gerlach
21.03.12,19:34
Zdravim poradaci .Mam problem z rod domom predal som rod dom novy majitel začal prerabat a pustil sa aj do burania deky na poschody . Pri obhliadke rod .domu som ho informoval o stave domu nič som nezatajil so všetkym suhlasil dokonca si pozval aj znameho ktory konštatoval že rod dom je v dobrom stave . ked začal burat deku tak sa zistilo že že deka nie je z betonu ale zo škvarobetonu teraz odomna žiada zaplatit škodu alebo že odstupi od zmluvy .On už je vlastnikom domu .kedže neviem ako dalej tak vas prosim o radu o tom aky je strop som nevedel . zo spodu stropu je beton na vrchu je poter ja som nemal ako zistit čo je v strede .Za vaše odpovede vopred dakujem .
ciners
21.03.12,18:39
A stalo sa nieco?
day
21.03.12,18:49
ked si ho neoklamal, nemas sa preco strachovat
gerlach
21.03.12,18:58
vdaka bohu nestalo sa nič len on chce nahradit škodu ktora mu vznikla tim že nemože rekonštruovat dom podla vlastnich predstav.Tým že mu povedal nejaky statik že musi zburat aj zvyšok stropu a dat tam deku neviem ako dalej .
misoft
21.03.12,19:01
Pokiaľ si o tom nevedel (škvarobetón pod poterom) a nemal si to ako zistiť - nič si nezatajil. Ak by chcel odstúpiť od zmluvy -prosím, ale žiadaj uviesť dom do pôvodného stavu(a to som zvedavý, ako to urobí, keď mu potom zistíš, že narušil statiku - kua - ten by sa nedoplatil súdnych trov).
day
21.03.12,19:02
to mu nemusis preplacat
ciners
21.03.12,19:05
Vzdy sa da rekonstruovat podla vlastnych predstav a Ty si predsa nepodpisaoval,ze sa daju nadstavit dve podlazia, na to predpokladam ani nemas opravnenia :) Neda sa je slovo debila, technik hlada ako sa da.
gerlach
21.03.12,19:16
ale on by chcel penaze nazad a ja som sebe aj mame kupil byvanie ja už jeho peniaze nemam ako mu ja vratim všetko
220870
21.03.12,19:17
Deka ,dekou sa nazýva železobetónový strop.Takýto strop nemôže byť zo škváry.Škvára môže byť použitá len ako tepelná izolácia železobetónového stropu.Dom môže mať x druhov a tipov stropov.Z vášho pohľadu je dôležité to či strop ktorý bol na dome bol v poriadku nepoškodený.Vy neriešite druh stropu(ak by bol aj zo slamy alebo igelitu dôležité je ,aby ten igelit nebol deravý).Ak ste v kúpnopredajnej zmluve nemali vyslovene uvedené ,že dom má ako strop monolitickú železobetónovú dosku ,tak kľudne kupujúceho pošlite kade tade.
gerlach
21.03.12,19:18
On podla mojich informacii chcel urobit vchod do domu z inej stany nevidel som to ked sa pustil do burania aby zrobil miesto na nove schodisko tak prišiel na to že je tam škvaro beton nemal mu to nahodou niekto odsuhlasit ??
misoft
21.03.12,19:23
No prinajmenšom ide o zásah do konštrokcie budovy - teda mal by mať na to povolenie.
gerlach
21.03.12,19:24
Poškodeny nebol určite nie deravi len na určitých miestach boli prasklinky v miestach neviem presne ale asi kde je priečka
vratnik
22.03.12,07:05
Pozrite si kúpno - predajnú zmluvu a ak tam nie je zmienka o železobetónovom strope (čo bude asi ťažko), tak ho kľudne pošlite do prdele. Aká škoda ho vlastne máta. Mal priestor aby si zistil stav domu a čo od neho očakáva a teraz skúša od vás vytĺcť peniaze naspäť. Od zmluvy sa nedá len tak odstúpiť, pohybuje sa na veľmi tenkom lade a ak chce riešiť svoje bývanie 10 rokov behaním po súdoch s neistým výsledkom, tak nech sa páči. Ukážte že na to máte a že len tak ľahko s vami nevykýva. Veľmi dobre si rozmyslí, či mu to za to stojí. Len to skúša, možno ste vy moc slušný a on je dosť agresívny. A čo keby chcel nadstaviť ďalšie 3 poschodia a základy by mu to nedovolili. Čo potom, zas by ste mu dali ďalšiu zľavu? Nech si na poschodí postaví ľahké priečky (ak už nie sú), vám je to už fuk.
