patalia
22.03.12,15:51
Bratovi prišiel od Generali list s predmetom indexácia poistného. Vzhľadom na to, že u nás doma s tomu nikto nerozumie a mnoho som o tom poriadne "nevygúglila", pýtam sa radšej Vás!
Podvodom pracovníčky VUB banky podpísal životnú poistku, o ktorú nemal záujem a vyslovene jej to aj s otcom vysvetlili prečo o ňu nemajú záujem. Bohužiaľ táto pracovníčka bola buď úplne hluchá alebo natvrdlá, no napriek tomu im ku sporeniu spravila aj životnú poistku na 33ROKOV!!! a platbou 100€MESAČNE!!! ( áno mali si to prečítať, čo podpisovali, ALE! za normálnych okolností väčšinu ľudí napadne, že keď poviem, že o niečo nemám záujem, tak koniec debaty o tom! Ďalej nie vždy rozumiete, čo je v zmluve napísané a aj keď požiadate pracovníčku o vysvetlenie, tá Vám to nevie preložiť do laickej reči. A okrem toho papiere im len otočila a prevracala na strany, ktoré majú podpísať ) Takže ešte raz Vás prosím o vysvetlenie, čo to znamená a čo môžeme podniknúť, resp. či nemáte niekoho v okolí, kto má rovnaké negatívne skúsenosti?
Ďakujem
P.S.: Ak máte mať pripomienky ako mali si to prečítať atď. tak si to nechajte pre seba, vyššie som písala postup akým to bolo spravené. A tiež sa zamyslite, kto so ZDRAVÝM ROZUMOM, platom len 400€ mesačne ( momentálne nezamestnaný ) a pri dnešnej situácii s pracovným trhom, by si dal spraviť takúto poistku?!
veronikasad
22.03.12,14:56
patalia
22.03.12,15:08
Február 2010, takže možnosť na zrušenie prepadla?
bubkoch
22.03.12,15:19
indexacia je v principe zvysovanie poistnej sumy (a s tym spojene zvysenie poistneho) o mieru inflacie ... v liste ktory si dostala, mas uvedene nove poistne sumy a novu vysku poistneho

ide o to, aby poistna suma aj o 30 rokov zodpovedala realnej hodnote aku mala v case uzatvorenia zmluvy

indexaciu mozes prijat zaplatenim noveho (indexovaneho) poistneho, alebo neprijat zaplatenim povodneho poistneho ...
220870
22.03.12,18:13
Životná poistka sú de facto vyhodené peniaze.Oplatí sa len ,ako dedičstvo pre deti.Predajca ,ktorý vám poistku predal má odmenu cca 40% z ročného poistenia (je to individuálne v rôznych poisťovňach rôzna výška).Pokiaľ je mi známe tak rozhovory pri okienkach v bankách sa nahrávajú a archivujú niekoľko dní.Ak sa budete sťažovať tak vám určite vyhovejú.Poistka sa dá zrušiť bez penále len si nepamätám dobu po ktorú je to možné.Skúste hľadať na weboch slovenskej asociácie poisťovateľov.
http://www.slaspo.sk/13132
Beska
23.03.12,18:29
to by som chcela vidieť tú banku, v ktorej sa nahrávajú a archivujú rozhovory pri okienkach.
Beska
23.03.12,18:30
po roku môžeš požiadať o zníženie sumy, ktorú platíš - poistného. Ak Ti to finančne nevychádza, tak o to požiadaj.