median
22.03.12,09:17
Dobrý deň,
mám taký špecifický problém, na ktorý som tu nenašiel radu, tak Vás prosím o pomoc. Ak ukladám súbod doc. (word) do formátu pdf, tak mi ho uloží, ale následne ked otvorím ten súbor pdf, tak jeho veľkosť (priblíženie) je 133% a ja by som potreboval aby bolo hneď po otvorení 100%, viem že sa to dá potom ručne jednoducho nastaviť, ale posielam to ako prílohu klientom a chcem aby s tým nemali čo i len najmenšie starosti... Vedeli by ste mi poradiť ako to uložiť tak, aby sa to automaticky po otvoreni zobrazovalo v priblížení 100%? Ďakujem Vám veľmi predom.
nunenko
22.03.12,08:39
Súbor- vlastnosti- nastavíš počiatočné zariadenie a dáš OK Súbor treba uložiť!!! ...a máš počiatočné zobrazenie podľa predstáv.
http://img.obrazok.com/Snimka.a2gy.jpg
median
22.03.12,08:52
Ďakujem, ale nieje to len nastavenie programu? Vieš čo myslim, že ak otvorim pdf v mojom readery, tak bude mať velkosť 100% ale ak ho niekomu pošlem a otvori si ho vo svojom readery, tak tam bude mať zrejme od instalacie nastavene 133%.
A za druhé sa chcem spýtať akú verziu readeru použivaš, lebo ja vo Vlastnosti dokumentu mam tie isté karty okrem Počiatočné zobrazenie. Ďakujem.
nunenko
22.03.12,08:55
Toto nieje Reader, toto je Acrobat. A či to otvori sa tak ako nastavíš, každému a všade (minimálne v Adobe produktoch Reader a Acrobat). Daj sem tvoj 133% tny dokument a presvedčíš sa sám.
median
22.03.12,09:02
No ved myslel som Acrobat samozrejme :), ale myslel som akú verziu, lebo ako som uviedol, tak ja tam kartu "Počiatočné zobrazenie" nemám viď príloha
pwerka
22.03.12,09:05
Otvor si Adobe reader prazdny bez dokumentu - na liste Upravy chod na predvolby - vyber kategoriu Zobrazenie stran a nastav zvacsenie na 100%
median
22.03.12,09:09
Otvor si Adobe reader prazdny bez dokumentu - na liste Upravy chod na predvolby - vyber kategoriu Zobrazenie stran a nastav zvacsenie na 100%

pwerka tak som to nastavil, ešte pred tym ako som tu napisal prvy prispevok ale to je nastavenie programu, pretože som tam nastavil 100%, mne sa dokumenti všetky otvaraju v 100% ale poslal som ho mailom kamaradovi a ked si ho otvoril on, tak bol vo veľkosti 133%. Cize spravny postup čo ja potrebujem zrejme popisuje nunenko, len ked ja tam zrovna tu založku kde sa to natavuje nemam....
nunenko
22.03.12,09:10
pwerka
22.03.12,09:15
pwerka tak som to nastavil, ešte pred tym ako som tu napisal prvy prispevok ale to je nastavenie programu, pretože som tam nastavil 100%, mne sa dokumenti všetky otvaraju v 100% ale poslal som ho mailom kamaradovi a ked si ho otvoril on, tak bol vo veľkosti 133%. Cize spravny postup čo ja potrebujem zrejme popisuje nunenko, len ked ja tam zrovna tu založku kde sa to natavuje nemam....

aha, chapem. A neskusal si to ulozit v xps document writer? Lebo asi ten Adore Acrobat nemas a mas len Adobe Reader
median
22.03.12,09:28
No hej mam len Adobe reader X, hm xps viem ze sa to dá, ale nemám s tým žiadne skúsenosti, bál by som sa, či to budú môcť klienti otvoriť, aký program treba na to?
pwerka
22.03.12,10:41
No hej mam len Adobe reader X, hm xps viem ze sa to dá, ale nemám s tým žiadne skúsenosti, bál by som sa, či to budú môcť klienti otvoriť, aký program treba na to?

myslim, ze je to sucastou windows 7. neviem, ci to zvladnu aj starsie OS
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows-vista/What-is-the-XPS-Viewer
misoft
22.03.12,16:13
ale to je nastavenie programu, pretože som tam nastavil 100%, mne sa dokumenti všetky otvaraju v 100% ale poslal som ho mailom kamaradovi a ked si ho otvoril on, tak bol vo veľkosti 133%.
A to ťa nenapadlo, že on má svoj program nastavený ináč? Nech si ho aj on nastaví na 100% (133% = otváranie v šírke textu).
median
22.03.12,16:33
A to ťa nenapadlo, že on má svoj program nastavený ináč? Nech si ho aj on nastaví na 100% (133% = otváranie v šírke textu).

tak napadla ma aj tá verzia, ale ked povedal ze má 133% tak som vydedukoval ze to je východzie nastavenie a predpokladal som, že ak u seba zmením nastavenie dokumentu na 100% tak, že to bude nadradenejšie nastavenie ako u neho východzie. Iné by to bolo keby si on sám zmenil to východzie nastavenie na iné a vtedy by sa mu to nezobrazovalo ako ja chcem, tak to by som chapal :)
marjankaj
22.03.12,16:36
tak napadla ma aj tá verzia, ale ked povedal ze má 133% tak som vydedukoval ze to je východzie nastavenie a predpokladal som, že ak u seba zmením nastavenie dokumentu na 100% tak, že to bude nadradenejšie nastavenie ako u neho východzie. Iné by to bolo keby si on sám zmenil to východzie nastavenie na iné a vtedy by sa mu to nezobrazovalo ako ja chcem, tak to by som chapal :)

Teraz zase ja nemchápem.:confused:
misoft
22.03.12,16:53
Jednoducho: dokument *.pdf nemá pri ukladaní záznam o veľkosti zobrazenia v programe - okrem textu a zobrazení obrázkov má len údaje o atribútoch celého dokumentu. Žiadny údaj o mierke zobrazenia v programe neukladá (keby to ukladal, mohol by som dať zobrazenie 1% a ostatní by nikdy nedali 100%).
Zobrazenie na monitore záleží na nastavení pri užívateľovi, ktorý pracuje s programom - sám program potom zväčšuje zobrazenie dokumentu.
nunenko
23.03.12,06:22
o mierke zobrazenia v programeneukladá (keby to ukladal, mohol by som dať zobrazenie 1% a ostatní by nikdy nedali 100%).

Program ukladá počiatočné zobrazenie viď prílohy
sthruska
23.03.12,06:47
No neviem, ale v mojom PDF-XChange Viewer sa oba dokumenty zobrazili rovnako :D
nunenko
23.03.12,07:25
Tak to som si aj myslel, že to nefunguje v každom prehliadači, tak ako niektoré "nerešpektujú" zabezpečenie. St (http://www.porada.sk/member.php?u=73643)hruska ako ti ich zobrazilo? A ako ti zobrazí tento?
median
23.03.12,08:40
Program ukladá počiatočné zobrazenie viď prílohy

no hej zobrazilo mi to ako si to ty nastavil. Nepamataš si stranku kde si stiahol ten adobe acrobat? Ci si si ho kupoval? Lebo s tym adobe readerom tie percenta nenastavim.
sthruska
23.03.12,09:25
to nunenko
Tak isto. V podstate celá strana. Chýba tam pár milimetrov.
nunenko
23.03.12,10:27