Lilien 15
22.03.12,18:19
Zdravím, pred dvoma týždnami som dostala chrípku a strašne ma bolelo ucho, akoby mi doňho vrazili kliniec. Doktor mi dal antibiotiká-aj tabletky aj do ucha. Mala som aj kvapky burow. Za tri dni mi to prešlo, dva dni som mala pokoj, chrípka prešla ale ucho začalo bolieť tak inak... Cítila som taký tlak v uchu, akoby som tam mala hrču vaty.Tú strednú prepážku-neviem ako to nazvať :) som mala na dotyk citlivú, a bolela ma aj tá kosť pred uchom.Piatok to bolo najhoršie, doktor ma poslal na ušné ale za víkend mi to prešlo a na ušnom mi povedala doktorka, že takto s prestávkami uši nebolia, že bud krčná chrbtica alebo zuby, že ucho mám v poriadku. Zuby mám tiež v poriadku, to zasa vylúčila zubárka. Najhoršie jeto ked si umyjem hlavu, neviem možno tá teplá voda. Doktor mi dal nejaké protizápalové tabletky, už ich jem tretí deň 3xdenne. Včera v pohode a teraz mi je do plaču od bolesti. Čo s tým????????
pasuliatko
22.03.12,18:35
nesedela si v priavane?
dvoorka
22.03.12,18:41
Mne pomohli ušné sviečky. Dostať ich v lekárni a aj mojej neteri pomohli a to chodila po všelijakých známych aj neznámych doktoroch. Treba si ich dať zapáliť aj dva alebo tri krát raz za deň. Mne to robil manžel. Tiež som mala po chrípke tlak a bolesť v uchu a pri pomyslení na vodu som dostávala závrat.
To je moja rada. Neuškodí a ak pomôže, :).
Lilien 15
23.03.12,10:25
je to možné že ma vonku prefučalo...
a o tých sviečkach som čítala, trocha sa bojím...
pasuliatko
23.03.12,18:37
zájdi za iným ORL lekárom nech ťa vyšetrí....
jahoszmsk
23.03.12,18:47
mal som podobné príznaky, v noci som šiel na pohotovosť kvôli neznesiteľnej bolesti, diagnóza zápal stredného ucha.
nemusí to mať nič spoločné s chrípkou, ktorú si prekonala.
Lilien 15
24.03.12,16:17
našla som jeden článok o zápale stredného ucha a dosť toho sedelo...Lenže ked doktorka nič nezistila, že je všetko v poriadku (a zasa s touto doktorkou som spokojná,je fakt dobrá, už som u nej bola ale nie s ušami)A potom nebol by problém s poisťovnou, keby som bola po sebe na dvoch rovnakých vyšetreniach?
Si pripadám ako blázon čo si to vymýšľa...Som PN a snažím sa ani po vonku nechodiť alebo mám stále niečo v uchu.Už to nie je také hrozné ako na začiatku ale raz je lepšie a potom zasa horšie... Možno to bude fakt tá chrbtica...

jahoszmsk- a čo ti dali na tej pohotovosti? Lebo antibiotiká aj do ucha som už mala...
Xanti
24.03.12,16:21
Lilien,
ked si zatlačíš na ucho, teda ten malý výčnelok v prednej časti tak ťa to bolí?
Ináč mna tak bolelo ucho, brala som ant. a ucho stále bolelo, logicky mi prišlo že ant. by zabrali aj na ucho ak by bol tam zápal.
Prievan som tiež nemala , a tak posledná možnosť zubárka. A tá po rtg. zistila, že v 8mičke mám kaz, vytiahla zub a bolesť prestala. A ver mi, natrápila som sa dosť lebo moja zubárka bola na dovolenke 2 týždne. Bolo to kruté.
Lilien 15
24.03.12,16:23
Lilien,
ked si zatlačíš na ucho, teda ten malý výčnelok v prednej časti tak ťa to bolí?
Xanti tak trochu, ale skôr nie. Skúsim ked ma bude to ucho bolieť...
No práveže u zubárky som bola a tvrdila mi že osmičky mám v pohode aj ostatné zuby na tej strane,že zuby to nebudú. Po víkdende pôjdem zasa k doktorovi...
A ozaj ked som bola vtedy piatok u doktora pred ORL tak mi doktor povedal že je vnútri je ucho trocha zapálené, aj vzdadu za uchom som to mala červené a cez víkend to prešlo, len tá bolesť nie...
Xanti
24.03.12,16:26
Xanti tak trochu, ale skôr nie. Skúsim ked ma bude to ucho bolieť... Potom s uchom by si nemala mať žiaden problém, žiaden zápal strednéčkho ucha nič, ak ťa nebolí ked si zatlačíš na ucho. Naozaj to môže byť zub, 7čka aj 8čka robia také problémy. Minulý rok som to mala dva krát, prvý raz mi len zablombovala zub chvílku vydržalo , no potom to začalo opäť a po vytrhnutí zuba je to oki našťastie.
Žabinka
24.03.12,16:37
Lilien,
ked si zatlačíš na ucho, teda ten malý výčnelok v prednej časti tak ťa to bolí?
Ináč mna tak bolelo ucho, brala som ant. a ucho stále bolelo, logicky mi prišlo že ant. by zabrali aj na ucho ak by bol tam zápal.
