretože farmaceutický priemysel - teda aj s liekmi, ktoré lekári bežne predpisujú a my ich užívame - je ten najlepší biznis na svete, hneď po zbraniach na zabíjanie ľudí. A vieš, že atómovú bombu vymysleli kresťania? S fanatizmom ma veľmi nepresvedčíš.
annasoltesova
28.03.12,12:39
Mila Eulalia, nie som fanatik iba kresťan. Ak sa Ti zdá, že kresťanstvo je fanantizmom tak som fanatik.
annasoltesova
28.03.12,12:40
Prajem Ti krásny deň a hlavne nech náš Pán Ježiš na Tebe pracuje. Anna
DanielaSL
29.03.12,14:41
Homeopatika je klamstvo. Udajne sa predpísuje ten isty liek na rôzne choroby. Tak porozmýšľajte a nedajte sa oklamať. Nehovoriac už o duchovných veciach. Je za tým duchovno, no nie to naše kresťanské ale iné-východné náboženstva, čo je pre kresťana neprijatelné - okultizmus.

Anna tu si si už svoj názor povedala... a o tie tvoje fanatické komentáre tu myslím už nikto nestojí... Tak to tu nekaz..nech aj iní vyjadria svoj názor a skúsenosti.
korduľa
30.03.12,08:33
Homeopatika je klamstvo. Udajne sa predpísuje ten isty liek na rôzne choroby. Tak porozmýšľajte a nedajte sa oklamať. Nehovoriac už o duchovných veciach. Je za tým duchovno, no nie to naše kresťanské ale iné-východné náboženstva, čo je pre kresťana neprijatelné - okultizmus.
aha, takze krestania maju klasicku medicinu, budhisti, hinduisti a pod maju homeopatika, ach jaj co mam teraz robit, ja som ateista, moje deti su pokrstene, moja sestra konvertovala na zidovsku vieru..eso es muy terrible.. co mam teraz robit, ked nas vsetkych chyti nejaka viroza naraz???????
Andulka85
12.04.12,10:00
Zatial som neskusala. Najviac ma odradzuje fakt, ze treba mat dobreho homeopata, ale ako ho spoznam? A ked mam chore dieta, tak nemam cas skusat, co zaberie. Radsej siahnem po lieku, ktoremu verim, mam ho odskusany. Alebo aj horucka u deti sa da liecit homeopatikami?
Zuzkaa2
13.04.12,08:05
MIlé dámy, ja sa tomu nerozumiem. Nemám s tým skúsenosť. Niekomu to ale pomáha, tak nevidím na tom nič zlé. Ja ale jednoduche verím tomu, čo mám odskúšané, takže ak by moje deti trpeli,t ak im dám radšej Nurofen, ako niečo, o čom neviem, či im pomože a trpeli by možno ešte viec.
krupicka
26.04.12,07:25
Ja som to zatial neskusila. Odradila ma kamaratka, ktora k homeopatke chodi na dlhe sedenia a snazi sa z nej dostat choroby cez negativne zazitky v minulosti. Trochu ako psychoanalyza mi to pride. Neviem, moje deti byvaju najcastejsie prechladene, to zahaname vyssimi davkami vitaminu C a pomaha to. Na kasel majorankovy caj s medom. Akurat na teplotu davame nurofenovy sirup.
Andulka85
26.04.12,07:46
Na com su vlastne zalozene homeopatika? Fakt neobsahuju nic umele, chemicke? A ak treba uzivanie homeopatik konzultovat, ako to vykonzultujem, ked dcera este nevie ani hovorit? Alebo budu skusat, kym sa netrafia? Nepoznam to, preto tolko otazok. Zatial sme nemali ziadny konkretny zdravotny problem, pri ktorom by si nas lekar nevedel rady, alebo by mala musela uzivat lieky. Nanajvys nurofen pri horucke, ked sa prerezavali zubky.
nesca
26.04.12,10:09
A nechodí náhodou za kineziológom..to funguje na takom princípe ako opisuješ.Homeopatia je o niečom inom
nesca
26.04.12,10:11
Ale ty vieš :-) Ak má sople,tak vidíš aké,či je nervózna alebo nemôže spať to tiež vieš povedať ty...či?
pe84
26.04.12,12:15
mne sa celkom osvedcili homeopatika z boironu, na kasel mi pomohol stodal, na cestovanie cocculine, na chripku oscilococcinum, ale asi to bude dost aj o psychike, na malej dcerke som skusala homeo proti teplote a bolesti a nic, vobec jej to nezabralo, poradila mi to jej dr. ale musela som jej dat potom riadny liek
Darina1234
26.04.12,12:39
nie, nepouzivam
malawka
29.04.12,13:30
tiez ma mrzi, ze na horucku a bolest to velmi nezabera, ale u inych problemov sa mi to skutocne vyplatilo. To cocculine som este neskusala, teraz v lete sa to bude hodit - idem do toho :). Najviac ma na tom laka to, ze neobsahuje ziadnu chemiu iba pomaha, aby sa telo s problemom vyrovnalo samo.
Estetic
30.04.12,04:44
Homeopatia nie je ako klasická liečba NA chorobu ale PRE človeka ktorý tú chorobu má.A to je základný rozdiel oproti klasickým liekom.V lekárnach najdete rôzne mixy ako napr.Paragrippe,ale nenahradí to individuálne vybratý liek a to je práve na jednej strane problém pre ľudí,ale na druhej strane pozitivum homeopatík.Sme naočkovaní klasickou medicínou,tak ked dám liek,čakám učinok a 10 minut.V homeopatii to takto nefunguje,tam podporíte organizmus aby zabojoval sám a tak to vačšinou trvá dlhšie.Preto uzatvárame,že nezaberá.
renataj
03.05.12,18:03
Môj syn,/ má už 15 rok/keď bol škôlkár,bol veľmi často chorý.Alergologička len pchala doňho lieky,stále niečo iné ale nič nezaberalo.Až homeopatička ho z toho dostala.preto nedopustím na homeopatiká.
Ak aj teraz niekedy ochorie,k lekárke samo že ideme lebo niekedy sa to bez antibiotík nezaobíde.