gigi24
22.03.12,09:23
dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť, či je možné, ak mám depresiu a som ČID a mám taký problém, že sa sama bojím ísť von, takže som stále doma a robí mi problémy,ked musím ísť niekde niečo bybavovať,aj z autobusu musím vystúpiť niekedy, lebo ma chytí panika a príde mi zle aj na odpadnutie, môžem požiadať o doprovod? ZŤP preukaz mám, ale bez doprovodu a kvôli mne nikto so mnou nepôjde zo známych, keď si majú platiť dopravu...ináč by so mnou aj išli
ďakujem za odpoveď
veronikasad
22.03.12,08:24
Skús si vybaviť na UPSVaR preukaz ŤZP so sprievodcom
gigi24
22.03.12,08:36
Skús si vybaviť na UPSVaR preukaz ŤZP so sprievodcom

bola som u svojej psychiatričky, lebo ona mi musi doporučiť,aby mi dali,tým, že napíše tieto moje problémy a ona mi povedala, že o tom ešte nepočula a normálne ma s krikom vyhodila z ambulancie a vrieskala na mňa, že nechsa idem dať liečiť a nie vymýšľat si blbosti a ja som teraz úplne na dne, je mi zle, nemôžem ani jesť a neviem, čo ďalej,som len na ukludňovacich liekoch, však ona by sa mala liečiť minule som bola u nej aj svedkom toho, že prišla jedna pani s psychicky chorým synom na vozíčku neobjednaná, lebo syn mal dosť problém, na ten deň a ona na ňu nakričala a tá pani tam aj odpadla
veronikasad
22.03.12,08:39
bola som u svojej psychiatričky, lebo ona mi musi doporučiť,aby mi dali,tým, že napíše tieto moje problémy a ona mi povedala, že o tom ešte nepočula a normálne ma s krikom vyhodila z ambulancie a vrieskala na mňa, že nechsa idem dať liečiť a nie vymýšľat si blbosti a ja som teraz úplne na dne, je mi zle, nemôžem ani jesť a neviem, čo ďalej,som len na ukludňovacich liekoch, však ona by sa mala liečiťminule som bola u nej aj svedkom toho, že prišla jedna pani s psychicky chorým synom neobjednaná na ten deň a ona na ňu nakričala a tá pani tam aj odpadla
Choď na UP zobrať si tlačivo na vydanie preukazu ŤZP s doprovodom a daj ho vypísať obvodnej lekárke.

Či ti preukaz vydajú - o tom rozhodne posudkový lekár Úradu práce.
gigi24
22.03.12,08:49
bola som u svojej psychiatričky, lebo ona mi musi doporučiť,aby mi dali,tým, že napíše tieto moje problémy a ona mi povedala, že o tom ešte nepočula a normálne ma s krikom vyhodila z ambulancie a vrieskala na mňa, že nechsa idem dať liečiť a nie vymýšľat si blbosti a ja som teraz úplne na dne, je mi zle, nemôžem ani jesť a neviem, čo ďalej,som len na ukludňovacich liekoch, však ona by sa mala liečiť minule som bola u nej aj svedkom toho, že prišla jedna pani s psychicky chorým synom na vozíčku neobjednaná, lebo syn mal dosť problém, na ten deň a ona na ňu nakričala a tá pani tam aj odpadla
a este by si mi mohla poradiť....môj manžel chce ísť za riadiťeľom sa sťažovať na to jednanie, lebo je už aj on z toho zúfalý, že ja len s ním idem von, alebo do obchodu....že so mnou takto jednala a ja teraz len ležím, ani sa mi nič nechce, a je mi stále zle na vracanie a pod.
veronikasad
22.03.12,09:10
a este by si mi mohla poradiť....môj manžel chce ísť za riadiťeľom sa sťažovať na to jednanie, lebo je už aj on z toho zúfalý, že ja len s ním idem von, alebo do obchodu....že so mnou takto jednala a ja teraz len ležím, ani sa mi nič nechce, a je mi stále zle na vracanie a pod.
Ak máš možnosť - zmeň radšej ošetrujúceho lekára ...
A postup je opačný ako si uplatnila ty - lekár je povinný vystaviť potvrdenie o zdravotnom stave pre účely ÚP - nemala si sa pýtať, ale priniesť rovno tlačivo z UP.

Ak to nie je v kompetencii obvodného lekára, tak potom odnes tlačivo psychiatričke. Ak ho odmietne vyplniť, potom sa choďte sťažovať riaditelovi ...
mareko
22.03.12,09:14
Určite by som zmenila lekárku, takej by som istotne nedôverovala.
gigi24
22.03.12,09:14
Veľmi pekne ti ďakujem,pomohla si mi
petermikuláš
26.03.12,11:30
no neviem neviem, ale to čo ste napísali v hlavnom príspevku nespadá pod obraz depresie. Obávam sa, že sa jedná o úplne inú psych. poruchu no a tá sa nelieči antidepresívami. Resp ešte nikoho z nej antidepresívami nevyliečili.