Prievan som tiež nemala , a tak posledná možnosť zubárka. A tá po rtg. zistila, že v 8mičke mám kaz, vytiahla zub a bolesť prestala. A ver mi, natrápila som sa dosť lebo moja zubárka bola na dovolenke 2 týždne. Bolo to kruté.
Prikladám príznaky zápalu stredného ucha:
Príznaky:
20 - 40 % všetkých prípadov môže prebiehať bezpríznakovo
u malých detí sa môže prejaviť celkovým neprospievaním a stratou chuti do jedla
pri inej ako bakteriálnej infekcii sa môže prejaviť miernym zhoršením sluchu a pocitmi ťažoby v uchu
zväčšené lymfatické uzliny na krku
výtok z ucha
pri akútnych zápaloch môže byť aj nádcha, bolesti hrdla a ucha
processus mastoideus (kosť nachádzajúca sa za uchom) je bolestivý na tlak
zhoršenie sluchu
horúčka
infekcia sa môže šíriť do okolia (do mozgu, na tvárový nerv, na processus mastoideus)
http://www.whitetigernaturalmedicine.com/wp-content/uploads/2011/09/mastoid-process.jpg
Andulka85
27.03.12,05:59
No, ale ak mas ucho v poriadku, preco ti daval lekar antibiotika? Moja dcera mala tiez bolesti. Sli sme k lekarovi, tiez bolo vsetko v poriadku. Na spanie som potom davala Nurofenovy sirup, aby sa malej ulavilo. Po par dnoch to nejak samo odznelo. Takze mozno nejaky prievan... Ale ak vas boli ucho aj nadalej, asi by som zasla za inym ORL.
Zuzkaa2
27.03.12,11:09
ano ja to tiez tak robim, malu sem tam boleleo usko, uz sice dlho nie...musim poklepat...ale dala som jej hned Nurofenovy sirupcek od bolesti a tiez do uska vaticku pokvapkanu octom.
elpka
27.03.12,11:29
ahoj...no ja mám s bolesťou ucha skúsenosti asi 3 roky...raz za dva mesiace dostanem zápal a bolesti a moja ORL mi predpíše kvapky Garasone a antibiotiká podľa výsledkov výteru, ale väčšinou ofloxin.... vždy tam mám nejakú potvoru, cca po dvoch týždňoch to prejde a po dvoch mesiacoch znova, raz som mala taký úspech, že som mala pol roka pokoj, takže to dôverne poznám, teraz mám v zálohe tieto kvapky, tak si to preliečim aj sama, akurát som to mala minulý týždeň a prešlo mi to až na kosť, tak som nemohla ani jesť..dnes už v pohode, ale určite tam niečo budeš mať pokiaľ ťa to bolí priamo v uchu, najlepšie je ísť na ďalšie vyšetrenie a nech ti urobia výter a pošlú na rozbor, ak doktorka ti povie, že to je v poriadku preistotu zmeň ORL
Lilien 15
27.03.12,15:02
Andulka 85- antibiotiká som mala na začiatku lebo ma chytila aj chrípka aj to ucho.
Ale už to povoluje chvalabohu,bolí ma len sem tam.Už to nie je ako na začiatku... S uchom som doteraz nikdy nemala problém ani ked som bola v prievane, to si skôr odniesli oči....Tak som sa trocha bála, lebo myslím že to už trvá dosť dlho. zajtra idem k doktorovi, tak uvidím.
krupicka
05.04.12,09:36
Zajst k lekarovi. Bolest ucha moze mat viacero pricin. Od samotneho zapalu v uchu, cez chrbticu az po zuby... Treba zistit pricinu. Mna raz bolelo ucho - bolo to od zubu, ako sa mi prerezavala osmicka. U deti sa mi to tiez stalo, ze mali bolave uska, ale po par dnoch to odznelo. Mozno len nejaky prievan. Ked bolo najhorsie, davala som nurofen od bolesti. Ale ak ta usi bolia uz dlhsie, to chce vysetrenie.
abutilon
17.04.12,10:31
Pred niekoľkými rokmi som mala podobný problém. Bolelo ma všetko: ucho, lícna kosť, tie ružové tabletky som jedla tri krát denne a viac. Vyšetrenia ORL negatívne, zuby v poriadku. Bolesť trvala asi dve zimy a v zime to bolo horšie. Nakoniec som si to diagnostikovala sama.:mad: Zubár mi vravel, že si mám lepšie umývať zuby. Ako je to lepšie - návod nedal. Zubná niť sa mi kvačkala na plomby, tak som zvolila medzi zubné kefky a jedného dňa pri čistení medzi zubných priestorov som si dzigla do kazu medzi zubami, ktorý neodhalil ani zubár rentgenom. Išla som k zubárovi a povedala som mu čo sa mi stalo a keď mi ho vytrhol, skutočne tam bol kaz. Zuby sú potvory, ale aj tak neviem, či by som nemala mať ťažké srdce trochu aj na zubára.
malawka
23.04.12,13:39
u mojho syna sa vyskytla bolest ucha, ked mu rastli zubky - rastol nalavo a bolelo ho prave usko - vraj to tak funguje. Na noc som mu dala nurofen sirup a druhy den sme obehli detsku doktorku, usne. Tak ma napada, ci to nemoze byt zub mudrosti. Nech ti urobi zubar RTG - ja som sa zhrozila, ked som videla moj - musela som ist okamzite 3 zuby rezat :(.