Miroslava P.
22.03.12,11:34
Dobrý deň, potrebujem súrne poradiť. Neviem čo mám robiť. Bola som tehotná, ale moje tehotenstvo skončilo missed abort v 4. týždni vývoja, mala by som byť v 10. týždni tehotenstva. Som objednaná na kyret na pondelok 26.3.2012. Včera som mala bolesti ako keby pôrodné (mám už syna, takže viem aké sú to), dnes ráno mi už nič nebolo. Včera som aj silnejšie krvácala, ako dovtedy. No a môj problém spočíva v tom, že dnes asi o 9.30 hod. som bola na WC a na toal. papieri mi zostala taká gulička cca 1,5 cm. veľká s vláknami. Je mi jasné, čo to je, ale teraz neviem, či mám ísť do nemocnice už dnes alebo čakať do pondelka, a či je kyret ešte nutný, keď už skoro ani nekrvácam. Ďakujem za rýchlu radu.:mee:
AdelaS
22.03.12,11:49
Ahoj, to je mi ľúto.
Oni ti asi kyretáž urobia tak či tak, ale zrejme by si sa mala ísť dať povyšetrovať. Oni si musia na ultrazvuku pomerať šírku a čojaviemčo - čo tam po tom zostalo a to bude asi lepšie ísť hneď "začerstva". Ja som si tým tiež musela prejsť a dodnes to považujem mimoriadne smutnú udalosť. Mne sa to stalo tiež po prvom, rozdiel bol len v tom, že mňa brali do nemocnice hneď, lebo na druhý deň po tom, čo som začala krvácať, som išla k doktorke a tá ma tam hneď poslala.
Každopádne ty sama sotva vieš posúdiť, či je kyretáž nutná alebo nie - podľa môjho názoru ti ju spravia. Tak si tú smutnú povinnosť choď vybaviť čo najskôr. Lebo by si mohla mať v prípadnom ďalšom tehotenstve nejaké problémy - aspoň mne to tak zdôvodnili. Držím palce.
pasuliatko
22.03.12,13:17
NEMOCNICA!!!!! zbytočne nečakaj...
ivustek
22.03.12,13:25
Ja by som hneď teraz zavolala svojej gynekologičke alebo do nemocnice, čo mám robiť. Neviem, ale oni budú určite potrebovať aj tú -guličku- čo ste našli a budú to chcieť poslať na histológiu.
Miroslava P.
23.03.12,19:00
Ďakujem vám všetkým za radu, už mám po tom. Dnes kom bola na čistení.