klaklaudinka
21.03.12,13:37
Dobry den,
v poslednej dobe mi od ZSE dochadzaju neustale nejake letaky a ponuky. V ramci jednej ponukaju zlavu do 8 %, aj ked mna by sa sa realne tykala len zlava 4 % - maju to tam odstupnovane v tabulke .... ALE podmienuju to viazanostou na jeden rok... Co si o tom myslite ? Podpisat-nepodpisat alebo nechat to tak ?
lubko6394
21.03.12,12:44
Ja som podpísal. Keď vidím tie príspevky na alternatívnych dodávateľov a viazanosti na 5 rokov, tak rok je v pohode a aj 4% potešia nielen 4%-ných.
Bizzy
21.03.12,12:53
ja som bola v podobnej situacii, pozrela som si aj ponuky konkurencie - alternativnych dodavatelov a jednoznacne najnizsia cena mi vysla od energetickeho centra - niekde na nete bola kalkulacka ktora mi to vsetko prepocitala, ak ju najdem, poslem link. najskor by som si porovnala ceny a az potom by som sa viazala a vybrala toho lacnejsieho. pri tejto ponuke ZSE sa mi nepacilo, ze i ked by som sa zaviazala na rok a rozhodla sa ukoncit zmluvu skor, musela by som celu zlavu vratit. islo o zlavu na pol roka a viazanost az na cely rok . nepaci sa mi ze by si ma zaviazali na cely rok a neposkytovali aj na cely rok zlavu.
klaklaudinka
21.03.12,12:57
ja mam znamych, ktori podpisali u alternativnych a su spokojni .... tak neviem. Nepaci sa mi totiz, ze zlava sice bude 4 %, coz nic-moc, ale iba na pol roka a viazanost je na cely rok .... a niekde v tom dodatku zmluvy, co posielali predpripraveny sa tiez uvadza, ze ked budem chciet zrusit zmluvu skor, tak musim zlavu vratit :( ,hm ?
pavol36
23.03.12,19:22
Viazanosť na rok nikoho nezabije. Ceny sa stejne menia spravidla raz ročne... len dajte pozor na to, aby na Vás ku koncu viazanosti neprišli s nejakou fintou, ako viazanosť predĺžia. A takisto je pravdepodobné, že budete musieť nejakú dobu pred koncom viazanosti požiadať u ukončenie zmluvy, inak sa automaticky predĺži o ďalší rok.