chandler
22.03.12,07:11
nemusis sa bat hlavne preto ze to zacal burat bez povoleni a projektu. to urcite zacal lebo statika tam volal az ked to rozbil, inac by mu povedal nech ani nezacina.
takze ist na sud s tym ze kupil dom, svojpomocne si rozbil strop a uz ten dom nechce asi nebude ani skusat :)
a suhlasim aj so vsetkym co uz odznelo vyssie.
bjuty smis
22.03.12,07:46
a kedže si už minul peniaze , tak ani inú možnosť nemáš.....
dolfort
26.03.12,14:29
Keby som mal chcieť nazad peniaze alebo odstúpenie od zmluvy od pôvodného majiteľa na mojom dome za každú vec čo zistím o tej stavbe, tak mu volám minimálne každý mesiac. Bol by to siahodlhý zoznam.
Toto nie je o tom že dom je zlý, to ten nový majiteľ je kretén.
ciners
26.03.12,19:29
Keby som mal chcieť nazad peniaze alebo odstúpenie od zmluvy od pôvodného majiteľa na mojom dome za každú vec čo zistím o tej stavbe, tak mu volám minimálne každý mesiac. Bol by to siahodlhý zoznam.
Toto nie je o tom že dom je zlý, to ten nový majiteľ je kretén.
Uz tu nie je mackadlo vtipne, ale ta sebareflexia sa mi paci :)
dolfort
26.03.12,22:52
Uz tu nie je mackadlo vtipne, ale ta sebareflexia sa mi paci :)

No je to bohužiaľ krutá pravda. Ak si pamätáš, naposledy sme tu spolu s 220870, lapejkom a ďalšími riešili, že betónové prievlaky v mojej pivnici (http://www.porada.sk/t187459-praskajuce-zelezobetonove-tramy-v-pivnici.html) sa voľáko nebezpečne rozpadávajú. Callnem starému majiteľovi, nech mi aspoň prispeje na tie stojky? Je to dobrák od kosti, ale môžbyť že sa dozviem nejakú novú nadávku.
Tým chcem len poukázať na nezmyselnosť požiadavky gerlachovho kupcu..
gerlach
27.03.12,04:01
dakujem velmy pekne za prispevky ukludnili ma
Bach
25.10.12,08:51
Zdravím Vás poradaci Už som tu písal o prepadnutom strope ale dnes my prišiel od advokata papier aby som zaplatil naklady na opravu stropu ktory on dal odstranit ževraj som mu to neoznamil že je škvarobetonovy a jeho statik zrobil sondy pred rekonštrukciou a citujem škvarobetonova konštrukcia vykazovala velmy nízku pevnost obrovske chvenie sprachnivelost do polovice hrubky z odporučanimzrealizovat novu nadbetonavkupretože naklady na novu dosku by boli velke neviem čo s tim chce aby sme zaplatili do 14 dni za vaše odpovede vopred dakujem Gerlach. Ps statik tam bol až ked im spadol kus plafonu nemam ako dokazat že to urobil skorej
ciners
25.10.12,09:20
Cely pribeh je aky?
Inak toto nie je statik, to je obycajna ludska spina, ktora za par € nehladi na moralne stanovy SKSI.
Bach
25.10.12,09:32
Zdravim poradaci .Mam problem z rod domom predal som rod dom novy majitel začal prerabat a pustil sa aj do burania deky na poschody . Pri obhliadke rod .domu som ho informoval o stave domu nič som nezatajil so všetkym suhlasil dokonca si pozval aj znameho ktory konštatoval že rod dom je v dobrom stave . ked začal burat deku tak sa zistilo že že deka nie je z betonu ale zo škvarobetonu teraz odomna žiada zaplatit škodu alebo že odstupi od zmluvy .On už je vlastnikom domu .kedže neviem ako dalej tak vas prosim o radu o tom aky je strop som nevedel . zo spodu stropu je beton na vrchu je poter ja som nemal ako zistit čo je v strede .Za vaše odpovede vopred dakujem . len teraz som zabudol a som na manželkinom niku
ciners
25.10.12,09:36
Aj tak stale nechapem problem. Neexistuje nejaka norma, povinnost, ze strop ma byt betonovy, strop moze byt kludne aj ocelovy, ten by nevadil? Ci kde je problem? Unostnost? To Vy ako laik nemate moznost odhadnut. Ze sa jemu takyto strop nehodi na rekonstrukciu, tak smola, nevidim dovod mu to nahradzat. Keby chcel pristavit 5 podlazi, tak mu akoze preplatite zaklady? Volovina.
