daniela1978
21.03.12,08:50
chceme dať na terasu novú dlažbu a chceli by sme ju položiť na tú starú. má s tým niekto skúsenosti, či je to vôbec vhodné, alebo je lepšie starú dať preč.... stará dlažba je zle položená, vôbec nie je v spáde, stojí na nej voda.... vopred ďakujem za info.:)
220870
21.03.12,17:52
Dať preč vyspádovať a nalepiť novú.
kutilko
21.03.12,18:10
Presne tak,starú dlažbu odstránit,idealne aj podklad natriet tekutou lepenkou a lepit mrazuvdornu dlažbu na flexibilné lepidlo a vyšparovat flexibilnou špárovačkou...voduodpudivou.Výsledok bude stát za to.
lapejko
23.03.12,19:34
začínate nekonečný kolotoč problémov, životnosť vyššie navrhovaných riešení je 2- 6 rokov bohužiaľ nie viac. Otvorená terasa s dlažbou je luxus,ktorého dlhoročnú životnosť vám môže zabezpečiť www.schlueter.cz, lacnejšie riešenie je potom použiť mPVC fóliu a na ňu terasové kompozitné dosky.
Vlado996
23.05.12,06:41
Zdravím, plánujem položiť novú dlažbu na podstenu rodinného domu. Je tam teraz osadená stará dlažba a neviem, či ju obtrhať dolu alebo môžem dať novú dlažbu na tú starú. Bojím sa ale či sa po čase nezačne odlupovať. Ušetril by som ale kopec roboty, pretože popravde, netuším ako budem starú dlažbu odstraňovať, drží ako keby tam mala ostať naveky, je perfektne položená, vyspádovaná, akurát že povrch je už zodratý.
220870
23.05.12,07:45
Pokiaľ drží tak jej sekaním môžete narobiť viac škody ako úžitku.
lapejko
23.05.12,19:12
zase odkazujem na www.schlueter.cz, doporučujem použiť drenážnu fóliu Ditra-Drain, nalepiť ju na tú dlažbu napr. flexlepidlom Ceresit CM 17 a tým istým lepidlom na ňu ľubovoľnú dlažbu.
Jan68
28.05.12,15:46
zdravím všetkých, mám trochu podobný problém mám droliacu sa dlažbu, je to dačo takéto: http://kamenatehla.sk/index.php?page=s&name=product_view&ID=424&VA=0&D=&T=&DP=2&V=&U=&pocvar=2
len možno iný odtieň, no meno je rovnaké, v každom prípade drolí sa na povrchu, tak neviem či dať na to ďalšiu vrstvu, či len vymeniť dajako najviac poškodené kúsky alebo vyťahať všetko a dať nanovo. Prípadne ak máte prax, ako ste postupovali s navyšovaním terénu naokolo, keď ste kládli novú vrstvu na starú.
alltracboy
29.05.12,06:30
dufam ze to nieje semmerlock, lebo uvazujem nad betonovu dlazbou na terasu asi za 40€/m2 a pokial by sa to malo drolit tak to radsej dam klasicku dlazbu.
220870
29.05.12,16:57
Semmerlock je predražený šmejd.Neodporúčam.
alltracboy
29.05.12,18:13
no teraz neviem ci sa mam tesit ze usetrim, alebo smutit ze nebudem mat pekne schody.. bradstone travero je pekny produkt a maju pekne schody za dobru cenu, akurat ze ta dlazba k tomu je draha ako svina.

edit: akurat som pozeral stranku a maju akciu -33% cim sa cena dostava na 30,6€. Cize Semmelrock sa bude drobit, alebo v com je problem? Prespor je lepsi?
alltracboy
30.05.12,07:38
premac som myslel, nie prespor..