marc_ecko
21.03.12,14:39
Dobry den,

chcel by som poprosit o radu,niekoho znaleho v tejto problematike.
ide o nasledovne: som zamestnancom firmy,ktora si prenajima priestory od inej spolocnosti sidliacej v rovnakej budove. v ramci nasej firmy plati ze je zakazane fajcenie v priestoroch budovy a fajciari su nuteny chodit von pred vchod.

bohuzial ako som spomenul niektore kancelarie ma firma ktora vlastni budovu kde sidlime. z jednej kancelarie kde maju server a tlaciarne si spravili fajciaren. nie je to nijako oznacene ale zamestnanci ich firmy tam chodia vyfajcievat.samozrejme ak im je zima neobtazuju sa ani otvorit okno a dvere su samozrejme stale otvorene aby videli na chodbu.

Da sa nejako prinutit majitela firmy, aby prikazal svojim zamestnancom fajcit MIMO vnutornych priestorov budovy? pretoze ich "fajciaren" je o dve kancelarie vedla mojej, akonahle niekto prejde dverami dalsich 20minut dychame len cigaretovy smrad,nie len ze mi to prekaza,ale samozrejme mi to poskodzuje zdravie.


Dakujem za rady k danemu problemu.
arizona
21.03.12,14:00
marc_ecko
21.03.12,14:24
dakujem,google viem pouzivat aj ja a tie clanky som cital pred zalozenim temy.

ide vsak o to ze vsade sa pise ze zamestnavatel ma zabezpecit podmienky na pracovisku pre nefajciarov tak aby nedoslo k poskodzovaniu ich zdravia.moj zamestnavatel toto riesi tym ze jeho zamestnanci maju prikaz fajcit MIMO budovy. no problem je ten ze zamestnanci firmy ktora vlastni budovu v ktorej sidlime maju dovolene fajcit v danej kancelarii od majitela firmy/budovy...
avalik
21.03.12,14:35
dakujem,google viem pouzivat aj ja a tie clanky som cital pred zalozenim temy.

ide vsak o to ze vsade sa pise ze zamestnavatel ma zabezpecit podmienky na pracovisku pre nefajciarov tak aby nedoslo k poskodzovaniu ich zdravia.moj zamestnavatel toto riesi tym ze jeho zamestnanci maju prikaz fajcit MIMO budovy. no problem je ten ze zamestnanci firmy ktora vlastni budovu v ktorej sidlime maju dovolene fajcit v danej kancelarii od majitela firmy/budovy...

co bolo na predchadzajucom prispevku od arizony neuzitocne??? :eek:

"Povinnosti fyzických osôb – podnikateľov a právnických osôb Fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby sú povinné utvárať podmienky na zabezpečenie ochrany nefajčiarov pred škodlivým vplyvom tabakového dymu a dymu z výrobkov, ktoré sú určené na fajčenie a neobsahujú tabak a zabezpečovať dodržiavanie stanovených zákazov a obmedzení.

Každý, kto predáva tabakové výrobky a výrobky, ktoré sú určené na fajčenie a neobsahujú tabak, je povinný upozorniť verejnosť na zákaz predaja tabakových výrobkov osobám mladším ako 18 rokov oznamom umiestneným na viditeľnom mieste.
Fyzická osoba – podnikateľ a právnická osoba, ktoré prevádzkujú zariadenia, v ktorých je zakázané fajčenie, sú povinní upozorniť verejnosť na zákaz fajčenia bezpečnostným a zdravotným označením, ktoré musí byť umiestnené na viditeľnom mieste.
V priestoroch, kde je zákaz fajčenia, musí byť na viditeľnom mieste umiestnený oznam s informáciou, kde a na ktorých kontrolných orgánoch je možné podať oznámenie o porušovaní zákona.

Zamestnávateľ je povinný vydať zákaz fajčenia na pracoviskách, na ktorých pracujú aj nefajčiari, a zabezpečiť dodržiavanie tohto zákazu, ako aj zákazu fajčenia na pracoviskách.
korduľa
21.03.12,14:58
nuz neviem, ci nieco vyriesis, mame podobny problem, akurat, ze vsetci vratane zamestnancov a majitelov budovy, ktorej priestory nam prenajimaju fajcia pred vchodom - vsetko je vo vestibule a kym prejdem do kanclu smrdim ako ostiepok. predpokladam, ze tak ako moj sef ani tvoj si nebude narusat vztahy. teraz ako je teplejsie to by clovek neveril ako sa to vyrojilo a z 5 minut je 20, ja nechapem za co tych ludi platia... to len tak mimo temy
arizona
21.03.12,15:09
Aj ja dakujem ...
Ak teda vies pouzivat google a vsetko si cital,tak asi odpoved uz poznas.
V mojom prispevku som ti pridala link na zakon,ktorym sa mozes "ohanat". Samozrejme, ze nemam vestecku gulu a nevedela som, ze si si ho uz davno nasiel sam a precital.

Co ine od poradakov cakas? :confused:




dakujem,google viem pouzivat aj ja a tie clanky som cital pred zalozenim temy.

ide vsak o to ze vsade sa pise ze zamestnavatel ma zabezpecit podmienky na pracovisku pre nefajciarov tak aby nedoslo k poskodzovaniu ich zdravia.moj zamestnavatel toto riesi tym ze jeho zamestnanci maju prikaz fajcit MIMO budovy. no problem je ten ze zamestnanci firmy ktora vlastni budovu v ktorej sidlime maju dovolene fajcit v danej kancelarii od majitela firmy/budovy...
marc_ecko
21.03.12,15:18
to arizona: uprimne som naivno dufal ze sa najde niekto kto nieco podobne zaziva a nejakym sposobom sa dopracoval k vysledku ako napr kordula aj ked v tom pripade to bol velmi zly vysledok ked to majitel firmy neriesi len kvoli dobrym vztahom a zdravie zamestnancov pre neho nie je dolezitejsie.

to 1Dara ten prispevok som oznacil za neuzitocny z rovnakeho dovodu ako je neuzitocny tvoj,zkopirovala si obsah linku ktory poslal/a Arizona. ja som tie zakony cital. ale ide o to ze zakon neporusuje MOJ zamestnavatel, ktory je zodpovedny podla zakona za dodrziavanie ochrany nefajciarov. ale oto ze zakon porusuju zamestnanci majitela budovy.

nikde v budove,okrem nasich kancelarii nieje vylepene zeby bol nejaky zakaz fajcit...
avalik
21.03.12,15:23
to arizona: uprimne som naivno dufal ze sa najde niekto kto nieco podobne zaziva a nejakym sposobom sa dopracoval k vysledku ako napr kordula aj ked v tom pripade to bol velmi zly vysledok ked to majitel firmy neriesi len kvoli dobrym vztahom a zdravie zamestnancov pre neho nie je dolezitejsie.

to 1Dara ten prispevok som oznacil za neuzitocny z rovnakeho dovodu ako je neuzitocny tvoj,zkopirovala si obsah linku ktory poslal/a Arizona. ja som tie zakony cital. ale ide o to ze zakon neporusuje MOJ zamestnavatel, ktory je zodpovedny podla zakona za dodrziavanie ochrany nefajciarov. ale oto ze zakon porusuju zamestnanci majitela budovy.

nikde v budove,okrem nasich kancelarii nieje vylepene zeby bol nejaky zakaz fajcit...

uz si to riesil so zamestnavatelom? mas jeho vyjadrenie pisomne?