Bach
25.10.12,09:49
On sa nevie zmierit s tim že pokazil barak a vznikli mu naklady . porušil strop ja som nemal odkial vediet že nie je železobetonovy . nejaky kus mu spadol a potom si zavolal statika a ten mu povedal čo som uviedol už vyššie nemam tolko penazi na pravnika aby som si mohol dovolit procesy každy chce za zaklopanie na dvere peniaze sme s toho hotovi najme mama ktora ma 82 rokov
ciners
25.10.12,10:04
Predpokladam, ze na strope uz je len volna povala. Tam skor spadne krov po xxxxx rokoch ako sa prepadne ten strop. Na starych barakoch sa pouzivali na stropy take megatramy, ze ich zrutenie "len tak" je takmer nemozne. A pri obhliadne sa da zistit, ci do konstrukcie niekto rypal.
Bach
25.10.12,10:17
Barak je rok kolaudacie 1981 normalna klasicka deka len ja som nemal ako zistit čo tam je bol tam s nim aj jeden chlapik ten tvrdi že som povedal že strop je betonovy a čo som mu maql povedat ked sme chodili po betone že je dreveny
lubko6394
25.10.12,10:25
Ja nechápem čo riešiš. Dal si mu čierne na bielom, že je tam železobetónový strop ? Skôr ako začal robiť úpravy, tak si to mal dať posúdiť odborníkovi čo môže a čo nie. Ak to nespravil, tak je to jeho problém a nie tvoj. Konieckoncov toho odborníka si mal na obhliadku pred podpisom kúpnej zmluvy pozvať on. Problém by si mal Ty vtedy, ak by si mu bol dal posudok v ktorom by sa to tvrdilo, lenže aj ten posudok by musel ktosi vypracovať a potom by mal zaň aj zodpovedať.

Btw. aspoň v tomto regióne málokto do roku cca 1970 robil inak stropy ako zo škvárobetónu - iba ako bola manzarda, alebo dvojpodlažie. Takže iný strop na starom baráku by som ani neočakával, skôr ešte varianta hlina s plevami a na tom seno.
chandler
25.10.12,13:09
ako som pisal uz minule. len to skusa, predpokladam ze ziadny staticky posudok prilozeny nebol.
neodpisuj vobec, alebo mu len napis, ze si neni odbornik, nerozumies aky je rozdiel medzi betonom a skvarobetonom, nech ta da na sud, ktory urci sudneho znalca a na zaklade toho sa potom zariadite.

ak by aj mal nejaky staticky posudok (o com pochybujem) na sude mu to bude zbytocne, tam bude treba sudnoznalecky posudok (nie kazdy statik je aj sudny znalec) a ten bude urcite zniet tak ze strop je takej a takej konstrukcie a rekonstrukcia prebehla neodborne. nic ine znalec riesit nebude, jeho nezaujima co si povedal alebo nepovedal, dokonca ani to co je v zmluve.
220870
25.10.12,15:23
Pred búraním nosnej konštrukcie potrebuje statický posudok.Ak ho nemal a dal to búrať je to jeho chyba.
ciners
25.10.12,15:33
ak by aj mal nejaky staticky posudok (o com pochybujem) na sude mu to bude zbytocne, tam bude treba sudnoznalecky posudok (nie kazdy statik je aj sudny znalec) a ten bude urcite zniet tak ze strop je takej a takej konstrukcie a rekonstrukcia prebehla neodborne. nic ine znalec riesit nebude, jeho nezaujima co si povedal alebo nepovedal, dokonca ani to co je v zmluve.
To som si tiez dakedy myslel. Ale sud berie posudok aj statikov, ktori nie su sudni znalci. Uz som mal tu moznost ist takto hrat "znalca". prijemne to zrovna nie je.
MarcoM
25.10.12,16:02
ciners: Tak si aj Bach dá spraviŤ posudok, ktorý bude tvrdiť, že sa to stalo neodbornou rekonštrukciou. Súd bude musieť pri takto dvoch rozdielne znejúcich posudkoch prizvať ďalšieho znalca a ten už musí byť súdny znalec.
Bach
25.10.12,16:37
V papieroch od advokata je napisane že dal statik urobit sondy a zistil to čo zistil že treba zburat strop , teraz neviem či mam komunikovat z jeho pravnikom alebo ako za odpovede vdaka
ciners
26.10.12,05:11
ciners: Tak si aj Bach dá spraviŤ posudok, ktorý bude tvrdiť, že sa to stalo neodbornou rekonštrukciou. Súd bude musieť pri takto dvoch rozdielne znejúcich posudkoch prizvať ďalšieho znalca a ten už musí byť súdny znalec.

To je pravda..len som chcel povedat, ze nie je to tak jednoduche, ze posudok statika je sudu nanic. Ked som to robil ja, tak tiez bolo viac posudkov, akurat ze sa zhodovali.
timotej
26.10.12,05:19
Ahoj, co presne si ma definovane v kupno predajnej zmluve, ak si tam mal klauzulu o tom, ze ho predavas v stave akom stoji a lezi, ze si pred nim nic nezatajil, prip. ze kupujuci si dom prehliadol a suhlasi s kupou taky aky je, nemoze Ti dat preplatit nic. Dal Ti to zaplatit sudnym rozhodnutim? Ak nie nic neplat, skus mu vysvetlit, ze pravo je na Tvojej strane, aj ked Ta chce poplasit advokatom.
chandler
26.10.12,05:37
To som si tiez dakedy myslel. Ale sud berie posudok aj statikov, ktori nie su sudni znalci. Uz som mal tu moznost ist takto hrat "znalca". prijemne to zrovna nie je.

ak tomu spravne rozumiem tak sudnoznalecky posudok je v podstate dokaz. odborny posudok, nie je. ale kazdopadne ak by mal ten kupujuci odborny posudok, tak bachovi staci aby si dal vypracovat posudok od znalca a ten odborny nema ziadnu vahu.
ciners
26.10.12,06:50
ak tomu spravne rozumiem tak sudnoznalecky posudok je v podstate dokaz. odborny posudok, nie je. ale kazdopadne ak by mal ten kupujuci odborny posudok, tak bachovi staci aby si dal vypracovat posudok od znalca a ten odborny nema ziadnu vahu.

Akurat ze to vyzera, ze bach nie je na tom financne tak dobre, aby daval robit posudok :)
arizona
26.10.12,08:31
Obe temy som ti spojila do jednej. Nezakladaj nove temy s kazdou otazkou,ak sa to tyka jedneho problemu.
chandler
26.10.12,13:22
jak nema na posudok? ved predal dom. snad nehra automaty :)
gerlach
26.10.12,13:42
jak nema na posudok? ved predal dom. snad nehra automaty :) čaute nie nehram autpmaty kupil som mame troj izbovy byt sebe rod dom tak peniaze sa minuli
gerlach
26.10.12,13:47
Ahoj, co presne si ma definovane v kupno predajnej zmluve, ak si tam mal klauzulu o tom, ze ho predavas v stave akom stoji a lezi, ze si pred nim nic nezatajil, prip. ze kupujuci si dom prehliadol a suhlasi s kupou taky aky je, nemoze Ti dat preplatit nic. Dal Ti to zaplatit sudnym rozhodnutim? Ak nie nic neplat, skus mu vysvetlit, ze pravo je na Tvojej strane, aj ked Ta chce poplasit advokatom.
Ano tak to v zmluve je je tam viacero bodov suhlasil zo stavom baraku a zhrnute je že ked sa vyskytnu nejake veci ktore som mu zatajil nesiem zodpovednost len neviem za čo zodpovednost
220870
26.10.12,15:22
pROSíM VáS NECHCE SA MI TO číTAť CELé,čO TU RIEšITE.pOKIAľ STE TOMU XY PREDALI DOM A ON CHCEL PRERáBAť TAK SI MAL ZAOBSTARAť PROJEKT.,ZO STATICKýM POSUDKOM A POSTUPOM PRáC.aK TAK NEUROBIL JE TO JEHO CHYBA.aK TAK UROBIL A NIEčO KYDLO NA ZEM JE TO CHYBA STATIKA PROJEKTANTA ALEBO STAVEBNEJ FIRMY.
Kvaka
03.06.13,14:01
Zaujala ma táto téma, zapadla prachom, rovnako aj ďalšia otázka zadávateľa tu
http://www.porada.sk/t211618-prepadnuty-strop-3-a.html#post2268340.
gerlach
03.06.13,17:19
ano je to pokračovanie prepadnuteho stropu